Autor Wątek: Eagle One  (Przeczytany 23507 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5102
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #90 dnia: 05 Listopad 2020, 14:18:26 »
A co jest złego w Decent Espresso? Moim zdaniem jeśli chodzi o możliwości ustawienia parametrów parzenia kawy ten ekspres nie ma konkurencji.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2231
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #91 dnia: 05 Listopad 2020, 14:52:23 »
Zero klasy.
Kupując ekspres z wyższej półki nie chciałbym, żeby wyglądał kiczowato jak sejf z tabletem. Decent fajnie pasowałby do palarni, ale zupełnie nie widzę go w kuchni.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5102
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #92 dnia: 05 Listopad 2020, 15:09:18 »
Do kuchni bardzo dobrze pasuje jak dla mnie. Tak miał wyglądać i tak wygląda, a jak komuś nie pasuje to kupować nie musi. Mi się ten sejf z tabletem podoba.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #93 dnia: 05 Listopad 2020, 15:10:04 »
A co jest złego w Decent Espresso? Moim zdaniem jeśli chodzi o możliwości ustawienia parametrów parzenia kawy ten ekspres nie ma konkurencji.

Jak dla mnie Decent nie ma " tego czegoś " tego  "pierwiastka niemierzalnego"  który porządny ekspres  kolbowy powinien mieć.
I chociaż zapewnia  mnogość  ustawienień (  chciałbym go potestować / popróbować ustawień itd ) to raczej nie widzę go u siebie  "jako sprzętu /ekspresu " na długie lata. Zupełnie nie moje " must have".

Jednocześnie nie neguje tych , którym Decent  śni się po nocach jako odpowiednik  "ekspresu idealnego".
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad 2020, 15:14:18 wysłana przez PiotrekBM »

skansen

  • Gość
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #94 dnia: 05 Listopad 2020, 15:21:37 »
Ja bym porównał te ekspresy do instrumentów muzycznych. LM LM, GS3, Prima, wszelkiego rodzaju dźwignie to prawdziwe instrumenty muzyczne - fortepiany, akordeony, wiolonczele itp.
A Decent Epsresso, umożliwiając odtworzenie profilu (ciśnienia, temperaturatury itp) niemal dowolnej maszyny jawi mi się jako dobrej klasy organy elektroniczne...

którym Decent  śni się po nocach jako odpowiednik  "ekspresu idealnego".
Mi się niestety nie śni... Z tego też powodu nie mam jakiegoś olbrzymiego ciśnienia na upgrade... Wcześniej muszę inne rzeczy ogarnąć (młynek, woda)...

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 298
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #95 dnia: 05 Listopad 2020, 15:52:57 »
Mi sie bardzo podoba ten Decent, ale slyszeliscie dzwiek tej pompy ? Mnie odstrasza  :bry:

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #96 dnia: 05 Listopad 2020, 15:55:19 »
Mi sie bardzo podoba ten Decent, ale slyszeliscie dzwiek tej pompy ? Mnie odstrasza  :bry:

Ten typ (Decent ) tak ma.


Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5102
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #97 dnia: 05 Listopad 2020, 15:58:11 »
A tam nie jest przypadkiem Invensys?

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3175
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #98 dnia: 05 Listopad 2020, 18:51:19 »
A tam nie jest przypadkiem Invensys?
To nie ma specjalnego znaczenia. Tam są dwie pompy sterowane pulsacyjnie (włącz - wyłącz w pojedynczych okresach), stąd takie dziwne rzegotanie.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5102
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #99 dnia: 06 Listopad 2020, 08:14:19 »
A, czyli cecha wliczona w funkcjonalność ekspresu... No cóż, może z rota pompą byłoby inaczej, ale chyba takiej wersji nawet nie planują(a przynajmniej nie widziałem, żeby o takiej pisali).

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3175
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #100 dnia: 06 Listopad 2020, 10:24:08 »
z rota pompą
Nie da rady. Parent w Decent Polega na tym, że są dwie pompy - jedna podaje zimną wodę wprost ze zbiornika, druga gorącą przez termoblok. Zmieniając sterowanie pomp zmieniamy stosunek wody zimnej do gorącej czyli jej temperaturę. Przepływ sterujemy wprost na pompie - na rotapompie tak by to nie zadziałało.

Offline kubajasiolek Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola pre-millenium
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #101 dnia: 06 Listopad 2020, 12:05:35 »
@Krakus Skąd masz takie info? Masz może jakiś artykuł / temat na jakimś forum na ten temat? Chętnie bym poczytał więcej :)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3175
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #102 dnia: 06 Listopad 2020, 16:13:55 »
Skąd masz takie info?
Tak na szybko: https://www.home-barista.com/reviews/decent-espresso-de1-review-t57610.html

A skąd wiem, jak sterowana jest pompa? To słychać na różnych filmach pokazujących pracę DE.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #103 dnia: 03 Grudzień 2020, 16:46:25 »
Pierwsze  " Prim-y"   trafiają  już do klientów/ kawowych maniaków  ;)




Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #104 dnia: 06 Grudzień 2020, 15:53:55 »
Victoria Arduino Eagle One Prima  już bez cen promocyjnych. (w kawa.pl)
Regularna cena  Primy  ok 25-26 tys.  A to oznacza , że  zaczyna wkraczać  ona w przedział cenowy zdominowany dotychczas  przez  LaMarzocco GS3 AV
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2020, 16:15:36 wysłana przez PiotrekBM »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi