;

Autor Wątek: Eureka Mignon - Specialita  (Przeczytany 11343 razy)

Offline arob

• Ekspres: Lelit Grace PL81T
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Eureka Mignon - Specialita
« Odpowiedź #75 dnia: 15 Kwiecień 2021, 10:04:49 »
Nie wiem czy jest to problem wszystkich użytkowników eureka mignon specialita czy tylko mój, ale gdy powiedzmy zasypie hopper w niecałej połowe i ustawie przemiał to po 1-3 kaw on się całkowicie rozjezdza. Strasznie mnie to wkurza nie chciałem zasypywać całego hoppera, ale chyba to jedyne wyjście. Widze jeszcze, że ludzie mielą wyliczone porcje ziaren w pustym hopperze - może tego też spróbuje.

Sprawdziłem jak wygląda u mnie powtarzalność dozowania Specialty i ekstrakcji.

Zanotowałem przygotowanie 20 kaw w przeciągu 5 dni (1 poszła do zlewu z powodu zbyt małej ilości wody w zbiorniku). Codziennie rano uzupełniam hopper do ok. 150 gr. Przez ten czas nie zmieniłem ustawień timera i przemiału. Nie wyrzuciłem też ani grama kawy (rano robię mleczne, więc to, że część kawy jest starsza mi nie przeszkadza).

Specialita - doza.JPG

Może komuś się przyda.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień 2021, 10:08:19 wysłana przez arob »

Offline GostRado Mężczyzna

• Ekspres: 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》 AP + FP
  • Młynek: 》CEADO e37S 》 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #76 dnia: 15 Kwiecień 2021, 11:29:47 »
👍

Jak by Ci się chciało, to proponował bym test przy zasypie 50g ziarna oraz np 250g, czy przy jeszcze większej ilości ziarna, nie będzie jeszcze mniej odchyleń.

Offline arob

• Ekspres: Lelit Grace PL81T
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
« Odpowiedź #77 dnia: 15 Kwiecień 2021, 18:07:31 »
W maju będę robił regularnie kawy dla większej ilości osób, to mogę sprawdzić różne poziomy zasypu. Cały czas się uczę, więc i tak zapisuję większość ekstrakcji. Z powyższych notatek wynika, że coś jest nie tak z drugą kawą przygotowywaną rano w serii, ale problem leży raczej po stronie ekspresu (za krótka przerwa między shotami).

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi