;

Autor Wątek: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?  (Przeczytany 1993 razy)

Offline trez Mężczyzna

• Ekspres: v60, Chemex, Melitta, Aeropress, Phiny, Tygielek, FP, moka i brikka, kompresso
  • Młynek: FeldGrind, C40
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #60 dnia: 29 Czerwiec 2020, 06:38:37 »
Sprzedają, nie mają palarni, kiedyś kierowali się w włoskie klasyki, ostatnio rozwijali się w polskich palarniach. Widziałem u nich nawet kawy Antonia. W sklepie nie byłem ale na rynku mają fajną kawiarnie gdzie mieli solidne espresso. Miasto po sąsiedzku, wiem że takie są najdalej :D ale może kiedyś będzie po drodze.

Offline ralph Mężczyzna

« Odpowiedź #61 dnia: 29 Czerwiec 2020, 07:19:20 »
Następnym razem jak będę w Tarnowskich Górach to na pewno zajrzę, uwielbiam Taco Mexicano  i Naleśnikarnię na rynku, często jeżdżę też do Aresztu Śledczego więc okazja na pewno będzie  ;) rozumiem, że w miarę świeże te kawy tam mają ?

Offline endermw

« Odpowiedź #62 dnia: 29 Czerwiec 2020, 19:08:59 »
Ralph a ja Cie bede wspierał w Twoim wyborze.

I to mimo iz inni uczestnicy dyskusji mają absolutną rację odnośnie potencjalnej trwałości Sette. Ja również napalilem się i kupilem Sette i na ten moment nie żałuję. Wynik mielenia wyglada dobrze, bez zbrylania a w sitku kawa układa się równiutko. Oczywiscie ja sie nie znam, ja sie uczę. Ale wygląda na moje oko bardzo dobrze.

Uczestnicy dyskusji mają rację, bo jak obejrzysz filmiki z tear down przekładni tego młynka to ci się włos na glowie zjezy. Plastikowe ząbki kręcone przez plastikowe kółka, wszystko przy sporym obciążeniu i dużej prędkości...

Ale...

To jest mlynek do domu. Ja robię na nim dziennie 2-3 dozy, wiec tyle co nic. Mlynek jest ładny i fajny. A nawet jak już się zabki wyrobia, to za 30dol kupujesz nową przekładnie. Za 27dol nowe zarna. A za 90dol upgrade z sette 30 na sette 270.

Jest co zmieniać i poprawiać. Oczywiscie młynki polecane na forum są super. Sam pewnie kiedyś kupię lepszy. Na razie cieszę się tym. I zabawa jest przednia. A jak sam słusznie zauważyłeś do samego efektu mielenia uwag nie bylo.

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi