;

Autor Wątek: Jura Impressa xs90 - oddam za darmo  (Przeczytany 396 razy)

Offline Derper Mężczyzna

• Ekspres: Promac Club ME
  • Młynek: La Cimbali Magnum
Jura Impressa xs90 - oddam za darmo
« dnia: 13 Luty 2020, 14:57:37 »
Maszynę odziedziczyłem jakieś 10 lat temu po tym jak u poprzedniego właściciela w kłębach pary wysadziła korki. Naprawiłem (zgniłe uszczelki, kamień), używałem jakoś do początku 2019, kiedy podczas kolejnego "serwisowania" zwątpiłem, po wyczyszczeniu/wymianie i nasmarowaniu uszczelek/rozłożeniu i złożeniu nadal coś ciekło. Wrak ekspresu przeleżał ponad rok, aż zebrałem siły by go na szybko poskładać w miniony weekend.

Zrobił jedną kawę mocząc się na tyle, że od wewnątrz zwarły się styki wykrywające wysoki poziom wody w tacce ociekowej. Poddaje się, nie chcę już szukać gdzie tym razem coś leci. Zwykle w takich sytuacjach trzeba było wymienić któryś teflonowy wężyk lub kolanko, myślę że awaria jak najbardziej do naprawienia dla kogoś z odrobiną cierpliwości.

Sprzęt "za życia" w miarę regularnie dostawał tabletkę czyszczącą, był odkamieniany co parę miesięcy, generalnie jak go używałem to dbałem bo inaczej się nie dało, szybko zarastał.

Tak na oko 90% części jest w nim sprawnych, jest trochę obdrapany i brakuje mu kilku zewnętrznych części które odpadły albo były zdjęte i zaginęły.

Razem z maszyną daję pudełko "Welcome Pack", tam jakieś papiery, instrukcje, części zapasowe które kupiłem, kilka tabletek czyszczących, uchwyty do filtra wody.

Do oddania za darmo, preferowany odbiór osobisty, jak nikomu nie będzie się chciało po niego przyjść to mogę wysłać na koszt odbiorcy.

Offline Raph1978

• Ekspres: V60, Ikea French Press, Technivorm Moccamaster
Odp: Jura Impressa xs90 - oddam za darmo
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Luty 2020, 15:06:28 »
Napisałem PW

Offline QLogic Mężczyzna

• Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: SanRemo (Macap) MX
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Luty 2020, 20:49:27 »
Też wysłałem PW. Chętnie bym się pobawił z takim automatem. Ile to potem radości jak się uda wyprowadzić maszynę na prostą :)

Offline Derper Mężczyzna

• Ekspres: Promac Club ME
  • Młynek: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Luty 2020, 21:07:40 »
Ekspres oddany w dobre ręce :)

Temat do zamknięcia.

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi