;

Autor Wątek: Krótkie opinie o kawach  (Przeczytany 77187 razy)

Offline lukasp Mężczyzna

• Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: Timemore chestnut
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #690 dnia: 17 Styczeń 2021, 15:16:11 »
Zastanawiałem się, czy poświecać czas na ten mikro-post, ale co tam. Trzeba czasem dać ujście złym emocjom :P

Rodzina żony wie, ze lubię kawę i chcieli dobrze kupując mi pod choinkę "kawę premium".

Nie spodziewałem się niezapomnianych wrażeń, ale nie spodziewałem się też czegoś równie obrzydliwego. Nie zrozumcie mnie źle - zanim odkryłem bogactwo smaków kawy, przez lata piłem Tchibo, Dallmayr, inne i niektóre z tych kaw wspominam pozytywnie. Kawie ze Starbucksa nie powiem nie, ale tej smole wyprodukowanej przez Nestle mówię NIE. Tak, zdaniem Nestle, wygląda średnio palona kawa.

Smakuje, jak wyglada. Jak przeschnięta smoła wędzona w goryczy. Tego nie da się pić. Po prostu. Ale nic to, mam juz na nią pomysł - użyję jej jako zbyt drogiego nawozu do borówek amerykańskich. Trzymajcie się od tego wynalazku z daleka!

Offline skansen Mężczyzna

• Blog domowego baristy
  • Ekspres: Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Lelit Wiliam PL 72, Sage BCG820BSS Pro Grinder
« Odpowiedź #691 dnia: 17 Styczeń 2021, 15:19:03 »
Ja takie kawy, niczym "flaszkę przechodnią" daje kolejnej osobie na prezent :) Oczywiście takiej, która lubi takie wypały...

Online Antonio Mężczyzna

• Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
« Odpowiedź #692 dnia: 17 Styczeń 2021, 18:14:26 »
To Nestle produkuje kawy dla *$$? Zdaje mi się, że wersja Light Roast jest równie czarna ;).

Offline mr_blend Mężczyzna

• Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: La San Marco 85E
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
« Odpowiedź #693 dnia: 17 Styczeń 2021, 22:13:11 »
To Nestle produkuje kawy dla *$$? Zdaje mi się, że wersja Light Roast jest równie czarna ;).
Z tego co kojarzę, to Starbucks to Starbucks a Nestle nabyło jedynie prawa do np.kawy w kapsułkach, czy też oferowania innych produktów. Palarnia w Europie jest przynajmniej jedna - w Holandii. Tak, ich najjaśniejszy komercyjny 'blonde roast' to jakiś początek drugiego cracku, i tak świeci się dosyć mocno.

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi