;

Autor Wątek: Lelit Grace PL81T - temperatura  (Przeczytany 2224 razy)

Offline k3lt Mężczyzna

• Ekspres: La Pavoni Domus Bar DMB, Prismo AP, FP
  • Młynek: 1zpresso Q1
Odp: Lelit Grace PL81T - temperatura
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Marzec 2019, 22:22:33 »
Przyklejania się ciastka do prysznica to nie koniecznie zła dystrybucja / ubicie, to się często zdarza w ekspresach z zaworem trójdrożnym. Po ekstrakcji przy "zasysaniu" wody czasami przy okazji zassa ciastko które w PF szczególnie przy drobnym przemiale i mocnym ubiciu działa jak "korek". Wogóle bym się tym nie przejmował ani nie zawracał głowy.

Offline Bacek

• Ekspres: Gastroback 42636/Breville BES900XL, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Marzec 2019, 02:20:00 »
Encore nie specjalnie nadaje się do espresso, przez dłuższy czas męczyłem się z podobnym Baratza Precisio. Czasem się udało coś zaparzyć ale zawsze było po kwaśnej stronie mocy.

Offline Kuanto Mężczyzna

• Ekspres: Lelit Grace PL81T / Drip V60 / Kalita Wave / Aeropress / Bialetti Kitty
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita / Baratza Encore / Rhinowares
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Marzec 2019, 09:22:15 »
Encore nie specjalnie nadaje się do espresso, przez dłuższy czas męczyłem się z podobnym Baratza Precisio. Czasem się udało coś zaparzyć ale zawsze było po kwaśnej stronie mocy.
I zmiana młynka pomogła? Ja też się trochę meczę, jeden klik taka sama ilość kawy, podobne ubicie i znaczna różnica w ilości kawy i smaku. Problem z Twoim mlynkiem dotyczył jakości przemiału czy optymalnego ustawienia grubości.?

Offline Bacek

• Ekspres: Gastroback 42636/Breville BES900XL, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Marzec 2019, 10:31:40 »
Wszystkiego. Żarna tam są dość luźno zamocowane więc przemiał nie jest specjalnie jednorodny. Na jaśniejszym ziarnie udało mi się połamać mocowania żaren. Regulacja dwoma suwakami jest mały praktyczna. Do alternatyw to przyzwoite młynki ale nie do espresso.

Offline kubolx

• Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Fiorenzato F4 Nano
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Luty 2020, 18:28:12 »
Cześć, przepraszam za odkopywanie tematu, ale jego tytuł idealnie pasuje do mojego zapytania. Kieruję je w szczególności do posiadaczy Lelita Grace, ale również do każdej innej osoby, która może mieć wiedzę w tej materii. Mianowicie chciałbym się dowiedzieć czy normalnym jest, że przy ustawionej temperaturze na PID rzędu 93-95 stopni, podczas wykonywania flusha z grupy bucha para. Miałem wcześniej dwa inne Lelity, Anitę z PID i Annę z PIDm (konstrukcyjnie to samo co Grace) i nie przypominam sobie takiej sytuacji. Oczywiście kiedy temperaturę ustawiło się wyżej w okolice 96 stopni to zdarzało się, że na chwilę na wyświetlaczu pojawiła się wartość ponad 100 stopni, ale za moment spadała do zadanej wartości. Sytuacja nie występuje zawsze, najczęściej kiedy robi się jedno espresso po drugim.
Pozdrawiam

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi