;

Autor Wątek: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.  (Przeczytany 21169 razy)

avidrock

• Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #120 dnia: 03 Październik 2020, 10:34:12 »
Na razie spróbowałem do innego gniazda, może w tamtym jakieś spięcia były. Zobaczę jak się powtórzy to będę dalej kombinować. Paragon gdzieś zgubiłem więc zamiana się nie uda :sciana:

Offline Mr.Ed Mężczyzna

• Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
« Odpowiedź #121 dnia: 03 Październik 2020, 10:42:49 »
Mam pięć sztuk tego samego modelu, i wszystkie pracują bez zarzutu, więc jeśli masz możliwość to wymień na inną sztukę, bo z Twoją jest coś ewidentnie nie tak.

Offline skansen Mężczyzna

• Blog domowego baristy
  • Ekspres: Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Lelit Wiliam PL 72, Sage BCG820BSS Pro Grinder
« Odpowiedź #122 dnia: 03 Październik 2020, 10:45:27 »
Pech, czasem (rzadko, bo rzadko) zdarza się taka wada-są pojedyncze wpisy na forach o tematyce smart dom. Możesz spróbować zaktualizować firmware (oprogramowanie wtyczki), ale nie sądzę by to pomogło.

Paragon gdzieś zgubiłem więc zamiana się nie uda :sciana:
Jeśli kupowałeś przez Internet to paragon nie jest niezbędny, wystarczy dowód zakupu.

avidrock

• Gość
« Odpowiedź #123 dnia: 03 Październik 2020, 10:50:53 »
Jeśli kupowałeś przez Internet
No właśnie kupowałem w sklepie 😔

Offline pmichal Mężczyzna

• Ekspres: Caravel v1.2, alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Comandante
« Odpowiedź #124 dnia: 03 Październik 2020, 12:43:46 »
Nawet jak kupowałeś w sklepie to paragon nie jest potrzebny do reklamacji (zwrot to co innego). Możesz udowodnić inaczej (wykaz z konta, poświadczenie osoby, z którą byłeś itd.) jest wtedy trochę gorzej dla nich, ale jest to wykonalne. UOKIK mówi o tym, że brak paragonu nie może być podstawą do nie przyjęcia reklamacji.

avidrock

• Gość
« Odpowiedź #125 dnia: 03 Październik 2020, 13:17:14 »
UOKIK mówi o tym, że brak paragonu nie może być podstawą do nie przyjęcia reklamacji.
Dzięki za wyjaśnienie. Poczekam jeszcze jak się będzie powtarzać to złoże reklamację

Offline kubuekpl

• Ekspres: było Saeco incanto-jest NS Musica
« Odpowiedź #126 dnia: 20 Listopad 2020, 20:21:31 »
Testowałeś już Home Assistant? Patrząc na same opinie o apce na telefon jest to bardzo prężnie rozwijający się projekt. Katalog możliwych integracji wyglada imponujaco. Chyba czas odkurzyć Malinę.

Witam ,

I jak udalo sie cos z HA ?  Chyba zrobie instalke na Docker + HA na Synology  + inteligentna wtyczka na początek.

Offline bMind

• Ekspres: ???, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
« Odpowiedź #127 dnia: 20 Listopad 2020, 20:31:11 »
Witam ,

I jak udalo sie cos z HA ?  Chyba zrobie instalke na Docker + HA na Synology  + inteligentna wtyczka na początek.
Ja w sumie używam HA na jednej z VMek proxmoxowych jakie stoją u mnie na serwerze. Do tego Zigbee2mqtt, działa bardzo zacnie a dzięki temu mam jedną bramkę do wszystkich urządzeń Zigbee. Wszystkich wspieranych oczywiście, ale jest ich na tyle, że wystarczy. Zamówiłem też głowice termostatyczne, które zamierzam z całością zintegrować.

• Blog domowego baristy
« Odpowiedź #128 dnia: 20 Listopad 2020, 21:04:38 »
Chyba zrobie instalke na Docker + HA na Synology  + inteligentna wtyczka na początek.
Dla jednej wtyczki nie wiem czy to nie będzie przerost formy nad treścią :)

Co prawda z HA nie korzystam ale z śledzę temat na bieżąco. Korzystam z innych rozwiązań-mam kilkadziesiąt smart urządzeń. Porównałbym HA do Linuxa. Zaletą są ogromne możliwości, w tym możliwość dołączania przeróżnych urządzeń. Niestety niesie to za sobą sporo innych problemów... Przyznam, że czasem mi brakuje tych ogromnych możliwości... Ale dalej jestem wierny chmurze :)

Offline kubuekpl

« Odpowiedź #129 dnia: 22 Listopad 2020, 14:20:53 »
Chyba zrobie instalke na Docker + HA na Synology  + inteligentna wtyczka na początek.
Dla jednej wtyczki nie wiem czy to nie będzie przerost formy nad treścią :)

Co prawda z HA nie korzystam ale z śledzę temat na bieżąco. Korzystam z innych rozwiązań-mam kilkadziesiąt smart urządzeń. Porównałbym HA do Linuxa. Zaletą są ogromne możliwości, w tym możliwość dołączania przeróżnych urządzeń. Niestety niesie to za sobą sporo innych problemów... Przyznam, że czasem mi brakuje tych ogromnych możliwości... Ale dalej jestem wierny chmurze :)

Zapewne jest! Ale myślę ze będzie to dobry początek już od dawana miałem zamiar się pobawić w Smart Home , jestem trochę uczulono  na Cloud. Poleci ktoś fajne wtyczki  który dobrze współpracują z Home Assistant ?

Edit.
Mam 18GB pamieci ram w NASie wiec taki dockerek moze sobie chulac.
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2020, 14:23:09 wysłana przez kubuekpl »

Offline rubin Mężczyzna

• Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Rocket Fausto, 1zpresso JE PLUS
« Odpowiedź #130 dnia: 22 Listopad 2020, 18:16:50 »
Nie wiem czy dobrze, ale z HA pracuje Ikea Tradfri - gniazdka z bramką Zigbee od Ikea. Gniazdka może nie są super względne, ale działają. Popieram.uczulenie na chmurę :).

• Blog domowego baristy
« Odpowiedź #131 dnia: 22 Listopad 2020, 21:38:58 »
Nie podzielam uczulenia, ale rozumiem  ;)
Do HA wystarczą współpracujące z nim wtyczki WiFi i router który ogarnie dużą ilość podłączonych urządzeń.
ZigBee przy HA jest potrzebne dopiero w przypadku niektórych urządzeń bateryjnych (głowice termostatyczne, czujniki itp).

Co innego systemy chmurowe  - tam ZigBee jest wskazane wszędzie gdzie się da, ponieważ w ramach bramki ZigBee powstaje środowisko lokalne, które działa niezależnie i/lub z pominięciem Internetu (chmury).
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2020, 21:50:26 wysłana przez skansen »

Offline kubuekpl

« Odpowiedź #132 dnia: 23 Listopad 2020, 17:55:25 »
No to chyba przetestuje wtyczkę Sonoff,  widzę cena ok no i nawet można wgrać inny firmeware.

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi