;

Autor Wątek: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje  (Przeczytany 64619 razy)

Offline krystians Mężczyzna

• Ojciec Chrzestny
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, kompresso
  • Młynek: leinbrock's mokka, Zassen Quito, Kinu m47
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #510 dnia: 01 Marzec 2021, 12:10:32 »
Dzięki, ciekaw jestem, czy coś udało mi się trafić. :)

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

• Ekspres: Hario V60-02, Chemex, Aeropress, Brewista Smart Dripper, Hario cloth filter, kawiarka, French Press
  • Młynek: 1Zpresso Q2 (Hario Skerton Plus)
« Odpowiedź #511 dnia: 01 Marzec 2021, 12:13:45 »
Myślę, że tak, przynajmniej jeśli chodzi o próbki nr 2 i 3 bo jest zbieżność, także może nas nosy nie myliły  :)

Offline Piotrek [Manufaktura Kawy]

• Użytkownik komercyjny
« Odpowiedź #512 dnia: 01 Marzec 2021, 14:31:36 »
Cześć, informacje o konkursie znajdziecie na naszym FB, a szczegółowe typowania próbek możecie znaleźć tutaj: https://bit.ly/3uL4uyi

Jeszcze raz dziękuję za fajną zabawę :D

• Ojciec Chrzestny
    • Lens tru3
« Odpowiedź #513 dnia: 01 Marzec 2021, 14:36:03 »
hah, czyli nic nie zgadłem oprócz niektórych obróbek. Ale takie drewniane nuty i zero kwasowości, to dziwna ta Kolumbia z drugiej próbki.   Ale tylko parę osób odgadło pochodzenie i to tylko jednej kawy :)

EDIT: Już się doczytałem jakie to kawy :) strasznie mała rozdzielczość obrazka.
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2021, 14:40:51 wysłana przez krystians »

• Użytkownik komercyjny
« Odpowiedź #514 dnia: 01 Marzec 2021, 14:41:59 »
Niedługo wjadą do nas na sprzedaż jako nowości :D

hah, czyli nic nie zgadłem oprócz niektórych obróbek. Ale takie drewniane nuty i zero kwasowości, to dziwna ta Kolumbia z drugiej próbki.   Ale tylko parę osób odgadło pochodzenie i to tylko jednej kawy :)

EDIT: Już się doczytałem jakie to kawy :) strasznie mała rozdzielczość obrazka.

• Ojciec Chrzestny
    • Lens tru3
« Odpowiedź #515 dnia: 01 Marzec 2021, 14:54:15 »
Tak podejrzewałem, że pierwsze skojarzenia aromatyczne mogą być mylące, w sumie to fajnie się mylić gdy można się czegoś nauczyć.

• Użytkownik komercyjny
« Odpowiedź #516 dnia: 01 Marzec 2021, 14:59:08 »
Obecnie kiedy plantatorzy prześcigają się w stworzeniu coraz ciekawszych smaków wcale nie tak łatwo trafić w kawy. Sami niejednokrotnie się przekonaliśmy, że część kaw jest bardzo nieoczywistych, np. Peru. W dripie jest niesamowicie owocowa, co jest rzadko spotykane w kawa z tamtego regionu.
Kongo znów jest mało popularne, a w dripie otrzymujemy sok malinowy - a jakie jest Twoje zdanie o Kongo? Oczywiście w dripie wyjdzie trochę inne niż w cuppingu, ale ciekaw jestem Twojej opinii?

Tak podejrzewałem, że pierwsze skojarzenia aromatyczne mogą być mylące, w sumie to fajnie się mylić gdy można się czegoś nauczyć.

• Ojciec Chrzestny
    • Lens tru3
« Odpowiedź #517 dnia: 01 Marzec 2021, 15:30:15 »
Ja jestem akurat od dość dawna miłośnikiem Peru. W zeszłym roku piłem świetne kawy z Peru.  Właściwie to dzięki kawie z Peru jakieś 10 lat temu zacząłem się interesować bardziej tematem kawowym. Kongo przyjemne, mojej pięcioletniej córce najbardziej się podobał jej aromat. Gdy zapytałem z czym kojarzy jej się zapach, to powiedziała, że ze skórą człowieka. W sumie środkowa część Afryki w pewien, dość smutny, sposób pasuje do tego jej opisu.  Mi najbardziej z mytych kaw smakowała ostatnia próbka czyli Peru. W sumie zastanawiałem się czy próbka 4 nie jest z Boliwii, bo piłem bardzo podobnie smakującą. Natomiast ogólnie to pierwszza próbka dla mnie była najciekawsza, czyli Kostaryka - złożona, słodka, nieco winna. Ale jeszcze trochę mi zostało kawy. :)  Natomiast druga próbka czyli Kolumbia zupełnie nie moje preferencje smakowe ze względu na ciężkie nuty. Osobiście mam dobre doświadczenia z robieniem domowych blendów z takimi kawami jak ta Kolumbia.
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2021, 15:38:54 wysłana przez krystians »

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

• Ekspres: Hario V60-02, Chemex, Aeropress, Brewista Smart Dripper, Hario cloth filter, kawiarka, French Press
  • Młynek: 1Zpresso Q2 (Hario Skerton Plus)
« Odpowiedź #518 dnia: 01 Marzec 2021, 16:29:22 »
Mi się udało trafić tylko same obróbki  :D
Oczywiście zabawa fajna i jeszcze fajniej, że są nowe doświadczenia

Miałem intensywny piątek z próbkami, bo i cupping i jeszcze dripy z reszty kaw, ale musiałem zdążyć w jeden dzień i dałem radę  [emoji38]

Natural z Kostaryki u mnie też wygrywa - gęsty, słodki, z nutami fermentacji, i może krówka w aromacie?
Drugie miejsce to myte Kongo - duża kwasowość, miała coś z wiśni.
Peru niewiele ustępuje Kongo - najsłodsza chyba z wszystkich, ale tak owocowo.
W Kolumbii tak samo wyczułem jakieś drewniane nuty, ogólnie to słodka ale na tle pozostałych wypadła najmniej interesująco.

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi