Autor Wątek: młynek do 2500  (Przeczytany 12597 razy)

Offline Linoskoczek

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: pełen przekrój od HX z E61 po strzykawę
  • Młynek: Ceado E37S, Comendante MK3, jakiś hinzki ręczniak
Odp: młynek do 2500
« Odpowiedź #60 dnia: 07 Marzec 2021, 11:44:53 »
Do Sette mozna/nalezy dokupic osobne zarna do alternatywy. Ich wymiana jest dosyc bezproblemowa i trwa krotka chwile. Bez dedykowanych zaren Sette kiepsko mieli grube przemiały.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: młynek do 2500
« Odpowiedź #61 dnia: 07 Marzec 2021, 13:12:01 »
Podoba mi się opcja wagi w Sette. Oglądałam na YT że całkiem sensownie działa.
Podpytam jeszcze, czy jest sens i czy w ogóle jest taki młynek który można łatwo przestawiać pomiędzy espresso a dripem? Ja zakochana w espresso mąż w alternatywie. Obecnie ma zakaz majstrowania przy obecnym młynku ;) więc mamy ręczny do alternatywy. Ale może się da te interesy pogodzić ?
Jest, ale tanio nie będzie - chyba że może być ręczny, to wtedy kupujesz Kinu M47 i zapominasz o temacie problemów przy przestawianiu. Ewentualnie, jeśli trafisz, to z elektryków względnie tanio wyjdzie, używka oczywiście, Mahlkonig Guatemala(występuje też jako K22S).

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: młynek do 2500
« Odpowiedź #62 dnia: 07 Marzec 2021, 15:14:13 »
W Sette można łatwo przestawiać - ale powinno się to robić podczas pracy młynka, więc trzeba to robić szybko żeby mało zmarnować. Na pewno dużo łatwiej niż w młynkach ze śrubą,  ale ja też do V60 i Chemexa mielę ręcznym.

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: młynek do 2500
« Odpowiedź #63 dnia: 07 Marzec 2021, 22:10:55 »
Osobiście też długo szukałem takiego młynka co się nadaje do obu sposobów i doszedłem do wniosku, że tylko młynki SD spełniają moje wymagania - łatwy przestaw i bardzo niska retencja. Ale w takim budzecie to bedzie goat arco w czerwcu, df64 chyba w maju? i niche zero nie wiem kiedy.
Sette jeszcze ma całkiem sensowną zmianę ustawień i niską retencję ze względu na swój kształt, ale pojawiały się mieszane opinie, więc ostatecznie nie zaryzykowałem.

Offline keermit Mężczyzna

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: La Pavoni Professional, Bezzera BZ09
  • Młynek: Kinu M47
Odp: młynek do 2500
« Odpowiedź #64 dnia: 07 Marzec 2021, 23:21:51 »
Na Pchlim Targu macie Niche za 2600 - można się ustawiać w kolejce  :mrgreen:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi