;

Autor Wątek: [K] Używany młynek do espresso  (Przeczytany 1212 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

• AVIN F.U.H. Janusz Hennig
  • Użytkownik komercyjny
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: [K] Używany młynek do espresso
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Grudzień 2018, 14:15:44 »
Jeszcze tego nie wiem. Będziemy na pewno na Targach EUROGASTRO w Nadarzynie. Troszkę za blisko siebie są te terminy...
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.ekspresdokawy.pl/

Offline burlap

• Ekspres: DB, AP
  • Młynek: Specialita
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Grudzień 2018, 17:32:58 »
Myślę, że okazyjnie możesz tu trafić głównie młynki gastro, jak ten NDX. A te są zwykle dość duże.

Nie namawiam jakoś szczególnie na elektros.it, ale kupiłem tam Eurekę i korzystałem nawet z gwarancji (jeden kurier przyjechał zabrać uszkodzony młynek, a inny przywiózł po kilku dniach nowy). Przy czym wychodzę z założenia, że jeśli kupuję w UE sprzęt wyprodukowany w UE, to mój konsumencki patriotyzm jest już zaspokojony...

Offline malami24

« Odpowiedź #17 dnia: 19 Grudzień 2018, 22:56:12 »
Witajcie, a nie myślałeś o lelit wlliam? Żarna 50 stalowe, płaskie i dobry wymiar młynka. Szukam czegoś podobnego do Teoich oczekiwań i również mam ograniczenia głównie wysokości do 40cm.
Co sądzicie o tym młynku ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline kawosz17

• Ekspres: Rancilio Silvia v1
  • Młynek: La Cimbali Magnum Silver
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Grudzień 2018, 05:31:53 »
Wystawiłem młynek gastro. Z Twoich oczekiwań to ma wysokość 46cm a jakby zlikwidować oryginalny hopper to odchodzi 15-20cm i można założyć swój. Jak zmieniłeś wymóg co do innych parametrów to możesz się mojej aukcji przyjrzeć.

Offline Kangur Mężczyzna

• Ekspres: Lelit Grace, AP, mokka
  • Młynek: Quamar M80e, nivona 130,
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Grudzień 2018, 09:00:06 »
Wystawiłem młynek gastro. Z Twoich oczekiwań to ma wysokość 46cm a jakby zlikwidować oryginalny hopper to odchodzi 15-20cm i można założyć swój. Jak zmieniłeś wymóg co do innych parametrów to możesz się mojej aukcji przyjrzeć.

Dzięki, jednak jestem juz dogadany na młynek.

@malami24 patrzyłem na młynki lelit. Lelit fred jest podobny tehnicznie (paramtery) do Ascaso i2 a lelit wiliam pl81 do ascaso i1 .
Jest jeszcze wiliam pl82 z zarnami 64mm (2.2k odrzuciłem ze wzgledu na budżet). Ogolnie za mało znalazłem materiałow porownawczych do bardziej znanych młynkow. 
Ascaso i1 odrzuciłem bo jest troche za głośny. I przez relacje przechodnìa podobieństwa załorzyłem ze lelity też będa głośne

DISCLAIMER: to jest moja opinia i przemyślenia wynikajace z informacji w internecie.
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2018, 10:55:52 wysłana przez Kangur »

Offline malami24

« Odpowiedź #20 dnia: 20 Grudzień 2018, 19:19:22 »
A co zatem wybrałeś ? Pytam bo sama stoję przed tym dylematem :) z gory dx za informacje i spokojnego przedświątecznego czasu

Offline Kangur Mężczyzna

• Ekspres: Lelit Grace, AP, mokka
  • Młynek: Quamar M80e, nivona 130,
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Grudzień 2018, 09:21:05 »
A co zatem wybrałeś ? Pytam bo sama stoję przed tym dylematem :) z gory dx za informacje i spokojnego przedświątecznego czasu

Zdecydowałem sie na używanego Quamar m80e. Młynek ma swoje problemy ale jest ok. Obecnie czekam na paczke. Mało używany i jak dla mnie uczciwa cena. Hopper tylko będe musiał przyciąc.
Miałem też na oku używanego macap m5d bez hoppera z Lublina (jak ktos zainteresowany moge podesłać szczegóły na priv)ale jakis cięzki kontakt był z sprzedającym. Jestem luż też dogadany na ekspres Lelit. Jak sie wszystko uda po świętach będe się bawił.
I zmieściłem sie w zakładanych 42 cm szerokości zestawu i 30 cm głebokości

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi