;

Autor Wątek: Młynek podróżny  (Przeczytany 271 razy)

Offline kiew

• ]\\\
Młynek podróżny
« dnia: 12 Czerwiec 2019, 11:22:10 »
Sporo jeżdżę i mam tutaj na myśli zarówno lotania jak i trekkingi i fajnie byłoby podnieść jakość kawy, którą mogę sobie sprawić w drodze. Dlatego na najbliższy wyjazd postanowiłem zabrać aeropress i dokupić do niego jakiś młynek podrożny.

Wymagania?
- mały
- lekki
- wytrzymały
- nie za drogi - zdecydowanie celuję w półkę cenę tak do 200-250zł, bo jednak jakby miał się zniszczyć czy zgubić no to szkoda wywalać za dużo kasy.

Dodatkowo jakby np. wchodził do środka aeropressu w celu zmniejszenia powierzchni to by było super. Po wstępnych poszukiwaniach w sumie mam czterech kandydatów cenowo wypadających bardzo podobnie:
- HARIO Smart G
- Rhinowares
- Xeoleo
- Porlex Mini

Hario w sumie mi sie najbardziej podoba, jest też chyba najlżejszy i miałem kiedyś młynke hario i byłem zadowolony. Rhinowares ma przystawkę, żeby mielić bezpośrednio do aeropressu (jak rozumiem ma też swój zwykły pojemniczek na zmieloną), podobno mieści się do aeropressu. Porlex mini to chyba tkai Rhino ale nie ma powyższych atutów. Zostaje jeszcze Xeoleo o którym w sumie wiem najmniej.

Jakieś rady? Któryś odstaje jakościowo na plus lub minus? Jakieś doświadczenia? Smart G zmieści się do aeropressu?

Offline Miklas Mężczyzna

• Ojciec Chrzestny
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynek podróżny
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Czerwiec 2019, 11:35:52 »
Z tych wymienionych jedynie xeoleo, rozważ jeszcze MYM54 z Alliexpres

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Pawcio Mężczyzna

• Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Czerwiec 2019, 11:36:21 »
Skoro materiał z jakiego wykonane są żarna młynka jest dla ciebie bez znaczenia ( z  wymienionych tylko Xeoleo ma stalowe), to zastanów się nad tanim młynkiem z Allegro:
https://allegro.pl/oferta/mlynek-reczny-do-mielenia-kawy-7227692404
https://allegro.pl/oferta/mlynek-do-kawy-reczny-stal-nierdzewna-19cm-7972090559
Od młynków typu Porlex różni się chyba tylko napisem na opakowaniu. Po co więc przepłacać?
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2019, 12:05:59 wysłana przez Pawcio »

Offline pafcio0 Mężczyzna

• Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Fiorenzato F6, MYM54, Xeoleo, Peugeot, Dienes etc.
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Czerwiec 2019, 11:45:55 »
Mym54 i zamykam temat ;)

Online jancewicz

• Ekspres: La Pavoni Europiccola, Nivona Romatica 855, Aeropress, Phin, French Press, V60
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Severin KM 3873, MYM54
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Czerwiec 2019, 11:58:06 »
MYM54 jak koledzy wyżej radzą (stalowe żarna no i mieści się w aero...)

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi

anything