;

Autor Wątek: młynek do 2500  (Przeczytany 2193 razy)

Offline djoj

• Ekspres: Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek: Lelit William P72
Odp: młynek do 2500
« Odpowiedź #45 dnia: 13 Sierpień 2019, 12:10:38 »
W końcu młynek i ekspres wziąłem z Amazona.
William P72 i do tego Lelit Anna z PID. Wyszło 819€ za zestaw, przesyłka w dwa dni.
Wczoraj pierwsze próby - rezultat na ten moment zadowalający.
Młynek dobrze skalibrowany na ustawieniach fabrycznych. Regulacja jest mikrometryczna, nie ma skoków. Na pokrętle jest skala z numerkami, jednak to bardziej jako orientacja gdzie się jest na grubości przemiału niż typowe skoki.
Jak na żarna 64mm to wyjątkowo kompaktowy i fajnie wyglądający.
Na ten moment mieliłem tylko mieszankę arabica/robusta 60/40 z caffegrano.
Po kilku próbach dozy i czasu w końcu przeszło osławione 25 sekund przez Annę. Mózg rozwalony. Teraz wiem, że życie bez espresso nie było pełne :)
Czas to nadrabiać.

Offline skansen

• Ekspres: Lelit Elizabeth - PL92T
  • Młynek: Lelit Wiliam PL 72
« Odpowiedź #46 dnia: 13 Sierpień 2019, 13:27:03 »
W końcu młynek i ekspres wziąłem z Amazona.
William P72 i do tego Lelit Anna z PID. Wyszło 819€ za zestaw, przesyłka w dwa dni.
Wczoraj pierwsze próby - rezultat na ten moment zadowalający.
Młynek dobrze skalibrowany na ustawieniach fabrycznych. Regulacja jest mikrometryczna, nie ma skoków. Na pokrętle jest skala z numerkami, jednak to bardziej jako orientacja gdzie się jest na grubości przemiału niż typowe skoki.

Dasz radę ustawić pośrednią pozycję pomiędzy np. 1.5 a 2.0? W moim regulacja "klika" co 0.5. Dam radę ustawić albo 1.5 albo 2.0 i nic pomiędzy....

Offline djoj

• Ekspres: Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek: Lelit William P72
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Sierpień 2019, 10:48:45 »
Dasz radę ustawić pośrednią pozycję pomiędzy np. 1.5 a 2.0? W moim regulacja "klika" co 0.5. Dam radę ustawić albo 1.5 albo 2.0 i nic pomiędzy....
Może nieprecyzyjnie się wyraziłem co do skoków. Pokrętło zrobi klik, owszem - natomiast jak zerkniesz od góry przez hopper, to jeden klik rusza 1 ząbkiem na mniejszym kole zębatym, które z kolei rusza tym większym. Dzięki przełożeniu, to co czujemy na pokrętle jako klik, jest w rzeczywistości znikomym ruchem na poziomie regulacji żarna.

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi