;

Autor Wątek: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?  (Przeczytany 1285 razy)

Online pj.w Mężczyzna

• Ojciec Chrzestny
  • Ekspres: Londinium R, Robot, Moccamaster
  • Młynek: Mythos 1, Hedone Honne, Baratza Forte BG, Comandante
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Marzec 2019, 07:47:43 »
W takiej cenie tylko masowa produkcja, np.: lavazza grande ristorazion.
---
Paweł
Gardelli - Rwanda Muhura / Mastro Antonio - Double Origin

Offline andrzejmakal

• Ekspres: Lelit Bianca, Rancilio Silvia v.4, AeroPress, Bialetti
  • Młynek: Baratza Sette 30AP, Rocky, Comandante MkIII, Porlex Tall
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Marzec 2019, 19:28:18 »
Za niewiele wyższą cenę kupisz fajne mieszanki w ConSite.

Offline Anszy

• Ekspres: DeLonghi, Dripper V60, FP
  • Młynek: Wilfa 130B
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Marzec 2019, 20:38:10 »
Daj znać zatem jak doznania   :nienie:     
Otworzyłem, zapach bardzo przyjemny, intensywny, taki jak z przed laty, kojarzący mi się ze świeżo mielonym ziarnem, rozchodzącym się po całym mieszkaniu. Trudno mi opisać konkretne zapachowe nuty powiem tylko, jako świeżak, że nie wyczuwam żadnych kwaskowych a mój nos miał już do czynienia z kilkoma kawami o typowo kwaskowym zapachu - też fajnymi. Ziarna ładne, nieuszkodzone ale wielkość różna, stopień wypalenia średni - nie ciemny, brązowy, raczej jaśniejszy. Dzisiaj zrobiłem z niej dripa z V60, mielenie coś miedzy filtrem a aero. 9g/150ml typowo, preinfuzja 20s (gazowanie raczej minimalne) zalewanie 2 min, spokojne, bez mieszania, temp. 90st. C. Wypiłem -  :D , smak bardzo zrównoważony, z delikatną kwaskowością (trudno mi określać - czy to np. ananas, wiśnia czy brzoskwinia ;)  a przyjemną goryczką. Tak na mój gust, to oceniam ją na 7,5 pkt na 10 możliwych. Jutro zrobię espresso.

Offline henzer

« Odpowiedź #18 dnia: 14 Marzec 2019, 09:23:47 »
Witam Wszystkich!
iza8211, ja również spijam kawy z Jury (jeszcze). Mam Jurę F50 ponad 10 lat  i  E8 od dwóch lat. Najbardziej odpowiada mi Lavazza ORO a próbowałem naprawdę wielu różnych kaw (tych bardzo drogich też). Takie ekspresy po prostu nie oddadzą tego najlepszego co mają wyśmienite kawy i szkoda na nie kasy. Zawsze kupuję kawę w Konesso (ORO poniżej 60 zł/kg). W necie można znaleźć taniej ale odradzam bo wiele jest podróbek, sam tego doświadczyłem. Na szczęście sprzedawca zgodził się na zwrot towaru bo nie wyobrażam sobie spijania 6 kg tego podrobionego syfu.

Odnośnie kwasowości kawy z Jury to w E8 jest bardziej wyczuwalna niż w starej F50 przy takich samych ustawieniach. Dla mojej żony lepsza jest z Impressy. Ja również pijam americano ale max to 115 ml.

pozdrawiam, henzer
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec 2019, 09:37:36 wysłana przez henzer »

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi