Autor Wątek: Szukam: automat pod kawy mleczne - mały, tani i prosty w obsłudze  (Przeczytany 8926 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Moi Drodzy!

Małżonka moja zamierza postawić u siebie w pracy ekspres  :taktak: O kolbie i młynku zapominamy od razu - nie ma tam nikogo kto mógłby to obsługiwać  :nienie:

Zostaje do wyboru automat  :ok: i/lub kapsułkowiec  :NO: Maszyna ma robić pewnie z 6-10 kaw na dzień. Wszystkie mleczne. Budżet - powiedzmy 1500 PLN a i to już mocno naciągane będzie.
Ewentualnie przelewowy z młynkiem - tutaj budżet by nie ucierpiał tylko w Polsce chyba trudno takie dostać.

Co do reszty wymagań: to wielkość - podstawa wielkości +/- kartki A4, kompaktowe wymiary.

Macie jakieś sugestie. Coś wartego polecenia? Jakoś ja w tym budżecie nie wiedzę nic sensownego na rynku.  :redface:
Aha - maszyna ma być nówka sztuka.
LMWDP #469

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Szukam: automat pod kawy mleczne - mały, tani i prosty w obsłudze
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Sierpień 2013, 20:07:27 »
To może taki przelewowy: http://www.akcesoriabaristy.pl/pl/p/MOCCAMASTER-ekspres-przelewowy-KBT-741/662
A do tego jakiś żarnowy Severin jako młynek.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Szukam: automat pod kawy mleczne - mały, tani i prosty w obsłudze
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Sierpień 2013, 20:54:28 »
Skoro padło słowo przelewowy to nie może mnie zabraknąć. :))

Automaty to nie do mnie, na przelewach też niespecjalnie się znam, ale bardzo polecam to rozwiązanie. O ile taka kawa spełnia oczekiwania (dużo, cały czas ciepłej kawy do picia na kubki).

Poczytaj moje wątki o przelewach, ze wskazaniem na Severin KA 5700. Stawiasz obok młynek typu Severin 3873 i sprawa załatwiona w 600zł. Jeśli mleko ma być ciepłe bądź ubite, to jeszcze jakaś mleczarka by się zdała. Chyba, że z mlekiem dla wszystkich, to da się podgrzewanie ogarnąć w ekspresie.
Z tym, że to wszystko będzie zajmować większą powierzchnię niż A4.

Oczywiście propozycja Geralta jest godna rozważenia, ale pieniądz już większy.


Jeśli masz pytania jak się to wszystko w praktyce sprawdza, to śmiało.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Szukam: automat pod kawy mleczne - mały, tani i prosty w obsłudze
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Sierpień 2013, 20:55:12 »
Do Moccamastera bardziej pasowałby dedykowany do niego młynek, także Moccamaster.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Szukam: automat pod kawy mleczne - mały, tani i prosty w obsłudze
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Sierpień 2013, 21:03:49 »
A właśnie, wiesz coś może na temat tych młynków? Jeśli tak, to przenieśmy się z tym tematem do młynkowni, bo już od dawna mnie frapuje co te młynki są warte. Wyglądają na ostrzowe, ale może tylko wyglądają. Na oczy nie widziałem nic poza ogólnym ich zdjęciem w necie.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Szukam: automat pod kawy mleczne - mały, tani i prosty w obsłudze
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Sierpień 2013, 21:17:21 »
Generalnie Moccamastera to sobie do rezydencji letniej kupie :D Ale ten komplet Severinowy wygląda całkiem całkiem  :ok: i jak się dobrze zakręcić to można go mieć za 500 PLN nawet.

Automat byłby teoretycznie prostszy dla laików - wciskam guzik i już. Ale cokolwiek rozsądnego to niestety bliżej 2500 się zaczyna :( No i jednak czyszczenie automatu to nie jest proste hop siup.
No chyba, ze ktoś ma automat godny do polecenia.
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Szukam: automat pod kawy mleczne - mały, tani i prosty w obsłudze
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Sierpień 2013, 21:25:21 »
Ten severin ma też trochę wad, więc poczytaj wszystko, bo potem będzie na mnie.  :ups:   :lol2:


Philips zrobił też podobne konstrukcje (patent na gotowanie wody i potem przelewanie) -- są jeszcze tańsze*(?), ale nie miałem z nimi do czynienia, więc nie znam szczegółów eksploatacji.


Edyta:
*Napisałem tańsze i zacząłem szukać, i niby są, ale uotletowe, 3 klasy. Kołatało mi się po głowie, że ktoś na CP kupił za 150zł, ale może też taki outletowy. Sam już nie wiem.  :-\
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2013, 21:32:41 wysłana przez donkiszot »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Szukam: automat pod kawy mleczne - mały, tani i prosty w obsłudze
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Sierpień 2013, 21:31:48 »
To ma być jak najprostsza maszyna. Dziewczyny piją teraz puszczalską zalaną mlekiem - więc Severin ma szansę ruszyć ich cywilizację o lata świetlne do przodu.

Tak naprawdę jedyny minus który tam widzę to dystrybucja wody z prysznica - ale może można by tam umieścić sitko od ogrodowej konewki ;) albo jakiś stożek który by rozszerzał strumień i robił z niego ładne kółko. Jest tam miejsce na takie kombinacje?

LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Szukam: automat pod kawy mleczne - mały, tani i prosty w obsłudze
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Sierpień 2013, 21:45:20 »
Co do miejsca na kombinacje, to moim zdaniem jest, ale sam nie wymyśliłem nic mądrego, toteż gotowego rozwiązania nie mam.

Jest tak. Z górnej części leci strumień wody, poniżej jest \_/ cały kawowy majdan, na którym leży przykrywka z otworem. Otwór jest w środku pełny, czyli woda spada na tworzywo, z którego spływa bokami -- nie wiem czy coś z tego rozumiesz ;) Zarówno przykrywka jest niekonieczna, można wymienić na co się chce lub nie dać jej wcale, jak i poniżej jest tyle miejsca ile nad kawą zmieścisz. Pomiędzy górą a przykrywką raczej nic nie wciśniesz. Trzeba kombinować na (w/zamiast) przykrywce właśnie.
Teraz nie zmierzę, bo nie mam dostępu, ale kawy nie może tam być po brzegi, bo (z głowy) ~2 cm od góry jest boczny otwór bezpieczeństwa przed przelaniem górą. Tyle jest pola do popisu.


Trzeba dobrać kawę pod gust i zadaną temperaturę, no i stopień zmielenia.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Szukam: automat pod kawy mleczne - mały, tani i prosty w obsłudze
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Sierpień 2013, 20:33:28 »
Tak się porozglądałem i chyba wybiorę coś takiego w jednej obudowie



Musze tylko co nieco pogooglać o nich
LMWDP #469

jasnowidz

  • Gość
Odp: Szukam: automat pod kawy mleczne - mały, tani i prosty w obsłudze
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Sierpień 2013, 10:03:58 »
Myślę, że za tę kwotę można kupić  już dość fajny ekspres. Osobiście najbardziej lubię kawę z ekspresu ciśnieniowego (ale jak widomo – rzecz gustu). Do kawy z kapsułek nie mam przekonania. Co do ekspresów przelewowych są dostępne w wersji z młynkami, a nawet przelewowo- ciśnieniowe.  ......................... byłby ciekawy.  Żeby zmniejszyć koszty może warto dokonać zakupu w sklepie internetowym?


KOMERCJA.


Proszę o skontaktowanie się z administracją Forum. Post ma charakter komercyjny.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2013, 11:18:19 wysłana przez fux »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Szukam: automat pod kawy mleczne - mały, tani i prosty w obsłudze
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Sierpień 2013, 10:25:22 »
Czyżby wyszło szydło z worka? :lol2:

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Szukam: automat pod kawy mleczne - mały, tani i prosty w obsłudze
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Sierpień 2013, 10:42:39 »
@Donkiszot, jasnowidz z ciebie czy co? A ten "prawdziwy" Jasnowidz na innym forum, pod innym nickiem, również próbuje wciskać sprzęt Philipsa. Może to jakiś fanatyk tej marki. Philipsowiec, Philipsista, nie wiem jak można to nazwać. Tak czy owak, chyba zasłużył na upomnienie. Na ukrytą reklamę trzeba jakoś zasłużyć/zapracować na nią. A nie po kilku postach, wciskać kit, na krzywą mordkę.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2013, 10:44:56 wysłana przez WS »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Szukam: automat pod kawy mleczne - mały, tani i prosty w obsłudze
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Sierpień 2013, 10:47:03 »
To się tak pięknie nazywa ambasador marki. Chociaż nie, to nie to, na ambasadora to się osobistości wybiera, a linkowanie, to zwykła, nudna, żmudna praca. A, i niechlubna.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Szukam: automat pod kawy mleczne - mały, tani i prosty w obsłudze
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Sierpień 2013, 10:56:10 »
No cóż, jaka firma, taki ambasador. A ten ambasador z Opoczna od niedawna działa na wszystkich kawowych forach. Może to i żmudna praca. Ale warto podejść do niej z głową. Przy dobrej znajomości tematu będą efekty, także dla użytkowników forum.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi