Autor Wątek: Młynek do Aeropressa  (Przeczytany 6940 razy)

dobry chlopak

  • Gość
Odp: Młynek do Aeropressa
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Maj 2014, 13:50:56 »
Ok, dziś zastosuję się do wszystkich waszych rad, za które serdecznie dziękuję.  Kawa na której teraz (mogę powiedzieć) uczę się parzyć w AP to kupne w markecie ziarna Kenyan Fairtrade (myślę że są pomiędzy średnim  a ciemnym paleniem - jeśli mogę użyć takiego terminu :))
Dziś zrobię z niej również zalewajkę i zobaczę co z tego  wyjdzie. Na śniadanie wypiłem ją z kawiarki na grubszym przemiale i też była kwaskowata, tak że już wiem, że u mnie więcej nie zagości. Zdecydowanie wolę kawy bez tego kwaśnego posmaku.  We wtorek,  góra środę przyjdzie do mnie świeżo palona Ethiopia, o której pisałem wcześniej i nie ukrywam, że czytając jak ona ma smakować już nie mogę się doczekać.

@spinka - poprawiłem literówki, pisz proszę staranniej
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2014, 17:39:58 wysłana przez spinka2 »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynek do Aeropressa
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Maj 2014, 00:43:55 »
a wydaje mi sie ze mlyn sie sprawdzi
Nie znam tego młynka bliżej, dlatego tylko tak zapytam: jesteś przekonany, że do wszelakich metod się nada? Jak wygląda najgrubszy przemiał? Czy zmiana grubości mielenia nie jest zbyt czasochłonna? To dwa najważniejsze aspekty.

Offline johnyKMSA Mężczyzna

  • Wiadomości: 118
  • Ekspres: NS Oscar oraz alternatywa
  • Młynek: Bezzera BB005, Knock Hausgrind, Porlex Mini
Odp: Młynek do Aeropressa
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Maj 2014, 10:58:06 »
a wydaje mi sie ze mlyn sie sprawdzi
Nie znam tego młynka bliżej, dlatego tylko tak zapytam: jesteś przekonany, że do wszelakich metod się nada? Jak wygląda najgrubszy przemiał? Czy zmiana grubości mielenia nie jest zbyt czasochłonna? To dwa najważniejsze aspekty.
Śruba regulująca z boku, dosyć duży zakres ponoć a zmiana mało upierdliwa. Jedyna wada to brak podziałki grubości przemiału, do dorobienia mniej lub bardziej profesjonalnie na głowicy młynka.
Moderatora proszę o przeniesienie postów do wątku o młynkach do alternatywy :).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi