;

Autor Wątek: Iberital l'anna. Wyłącza sie grzanie, miga panel.  (Przeczytany 509 razy)

Offline Biff

Odp: Iberital l'anna. Wyłącza sie grzanie, miga panel.
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Listopad 2018, 22:35:36 »
Ale sam pisałeś, że migają wszystkie kontrolki a to sygnalizauje niski stan w zbiorniku wody lub alarm uzupełniania w bojlerze i to na tym trzeba się skupić. Sprawdź czy masz w gniazku fazę podłaczoną do fazy we wtyczce. Pomijasz to, a to ważne. Sterownik zawsze podaje fazę na styki wykonawcze. Sam zauważyłeś, że nie ma nigdzie wejścia z pomiarem ciśnienia lub temperatury. To w żaden sposób nie jest powiązane. No i sprawdź ten włącznik.

Offline Markoni Mężczyzna

• Ekspres: Iberital L,anna, Saeco incanto,
  • Młynek: Macap M5 plus
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Listopad 2018, 23:09:03 »
Wszystko idzie przez włącznik, zasilanie z gniazdka kończy się na włączniku. Zamieniłem fazę z n na włączniku( przewody zasilające) nic to nie zmieniło. Jak sprawdzić czy poziom wody w bojlerze jest odpowiedni? Sam czujnik poziomu jest sprawny bo jak zdejmuje przewód to pompa dorzuca wodę do bojlera.
Nie robiąc nic nie masz nic, robiąc coś masz więcej niż nic.

Offline Biff

« Odpowiedź #17 dnia: 12 Listopad 2018, 23:17:02 »
Jeżeli sonda jest czysta to jest odpowiedni. Jeżeli wszystko idzie przez włącznik to najtaniej będzie zacząć od niego. Mają tendencję do wypalania się jeśli pracują w takim układzie. Jak wymontujesz to zazwyczaj widać, że plastik wokół jednego styku jest wytopiony a sam styk luźny. Tylko, że to nie tłumaczy migających kontrolek.

Offline Markoni Mężczyzna

• Ekspres: Iberital L,anna, Saeco incanto,
  • Młynek: Macap M5 plus
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Listopad 2018, 18:51:57 »
Biff, dzięki za sugestie. Odłączyłem wszystko od gicara pozostawiając dwa zasilania masę i czujnik min wody w zbiorniku zmostkowany do masy. Po włączeniu włącznika głównego na 1 lub 2 po jakiś dwóch minutach kontrolki zaczynają migać jakby nie bylo wody w zbiorniku. Ponieważ chciałem wykluczyć wszelkie dziwne przypadki odłączyłem wszystko co możliwe i problem pozostał. W gicarze przekaźnik odłaczą przewód sterujący i mrugają kontrolki. Wychodzi na to, że moduł wprowadza jakieś dziwne zachowanie mam jeszcze ochotę zmierzyć napięcie w module bo przekaźnik jest zasilany 12V i ew.wymienić przekaźnik w module. Jeśli to nic nie da muszę poszukać nowego modułu.
Nie robiąc nic nie masz nic, robiąc coś masz więcej niż nic.

Offline Biff

« Odpowiedź #19 dnia: 14 Listopad 2018, 20:22:27 »
Obawiam się, że wymiana przekaźnika nic nie da. Elektronika prawie na pewno sygnalizuje brak wody w zbiorniku, więc po prostu go (przekaźnik) wyłącza. Możesz jeszcze zewrzeć wszystkie 3 (tę w bojlerze też) sondy fizycznie do masy i włączyc ekspres bez grzania (na "1"). Jeżeli błąd znów się pojawi to masz elektronikę do wymiany. Być może da się ją naprawić, ale to nie moja bajka.

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi