Autor Wątek: ROCKET r58 - awaria pompy?  (Przeczytany 3375 razy)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: ROCKET r58 - awaria pompy?
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Luty 2019, 17:05:04 »
Cytryną nie odkamieniaj - lepiej do herbaty. Użyj za to 6% kwasu cytrynowego. W trakcie odkamieniania wężyki się też się odkamienią, a resztę usuniesz w trakcie płukania.

Offline daniel_t

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: R58
  • Młynek: F64 EVO
Odp: ROCKET r58 - awaria pompy?
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Październik 2019, 09:55:21 »
Cześć ponownie, w starym wątku. Po czasie - wyszło, że problemy z pompą były spowodowane kamieniem. Finalnie musiałem ją wymienić. Ekspres chodzi zupełnie inaczej, tj. ciszej. Wymieniałem we własnym zakresie po konsultacjach z Coffesite (u nich kupowałem ekspres). Ekspres super trzyma ciśnienie - nie mam zastrzeżeń podczas parzenia kawy, ale - po zrobieniu kawy na barometrze ciśnienie wzrasta (po kilku-kilunastu sekundach) do ok 15-20bar i po chwili spada. Podejrzewam, że podczas wymiany pompy coś źle zrobiłem - albo za mocno dokręciłem, albo coś innego sknociłem. Teraz proszę o radę lub wskazówkę do poszukiwań takiego stanu rzeczy- co jest odpowiedzialne, wyrzucanie nadmiaru ciśnienia po zrobieniu kawy? Jakiś zawór, rurka?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: ROCKET r58 - awaria pompy?
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Październik 2019, 14:05:34 »
Zawór trójdrożny, też może być przytkany kamieniem albeo osadami z kawy. Ale pytanie co robiłeś bo on jest z drugiego końca niż pompa czy OPV.
Ale pewnie błądze bo nie wiem gdzie w Rockecie jest manometr podpięty.

Może rozkręciłeś OPV i w drugą stronę za mocno go złożyłeś.
« Ostatnia zmiana: 03 Październik 2019, 14:10:53 wysłana przez Bacek »

Offline daniel_t

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: R58
  • Młynek: F64 EVO
Odp: ROCKET r58 - awaria pompy?
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Październik 2019, 16:10:21 »
OVH rozkręcony, ponownie ustawiony i wszystko wróciło do normy. Ekspres chodzi jak nowy, niesamowita różnica między starą pompą a nową.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi