;

Autor Wątek: Tamper z drukarki 3D z własnym napisem/ logiem  (Przeczytany 414 razy)

Offline Miś Mężczyzna

Tamper z drukarki 3D z własnym napisem/ logiem
« dnia: 13 Sierpień 2019, 21:48:45 »
Cześć!
Od pewnego czasu zafascynowałem się kawą. Z własnej potrzeby zaprojektowałem i wydrukowałem (na drukarce 3D) tamper.
Myślę że wyszedł całkiem dobrze więc pomyślałem, że może ktoś będzie chętny aby wykonać taki dla niego.
Całość jest bardzo wytrzymała- druk z dużym wypełnieniem. Oczywiście nie tak jak tampery metalowe lecz na pewno dużo bardziej wytrzymałe niż te plastikowe dołączane do ekspresów.
Rączka jest z tworzywa przypominającego drewno (ok 40% drewna) a dół z tworzywa imitującego metal, jeśli jest to istotne może być dostosowany do kontaktu z żywnością.
Dodatkowo mogę zrobić w praktyczne dowolnym miejscu na tamperze dowolny napis lub logo. Także wydruk może być ozdobą choć świetnie nadaje się do normalnego użytku. (Sam używam go codziennie)
Mogę wykonać przedmiot w różnych kolorach i wszystkich rozmiarach.
Co do ceny myślę, że 40 zł będzie ok. jednak jeżeli macie inne propozycje zawsze można się dogadać :D
Zapraszam do kontaktu, także jeśli potrzebujecie tampera np w innym kształcie lub macie jakieś pomysły.

Offline pmichal Mężczyzna

• Ekspres: Ascaso Steel Duo PID, V60-02, Kalita 185, Chemex, Aeropress + Prismo, Gabi
  • Młynek: Niche Zero, Comandante
Odp: Tamper z drukarki 3D z własnym napisem/ logiem
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sierpień 2019, 23:29:50 »
jako użytkownik komercyjny powinieneś się skontaktować najpierw z administracją.

Offline Antonio Mężczyzna

• Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Sierpień 2019, 00:09:44 »
To raczej pchli targ niźli komercja... Bardzo fajna propozycja.

Offline Damian

• Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Sierpień 2019, 08:12:42 »
W pracy mamy "ekspres kolbowy" delonghi. Teraz już nie korzystam, ale kiedyś używałem, również z tamperem z druku 3d i muszę przyznać że się sprawdzał bardzo dobrze przy takim sprzęcie. A na pewno sto razy lepiej niż oryginalny plastikowy z zestawu.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

• Ekspres: La Pavoni Europiccola, tygielek od Arabów
  • Młynek: Gino Rossi RR45, Graef CM80
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Sierpień 2019, 10:45:14 »
Pomysł bardzo fajny - zwłaszcza personalizacja :)
Tamper z własnym logo :D
Czy ewentualnie da się wydrukować logo 3-wymiarowe? czy to już na etapie projektowania za dużo pracy???

Ale widzę 2 mankamenty - może wyprowadzisz mnie z błędu ;) a wtedy zyskasz klienta ;)
 - waga takiego tampera - wydaje mi się, że będzie bardzo lekki
 - Estetyka - czy da się go wypolerować na gładko???
Never Give UP †

Offline Miś Mężczyzna

« Odpowiedź #5 dnia: 14 Sierpień 2019, 11:26:04 »
Tak, logo oczywiście może byś 3-wymiarowe

- waga takiego tampera - wydaje mi się, że będzie bardzo lekki
 - Estetyka - czy da się go wypolerować na gładko???

Faktycznie jest on dość lekki, mój waży ok 50g ale juz na etapie samego drukowania można ją sporo zwiększyć (myślę że do 100). Ewentualnie można też zaprojektować miejsce na obciążnik w środku.

Co do estetyki to nie ma problemu, w moim rączka jest lekko szorstka (prosto z drukarki) ale zostawiłem ją tak bo mi się spodobała. Natomiast od dołu został wyszlifowany i jest idealnie gładki.

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi

anything