Autor Wątek: Sklepowy czy tani, a może nie...  (Przeczytany 9330 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Sklepowy czy tani, a może nie...
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Grudzień 2013, 18:11:51 »
Drugim powodem są właśnie małe i tępe żarna.

I to mnie właśnie zastanawia, dlaczego skala jakości jest we wszystkich kierunkach jednocześnie? Jak małe to i tępe, i chybotliwe, jak duże, to i ostre, i stabilne, i z silnikiem, i co tam jeszcze fabryka dała.

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Sklepowy czy tani, a może nie...
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Grudzień 2013, 11:40:03 »
Problem w tym, że dobre żarno to loszt ok 200 zł, a gdzie reszta. Jedyny sensowny comendante to każdy wyskakuje że cena z kosmosu.
Po odjęciu vatu, marży dystrybutora i żaren już zostaje bardzo mało na obudowę, że już o dochodowym i transporcie nie wspomnę...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Sklepowy czy tani, a może nie...
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Grudzień 2013, 14:27:33 »
Z drugiej strony, rynek jest przepełniony starymi lub starymi młynkami ręcznymi, których ceny dochodzą do 300zł, a konstrukcja i żarna w większości pozostawiają jeszcze do życzenia. A skoro jest tego mnóstwo i ktoś jeszcze podejmuje się produkować temu podobne wynalazki, to znaczy, że jest i odpowiedź ze strony klientów.

Poza tym, skąd ten koszt 200zł za żarna? wiem, że są i takie, ale przecież są też i tańsze, a przecież to nadal ceny dla odbiorcy detalicznego (jako części zamienne), a nie ich koszt w przypadku produkcji.

A co do Comandante, cena jest nieco przewyższona, bo jest to jedyny taki sprzęt i jeszcze jest on adresowany do takiej grupy docelowej. W każdym razie, jest to mniej więcej to o czym mówię. Wolałbym po stokroć kupić młynek tego typu (w tym konkretnym jest jeszcze co poprawić) niż wydawać podobne pieniądze na elektryczny młynek. W tych samych pieniądzach mieć lepszą jakość bez silnika, niż silnik kosztem jakości. No chyba, że silniki i cała ta elektryka w środku są nic nie warte i dlatego za darmo. ;)

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Sklepowy czy tani, a może nie...
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Grudzień 2013, 20:26:47 »
200 to żarna z półki średnio wysokiej. Wszelakie titanium czy 70-100mm to 500-800.
Sam skonstruowałem młynek do alternatyw - konstrukcja aluminiowa  z łożyskami mosiężnymi o luzie 0,03 mm robiona na obrabiarkach z dokładnością do setnej mm. Na żarnach 38 mm.
Jak lepiej stanę finansowo to pójdą 63 mm z mazera kony. Licząc "oficjalnie" za roboczogodzinę tokarza 35 zl (połowa ceny rynkowej) z materiałem wyszło to ok 800 zł. Wiem jednak że przesadziłem ze średnicą materiałów. Jak skończę remont domu to usiądę nad odchudzoną i tańszą koncepcją ;) a od siebie dodam , że comendante to naprawdę dobra oferta biorąc pod uwagę łożyska maszynowe i całkiem ciekawe żarna.
Konstruktor jednak zainwestował dużą kasę w formy wtryskowe co pozwala ograniczyć mocno koszt wykonania obudowy - frasuje mnie to ;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Sklepowy czy tani, a może nie...
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Grudzień 2013, 20:33:37 »
Sam skonstruowałem młynek do alternatyw - konstrukcja aluminiowa  z łożyskami mosiężnymi o luzie 0,03 mm robiona na obrabiarkach z dokładnością do setnej mm. Na żarnach 38 mm.

Zdjęcia, zdjęcia, a gdzie zdjęcia - wrzuciłbyś te tysiące słów a nie się rozpisujesz :)

Mi też swego czasu po głowie chodził pomysł zrobienia samodzielnie młynka - na bank na stożkach bo są praktyczniejsze w użyciu. Może kiedyś jak dzieci podrosną :D
LMWDP #469

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Sklepowy czy tani, a może nie...
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Grudzień 2013, 21:56:54 »
Na chwilę obecną będę mógł wrzucić mocno zewnętrzne zdjęcia. Raczej jutro.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi