Autor Wątek: Gaggia, Gaggia czy Gaggia -Espresso Cubika Plus, Classic, Baby Class D, Dose  (Przeczytany 17859 razy)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4

Tobiasz

  • Gość
Odp: Gaggia, Gaggia czy Gaggia -Espresso Cubika Plus, Classic, Baby Class D, Dose
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Marzec 2014, 20:41:57 »
No ładnie... zaczęło się od Gaggia, Gaggia czy Gaggia, a kończy się na:

co doradzacie:
1. RANCILIO SILVIA
2.  La Pavoni Caffe Espresso PCL
3.  La Pavoni Caffe Espresso CFL

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Gaggia, Gaggia czy Gaggia -Espresso Cubika Plus, Classic, Baby Class D, Dose
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Marzec 2014, 21:38:25 »
2. i 3. to w sumie to samo tylko obudowa inna - tutaj chyba gusta estetyczne wchodzą w grę.

Czyli wybór masz Silvia vs. La Pavoni - ja bym się chyba do Sylwi skłaniał.
LMWDP #469

Tobiasz

  • Gość
Odp: Gaggia, Gaggia czy Gaggia -Espresso Cubika Plus, Classic, Baby Class D, Dose
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Marzec 2014, 21:37:53 »
Polowanie zakończone sukcesem - powinienem chyba zmienić tytuł wątku: "Gaggia, Gaggia czy Gaggia -Espresso Cubika Plus,  Classic,  Baby Class D, Dose - nie! Sylvia R."


Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Gaggia, Gaggia czy Gaggia -Espresso Cubika Plus, Classic, Baby Class D, Dose
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Marzec 2014, 22:24:22 »
No to czekamy na wrażenia z użytkowania
LMWDP #469

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Gaggia, Gaggia czy Gaggia -Espresso Cubika Plus, Classic, Baby Class D, Dose
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Czerwiec 2014, 18:29:14 »
A ja dopiero zaczynam swoje polowanie budżet 1500 zł z tym ze ja i espresso i kawy mleczne uwielbiam. Ktoś pomoże. Myślałem o ASCASO DREAM akurat jest w cenie 1100 anglik wart grzechu?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Gaggia, Gaggia czy Gaggia -Espresso Cubika Plus, Classic, Baby Class D, Dose
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Czerwiec 2014, 23:13:56 »
Tego anglika trzeba przerobić na kawę mieloną - inny prysznic i chyba coś jeszcze, dopytaj sobie u Janusza. A w międzyczasie tu jest lektura w języku English - ten kit poprawia jakość cremy i smak kawy.

A tutaj obejrzysz o co chodzi


Ten kit coś tam pewnie kosztuje - nie mam pojęcia ile. Masz więc 1100 PLN plus kit i pewnie będzie taniej niż u Janusza. Ale o ile taniej? I czy warto trochę oszczędzić? Gwarancji na te angliki chyba nie ma żadnej... To pewnie jeszcze wersja z bojlerem a nie termoblokiem. Nie wiadomo czy jest zawór trójdrożny. Ja osobiście do tej angielskiej oferty podszedł bym z angielskim spokojem i rezerwą.

Twój budżet 1500 PLN to maszyna plus młynek czy tylko maszyna?
LMWDP #469

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Gaggia, Gaggia czy Gaggia -Espresso Cubika Plus, Classic, Baby Class D, Dose
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Czerwiec 2014, 23:18:51 »
Ekspres wynalazłem na serwisie aukcyjnym w cenie ponad 1250 zł łatwo do odnalezienia Ascaso Dream. Rozmawiam z Januszem ale cena z młynkiem trochę zaporowa Komplet ekspres DREAM z młynkiem i-2 mini Polerowane Aluminium za 2779,00 zł. Sam już zgłupiałem.
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec 2014, 23:22:57 wysłana przez manfred »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Gaggia, Gaggia czy Gaggia -Espresso Cubika Plus, Classic, Baby Class D, Dose
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Czerwiec 2014, 23:28:47 »
No tak - tylko czy to dobry wybór do kaw mlecznych - jeśli ich nie ma za dużo to OK. Ale jeśli masz ich trzaskać kilka, jedna po drugiej to zadowolony nie będziesz. To zajmuje dużo czasu. W moim Steel'u opanowałem robienie cappu pod rząd ale jest to upierdliwe.

Powinieneś chyba celować jednak w maszynę z HXem - ot nawet ten Fracino co WS poleca - świetna maszyna. Albo ta Brasilia z Lublina... az sobie ją sam poobserwuję  ::)

No i co z młynkiem? Jest w budżecie - bo bez młynka daleko nie dojedziesz.
LMWDP #469

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Gaggia, Gaggia czy Gaggia -Espresso Cubika Plus, Classic, Baby Class D, Dose
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Czerwiec 2014, 23:42:40 »

To jest opcja tylko i wyłącznie z młynkiem innej opcji nie biorę pod uwagę. Chcę kupić nowy ekspres. A co masz na myśli maszyna z HXem sorry ale nie mam zielonego pojęcia o tym.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Gaggia, Gaggia czy Gaggia -Espresso Cubika Plus, Classic, Baby Class D, Dose
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Czerwiec 2014, 23:55:55 »
No to kilka obrazków ;) Zobacz jak woda ze zbiornika trafia do grupy oraz skąd jest para

1. System jednobojlerowy (taki Dream, Steel, Silvia) - czekasz na parę do spieniania


2. System z HX'em czyli wymiennikiem ciepła (Rocket, Fracino, Brasilia i inne "duże" maszyny - większość forumowiczów je chyba ma)  - nie czekasz na parę do spieniania


3. Dwa bojlery- nie czekasz na parę do spieniania


Tutaj też masz to ładnie rozpisane
LMWDP #469

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Gaggia, Gaggia czy Gaggia -Espresso Cubika Plus, Classic, Baby Class D, Dose
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Czerwiec 2014, 00:01:31 »
No ale z 2700zł to ja nie mam czego szukać wśród tych ekspresówHXem wraz z młynkiem.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Gaggia, Gaggia czy Gaggia -Espresso Cubika Plus, Classic, Baby Class D, Dose
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Czerwiec 2014, 00:05:27 »
Wśród nowych nie, za to używane możesz przebierać na pęczki ;)
Rozważ chociaż używany młyn, jak u Ciebie z miejscem w kuchni?

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Gaggia, Gaggia czy Gaggia -Espresso Cubika Plus, Classic, Baby Class D, Dose
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Czerwiec 2014, 00:06:58 »
Miejsca w kuchni nie ma za dużo od przeznaczam na ekspres z młynkiem blat o szerokości kuchenki czyli 60 cm. Rozmawiam właśnie z Januszem i chyba zdam sie na jego doświadczenie i kupię coś z jego stajni.\ Z tym że nie Dreem tylko coś tańszego a ponoc z takimi samymi bebechami. Powinienem spokojnie zmieścić się w 2200 zł.

PS A te używki to niby gdzie no bo chyba nie na allegro
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2014, 00:12:27 wysłana przez manfred »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Gaggia, Gaggia czy Gaggia -Espresso Cubika Plus, Classic, Baby Class D, Dose
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Czerwiec 2014, 00:24:48 »
Okazje się trafiają trzeba szukać. A szukanie w Czechach może mieć różne efekty  :diabelek:

Ot choć by takie:
http://aukro.cz/pakovy-kavovar-la-scala-eroica-mlynek-na-kavu-i4322537956.html
http://aukro.cz/retro-kavovar-nnova-i4321924441.html
http://aukro.cz/kavovar-rancilio-1-paka-zmekcovac-mlynek-rancilio-i4322862111.html
http://aukro.cz/espresso-lelit-pl41tem-i4312149460.html

Trzeba by się trochę pomęczyć z dogadaniem i wysyłką - ale może warto.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi