Autor Wątek: Bezzera UNICA PID - czy jest możliwość regulacji ciśnienia ekstrakcji  (Przeczytany 2866 razy)

skansen

  • Gość
Odp: Bezzera UNICA PID - czy jest możliwość regulacji ciśnienia ekstrakcji
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Marzec 2023, 13:47:31 »
Hmm w 5-7 minut to się nagrzeją bojlery ale żeby grupa i portafilter były gorące to trzeba te 15 minut poczekać. Przynajmniej tak jest w moim egzemplarzu. 

Serio - to coś długo - u mnie po max 10 minutach wręcz parzą.
Może macie inaczej ustawioną tą opcję:

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Bezzera UNICA PID - czy jest możliwość regulacji ciśnienia ekstrakcji
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Marzec 2023, 11:15:59 »
Hmm w 5-7 minut to się nagrzeją bojlery ale żeby grupa i portafilter były gorące to trzeba te 15 minut poczekać. Przynajmniej tak jest w moim egzemplarzu. 

Nie wiem czy to ma wpływ na czas w jakim ogrzeje się grupa. Ona ma oddzielną grzałkę. Chyba że ta grzałka jest jakoś skorelowana z nagrzewaniem bojlerów.

Serio - to coś długo - u mnie po max 10 minutach wręcz parzą.
Może macie inaczej ustawioną tą opcję:


Offline adiki

  • Wiadomości: 160
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Bezzera UNICA PID - czy jest możliwość regulacji ciśnienia ekstrakcji
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Kwiecień 2023, 15:05:43 »
Działa bez zarzutu. Grupa BZ powoduje że po mniej więcej 5-7 minutach wszystko jest elegancko rozgrzane - no może filiżanki nie zdążą. Ale wtedy albo gorąca woda, która już jest albo 45 sek w mikrofali.
Firma zna się na tym co robi bo robi to już chyba koło 100 lat.
ECM - nie znam się ale z wyglądu są mi bliższe niż dalsze :-)
Hmm w 5-7 minut to się nagrzeją bojlery ale żeby grupa i portafilter były gorące to trzeba te 15 minut poczekać. Przynajmniej tak jest w moim egzemplarzu. 

Serio - to coś długo - u mnie po max 10 minutach wręcz parzą.

U mnie brak priorytetu na jeden z bojlerów. Dziś sprawdziłem po 10 minutach grupa faktycznie parzy ale portafilter jest tylko ciepły. Po 15 minutach parzy jedno i drugie ;)
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5506
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Bezzera UNICA PID - czy jest możliwość regulacji ciśnienia ekstrakcji
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Kwiecień 2023, 15:25:05 »
ale portafilter jest tylko ciepły
I tu jest pies pogrzebany, chyba że posiada się okrojony z mosiądzu npf Mikry :D
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi