Autor Wątek: Młynek do espresso 1Zpresso JX  (Przeczytany 36925 razy)

Offline uzi89

    • Mr
  • Wiadomości: 4
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #165 dnia: 10 Styczeń 2021, 22:10:59 »
No właśnie, a na tej aukcji jest 48mm, zamiast 47mm
W podobnej cenie wychodzi jxpro, młynek głównie do kolby, wiec lepiej ten 48mm JE czy brać JX PRO
IMG_20210110_210636.jpgIMG_20210110_210937.jpg


« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2021, 00:54:12 wysłana przez uzi89 »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6200
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #166 dnia: 11 Styczeń 2021, 11:34:20 »
To są żarna Italmill, w JX są inne, chińskie, z nierdzewki. Albo się walnęli, albo to jest wersja z zewnętrznym wymiarem 48 mm, bo to wymiar zewnętrzny żarna, więc bym się nie przejmował.

Offline uzi89

    • Mr
  • Wiadomości: 4
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #167 dnia: 11 Styczeń 2021, 20:07:09 »
Dziękuję za wszystkie informacje, zamówiłem jednak rano JX PRO bo na Aliexpress pojawiły się kupony zniżkowe, a trzeba było kupić rano, dlatego wybrałem coś sprawdzonego bez znaku zapytania tym bardziej że jakby wysłali mi badziew to nawet bym nie rozpoznał jakości bo jest to mój pierwszy młynek do kawy. Chyba że JE jest zdecydowanie lepszy od JX Pro to mogę jeszcze anulować dopóki sprzedawca towaru nie wyśle.

Offline Jazzo23

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Ascaso steel uno prof PID
  • Młynek: Fiorenzato f64evo/Quamar q50s/1zpresso JX pro
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #168 dnia: 11 Luty 2021, 21:08:01 »
Wiesz co chyba dobrze zrobiłeś, bo w wersji pro przede wszystkim jest dożo lepsza-dokładniejsza i wygodniejsza regulacja. Można wprowadzać dokładniejsze korekty.

Offline bartlomiej.sz

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Gaggia Classic Pro
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #169 dnia: 11 Luty 2021, 21:49:08 »
Dziękuję za wszystkie informacje, zamówiłem jednak rano JX PRO bo na Aliexpress pojawiły się kupony zniżkowe, a trzeba było kupić rano, dlatego wybrałem coś sprawdzonego bez znaku zapytania tym bardziej że jakby wysłali mi badziew to nawet bym nie rozpoznał jakości bo jest to mój pierwszy młynek do kawy. Chyba że JE jest zdecydowanie lepszy od JX Pro to mogę jeszcze anulować dopóki sprzedawca towaru nie wyśle.
Można prosić o link oraz jaka cena wyszła z kuponami?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Lee

  • Wiadomości: 1
  • Młynek: 1Zpresso
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #170 dnia: 25 Luty 2021, 07:26:54 »
Cześć wszystkim.
Nabyłem ten młynek z myślą o dripie V60 i kawiarce. W zestawie z młynkiem była taka krótka ulotka sugerująca na którym ustawieniu można mielić kawę pod dripa (zaznaczone tygielek, espresso i inne). O ile dobrze ją odczytałem - skala dla V60 zaczyna się od 20 stopnia. Młynek ma podziałkę od spodu z numerami i między każdym są dwie kropki oznaczające pośrednie pozycje (tak mi się wydaje). Tutaj pojawia się główne pytanie, czy ja dobrze ustawiam go do mielenia pod dripa?
1. Skręcam na maksa - gdy robię jeden klik, tak by móc poruszyć żarnami na najmocniejszym skręceniu wychodzi na cyfrze 8.
2. Odkręcam go 20 numerów do góry (nie klików z pojedynczymi kropkami, które są pośrednie, tylko o dwadzieścia numerów).

Woda przez kawę przesącza się zbyt szybko. Więc na razie zjeżdżam w dół i szukam jakiegoś lepszego ustawienia, ale z braku doświadczenia może to potrwać.
Gdyby ktoś mógł podzielić się swoim ustawieniem pod dripa na tym młynku byłbym baaardzo wdzięczny  :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi