;

Autor Wątek: [S] La Pavoni Mignon  (Przeczytany 1088 razy)

Offline Adaśko Mężczyzna

• Ekspres: V60, AP, Chemex, Ibrik, La Pavoni Mignon
  • Młynek: Comandante MK3 Nitroblade, Wilfa
[S] La Pavoni Mignon
« dnia: 06 Listopad 2019, 10:53:00 »
Drodzy Forumowicze,
Mam do sprzedania dźwignię La Pavoni Mignon z 2000 r. w wersji "post millennial" z sitkiem 52 mm i akcesoriami. Jest to odchudzona wersja modelu Europiccola, bez wskaźnika poziomu wody oraz bez możliwości spieniania mleka. Tak więc sprzęt wyłącznie do espresso (właściwie ristretto, bo ratio mamy bliżej 1:1,5). Sprzęt był kupowany na forum od użytkownika Tasak w zeszłym roku. Od tego czasu używana niezbyt często z braku czasu (przebieg u mnie szacuję na 2-3 kg kawy). Sprzedaję, bo i tak jestem większym fanem przelewów i redukuję zbędny sprzęt. Do tego mogę potwierdzić, że Comandante MK3 NB nie nadaje się do espresso  ;) (moim zdaniem przy przemiale do espresso jest niska powtarzalność, ale przede wszystkim zbyt upierdliwy jak dla mnie).

W skład zestawu wchodzą:
- dźwignia La Pavoni Mignon z kolbą z sitkiem podwójnym (wchodzi ok. 15 g kawy),
- tacka ociekowa dokupiona przeze mnie. Uwaga - ekspres dostałem z zatyczką w metalowej obudowie. Żeby tacka była stabilna, zatyczkę trzeba wyjąć. Minus jest taki, że ten element trzyma też plastikowy spód obudowy. Poza tym nie ma innych uciążliwości z tym związanych,
- tamper Motta 52 mm,
- tunel od Kazaka,
- Krible-Grabli od Kazaka,
- podstawka do tampingu z klikiem ustawianym na określony nacisk,
- drobnica: uszczelka grupy, zapasowa mata gumowa do podstawki tampingowej i imbusy do regulacji podstawki.

zalety:
- czar dźwigni :D
- szybkie nagrzewanie
- jak się wstrzeli dobrze z przemiałem i całym procesem, to klękajcie narody,
- urządzenie w zasadzie niezniszczalne,
- stan w mojej opinii dobry/b.dobry,

wady:
- nie spieni mleka,
- kolega Jeżyk zwrócił mi kiedyś uwagę na bakelitową nakrętkę bojlera. Trzeba być ostrożnym, bo jeśli pęknie to jest to problem,
- brak wskaźnika poziomu wody w zbiorniku. Zbiornik starcza na 4-6 szotów, zależnie od sposobu użytkowania. Tak naprawdę wystarczy mieć nawyk sprawdzania przy każdym włączeniu. Dla mnie to nie był nigdy problem, ale jeśli się o tym zapomni i włączy bez wody, to grzałkę szlag trafi.

Dodatkowe zdjęcia do pobrania mogę przesłać przez PW

Cena jaka mnie interesuje za wszystko co wyżej to 900 zł.

pozdrawiam,
Adam

Offline Adaśko Mężczyzna

Odp: [S] La Pavoni Mignon
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopad 2019, 11:23:35 »
rezerwacja

Offline _Marago_

• Ekspres: Ascaso Dream
  • Młynek: Ascaso I-2
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Listopad 2019, 13:40:26 »
Zatyczka? Tam nie ma być żadnej zatyczki. Podstawa do dolnej pokrywy mocowana jest na jednym wkręcie z gwintem jak do plastiku. Wkręt oczywiście musi być odpowiedniej średnicy i długości, żeby nie zniszczyć mocowania, no i nierdzewny z łbem stożkowym lub soczewkowym, żeby nic nie wystawało. Bo faktycznie ociekacz będzie się kiwał. Ta bakelitowa zakrętka trzymająca bojler do podstawy jest wklejona.  Jak się trzyma i nie ma luzów ta bakelitowa, to trzeba jej dać spokój po prostu. Raczej się jej nie wykręca, bo wówczas trzeba dorabiać mosiężną. Z tego co wiem, ta bakelitowa nakrętka  ma inny gwint niż oryginalne mosiężne, więc tylko dorobienie na tokarce.
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2019, 13:43:52 wysłana przez _Marago_ »

Offline Jeżyk

« Odpowiedź #3 dnia: 06 Listopad 2019, 16:44:01 »
...ale jeśli się o tym zapomni i włączy bez wody, to grzałkę szlag trafi...
Nie tak prędko. Minimalny poziom wody w LP jest na poziomie takim, że zakrywa grzałkę i więcej wody z bojlera nie wylizie. Rurka, ta zagięta z bojlera do grupy, pilnuje żeby poziom wody nie spadł tak, by odkryć grzałkę. Brak wskaźnika poziomu wody jest niedogodnością, ale tak jak wcześniej było napisane, wystarczy przed każdym załączeniem zaglądnąć do bojlera. Te wszystkie "mankamenty" są wynagradzane smakiem kawy.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Adaśko Mężczyzna

« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopad 2019, 19:04:38 »
Rezerwacja wycofana. Oferta nadal aktualna. Co do zatyczki - jak będę przy komputerze to wrzucę zdjęcie elementu.
Jeżyk, dzięki za info. Zawsze się bałem, że zamorduję maszynę niemal od razu jak włączę bez wody.

Offline Jeżyk

« Odpowiedź #5 dnia: 06 Listopad 2019, 19:59:30 »
No tak całkiem bez wody to nie załączaj.  ;) Jak już wlałeś i uzupełniasz to konstruktor tego ekspresu wymyślił jak w prosty sposób zabezpieczyć grzałkę. To bardzo dobry ekspres i przemyślana konstrukcja, lekko modyfikowana od początku lat chyba 50 lub 60. Ja właściwie nie zamieniłbym go na inny. Przyzwyczaiłem się już do ciszy w czasie ekstrakcji  8)
A jeśli idzie o mocowanie podstawy do tego plastiku pod spodem, to wkręca się dokładnie  taką śrubę: http://www.francescoceccarelli.eu/La_Pavoni/Ricambi/Foto/39%20vite%20torxs.jpg
Nic nie sterczy, nic nie przeszkadza tacce.
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2019, 20:25:33 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline szym-h Mężczyzna

• Ekspres: AP, FP, kawiarki, phin, Gaggia Classic
  • Młynek: Cunill Tron, mym54, xeoleo
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Listopad 2019, 11:16:33 »
@Adaśko wysłałem pw

Offline FilipG

• Ekspres: Kalita
  • Młynek: Kinu M47,
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Listopad 2019, 17:56:38 »
Proszę o rezerwacje jeśli sprzęt jest dostępny