Autor Wątek: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)  (Przeczytany 193907 razy)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #570 dnia: 27 Kwiecień 2021, 11:45:43 »
 :D :D :D

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #571 dnia: 27 Kwiecień 2021, 12:00:34 »
Ale skoro się tak naśmiewasz, to powiem tylko, że mam młynek SD z płaskimi żarnami. Zmielenie typowej porcji do podwójnego espresso zajmuje parę sekund, nie ma zastawki i nie ma zbyt dużo elektrostatyki ;). W świecie żaren płaskich też jest ogromna różnorodność: są żarna takie i owakie. Różnice bywają dramatyczne, nawet przy tych samych średnicach.
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień 2021, 12:02:49 wysłana przez Antonio »

Offline labud Mężczyzna

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Lelit Victoria, aeropress, tygielek elektryczny
  • Młynek: DF64
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #572 dnia: 27 Kwiecień 2021, 12:01:30 »
Ech, gdyby ktoś miał możliwość zrobić porównanie jakości przemiałów o różnej grubości, retencji, pokazał zdjęcia skutków elektrostatyki na tych samych ziarenkach w tych samych warunkach i oczywiście porównał ceny G-Iota i Niche.
Bez tego, fani jednych i drugich przerzucają się błotkiem z okopu do okopu.

Tak poza tym to nobilitujące dla G-Iota, że fani Niche czują się zagrożeni i krytykują oponenta ;D

Pozdrawiam,
labud

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #573 dnia: 27 Kwiecień 2021, 12:04:10 »
Przecież to żadne obrzucanie błotem. Raczej tylko humorystyka połączona z dociekaniem technicznych aspektów młynków do kawy.

Offline labud Mężczyzna

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Lelit Victoria, aeropress, tygielek elektryczny
  • Młynek: DF64
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #574 dnia: 27 Kwiecień 2021, 12:10:25 »
No dobra, przyjacielskie obrzucanie się błotkiem  :mrgreen:

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #575 dnia: 27 Kwiecień 2021, 12:57:50 »
Tak poza tym to nobilitujące dla G-Iota, że fani Niche czują się zagrożeni i krytykują oponenta ;D
Nie mam żadnego z tych młynków (i nie chce mieć), ale nie dziwie się „niszowcom”. W zasadzie tylko na tym forum probuje się wmówić, ze to porównywalne mlynki. Tak jakby posiadacze Dacii Duster krzyczeli na właścicieli Audi Q7, ze oba samochody jeżdżą, dadzą sobie radę tam gdzie inne nie (SD), a Dacia tańsza, No i serwis blisko (swoją droga, zauważyliście jak czesto „lokalny serwis” jest wymieniany jako zaleta gioty? Nie brzmi to dobrze ;) ). Testy i recenzje pokazują jasno, ze G-IOTA jest wart tego ile kosztuje, czyli na zachodzie 2-3 dni pracy. Nie ma zatem wygórowanych oczekiwań.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1027
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #576 dnia: 27 Kwiecień 2021, 13:54:18 »
Czytam sobie ten temat z niejakim zaciekawieniem i cały czas mam wrażenie, że powstała tu jakaś sztuczna narracja, że kupując ten młynek można spodziewać się czegoś wyjątkowego. Widać magia literek SD zrobiła swoje i oczekiwania nabywców tylko rosły ;)

Co w nim wyjątkowego to co najwyżej wyjątkowo niska cena dla tych co kupili w preorderze ;) Tani młynek zawsze będzie tanim młynkiem, a jego jakość będzie proporcjonalna do ceny. Jako młynek entry level pewnie się sprawdzi, ale cudów nie można oczekiwać bo w życiu dostaje się to za co (ile) się płaci...

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #577 dnia: 27 Kwiecień 2021, 14:00:32 »
tak naśmiewasz
Nie zrozumiałeś moich intencji. Nie naśmiewam się.

Swoją drogą pytanie, czy to wynik żaren stożkowych, czy jednak Niche ma tak wyrafinowaną konstrukcję.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #578 dnia: 27 Kwiecień 2021, 14:16:26 »
Co w nim wyjątkowego to co najwyżej wyjątkowo niska cena dla tych co kupili w preorderze  Tani młynek zawsze będzie tanim młynkiem, a jego jakość będzie proporcjonalna do ceny. Jako młynek entry level pewnie się sprawdzi, ale cudów nie można oczekiwać bo w życiu dostaje się to za co (ile) się płaci...

I tutaj pojawia się pytanie - czy dobry ręczny z żarnami stożkowymi nie zmieli lepiej? Bo to, że ergonomia pracy będzie lepsza - to  już widać...
I ciekawi mnie porównanie z Goat Arco z bazą - bo myślę, że to może być realna konkurencja - i cenowa i jakościowa...

porównywałem Niche z 1Zpresso JX - i jednak różnicę wyczuwałem - smak z JX był bardziej płaski...
Ciekawie mnie bardzo ten Arco - jak dopasowanie konstrukcji do stacji bazowej wpłynie na stabilizację żarna i jakość przemiału???
Never Give UP †

Offline labud Mężczyzna

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Lelit Victoria, aeropress, tygielek elektryczny
  • Młynek: DF64
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #579 dnia: 27 Kwiecień 2021, 14:17:54 »
Mam wrażenie, że mamy 2 podejścia:
1. Nie porównujemy tych młynków w warunkach zbliżonych do laboratoryjnych i wyrażajmy opinie na podstawie ceny lub innego bliskiego nam atrybutu.
2. Porównajmy i utnijmy dyskusję mając konkretne dane.

Wybaczcie, jestem skażony podejściem "szkiełko i oko", a nie odczucia i liczę, że ktoś zrobi mimo wszystko (Dacie i Audi) porównanie.

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 788
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #580 dnia: 27 Kwiecień 2021, 14:41:30 »
tak naśmiewasz
Swoją drogą pytanie, czy to wynik żaren stożkowych, czy jednak Niche ma tak wyrafinowaną konstrukcję.

Hmm, @Krakus nie idealizuj Niche - to bardzo fajny młynek, ale nie perfekcyjny.
Góra kubeczka jest niewiele  poniżej otworu wylotowego kawy i dlatego wydaje się, że zjawisko elektrostatyki jest niewielkie. Spróbuj namielić bezpośrednio do portafiltra - obudowa młynka i jego okolice będą całe oblepione kawą i to chyba nie jest normalne zjawisko. Jest mnóstwo młynków z mieleniem bezpośrednio do portafiltra w których takie rozpraszanie przemiału nie występuje, więc można uznać że to wada Niche.
Wracając do tematu, to moim zdaniem młynek będący przedmiotem tego wątku jest po prostu niedopracowany w wielu aspektach i to widać, ale jak komuś to nie przeszkadza....

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień 2021, 14:43:31 wysłana przez fill »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #581 dnia: 27 Kwiecień 2021, 16:28:03 »
Mam wrażenie, że mamy 2 podejścia:
1. Nie porównujemy tych młynków w warunkach zbliżonych do laboratoryjnych i wyrażajmy opinie na podstawie ceny lub innego bliskiego nam atrybutu.
2. Porównajmy i utnijmy dyskusję mając konkretne dane.

Wybaczcie, jestem skażony podejściem "szkiełko i oko", a nie odczucia i liczę, że ktoś zrobi mimo wszystko (Dacie i Audi) porównanie.
Ale dlaczego? Takie porównanie na razie nie ma sensu. Jest młynek ktory jest na rynku od kilku tygodni (miesięcy?) i młynek ktory jest od, chyba, trzech lat. Ten ktory jest od trzech lat miał jedna kontrowersje (schodząca farba), a poza tym pochlebne opinie domowych baristów, jak i profesjonalistów (Rao, Gagne, Hoffmann).
G-Iota już ma taki problem ze pasowałoby załączać klucze do serwisu w zestawie ;) te mlynki będzie można dobrze porownac za rok czy dwa, a nie teraz.
Chyba, ze chcesz czyste dane tych młynków to łatwo znaleźć retencje, TDS espresso/dripa nawet tutaj na forum, ale tu chiński młynek, mówiąc delikatnie, wypada bardzo blado ogólnie, nawet nie porównując do Niche.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #582 dnia: 27 Kwiecień 2021, 21:15:40 »
Góra kubeczka jest niewiele  poniżej otworu wylotowego kawy i dlatego wydaje się, że zjawisko elektrostatyki jest niewielkie.
A co konstruktorom G-Iota przeszkadzało zrobić tak samo?

Niche bardzo lubię, kupiłem go jeszcze w przedsprzedaży, więc mnie wypadł tanio, niemniej jednak przy dzisiejszej cenie bardzo bym się zastanawiał.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #583 dnia: 27 Kwiecień 2021, 22:40:39 »
Niche bardzo lubię, kupiłem go jeszcze w przedsprzedaży, więc mnie wypadł tanio, niemniej jednak przy dzisiejszej cenie bardzo bym się zastanawiał.
Ja z  kolei niche kupowałem bez dodatkowych opłat, ale po pół roku użytkowania zapłacił  bym za niego i tę dodatkowe opłaty😉

Offline dnosal

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Brikka, DeLonghi dedica ec685w
  • Młynek: G-IOTA
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #584 dnia: 28 Kwiecień 2021, 21:48:06 »
Po przemieleniu ok 2kg kawy postanowiłem zamontować dysk.
Przemiał jest równiejszy tj. wydaje mi się że właśnie dzięki temu popcorningowi.
Postanowiłem również na własną rękę wyjąć uszczelkę.
Bez instrukcji od Pana Janusza bez najmniejszego problemu rozkręciłem i poprawiłem jak się okazało podwójna uszczelkę.
Kawa się nie zbryla i leci puszek  :D
Natomiast przestrzegam kolegów - uważajcie przy montowaniu podstawy. Ja moją nieszczęśliwie zarysowałem :(
Zamaskowałem odrobina czarnego markera olejnego, ale nie życzę nikomu nerów.
Co do samych żaren to widać punktowe przetarcia powłoki (tam gdzie była położona na "zadziory").
Widziałem żarna w Niche i wygląda to analogicznie.
Wg mnie to bardzo dobry młynek, z bardzo dobrym wskaźnikiem cena/jakość.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi