Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 168817 razy)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1132
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #750 dnia: 04 Kwiecień 2022, 01:18:24 »
Statystyk nie znam, ale znam opinie dwóch różnych serwisantów, czytam opinie nie tylko na tym forum.
Bez odnoszenia tego do liczby sprzedanych ekspresów takie opinie niewiele wnoszą...

Jakbyś jeszcze zdradził co złego jest w tym, że Bianca ma cieńszą blachę niż niektóre konkurencje ekspresy to byłoby super :)

Bianka ma wykonaną obudowę z giętej blachy. Boki i tył wykonane z jednego arkusza blachy.
Przedni panel również.
Dla porównania większość ekspresów z tej półki cenowej posiada obudowy z  grubszej blachy, złożone z pojedynczych elementów, zaginanych na krawędziach i skręconych. Dzięki temu mają większą sztywność, przez to  mniejsze prawdopodobieństwo rezonowania. Jest to droższe rozwiązanie niż w Biance.

Tu widać różnicę:


« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2022, 02:27:54 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #751 dnia: 04 Kwiecień 2022, 06:42:39 »
Tu widać różnicę:

Po obejrzeniu tego filmu gdzie w moich myślach już Bianca stała na blacie zacząłem dalej przeglądać oferty w poszukiwaniu innej maszyny. I kolejnego dnia natrafiłem na te dwa filmy:

youtu.be/szYvW7O37-w
youtu.be/P4RIvS4VLlc

Na tych dwóch widać różnice, które w praktyce dla mnie przemawiają na korzyć Bianci. (zbiornik na wodę z tyłu lub z boku, wkład zbiornika, który sam równo stoi na blacie, PF w poziomie, brak hałasującej tacki ociekowej i na filiżanki, całość z nierdzewki, a nie jak w Profitecu ze zwykłej stali).

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5442
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #752 dnia: 04 Kwiecień 2022, 09:35:36 »
Nikt z nas nie ma zamiaru tendencyjnie dezawuować Bianki, jedynie przytaczamy fakty. Czytając cały ten wątek o jej mankamentach widzimy problemy tylko osób, które są członkami WoK-a, a inni nabywcy, którzy nie wiedzą o istnieniu forum?

Fajnie, że ktoś odkręci obudowę Bianki i dokręci śrubę, bo ma do tego smykałkę, ale co z osobami, którzy nie wiedzą, co to klucz trzynastka? O różnicach w końcówkach PH czy PZ we wkrętakach nie wspomnę. Taki drobiazg,  a trzeba wysłać kurierem do serwisu i modlić się, żeby po drodze tam i z powrotem naszej ukochanej Biance nic się nie stało. Ekspres za 10k nie ma prawa mieć niedokręconej śruby czy to Lelit, czy inny producent!

@skansen
To było słabe z tą odpadającą farbą u @MacJaro. Dobre określenie zastosował @MSL : bronisz Bianki jak Częstochowy, a że przekonała  Cię podwyżka do jej zakupu, to jestem lekko skonfundowany.

 Swoją drogą @MacJaro albo Ty osobiście, albo wykonawca zaoszczędziliście na kiepskiej jakości szpachli :Bicz:

« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2022, 09:46:04 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1132
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #753 dnia: 04 Kwiecień 2022, 14:09:45 »
 

 Swoją drogą @MacJaro albo Ty osobiście, albo wykonawca zaoszczędziliście na kiepskiej jakości szpachli :Bicz:


Grunt że ekspresu nie trzeba szpachlować 😀😉

Zdecydowanie wolę ekspresy zbudowane tak ja Profitec z ze stali grubości 1 mm, niż z cienkiej nierdzewki 0,7 mm  [emoji3]

Sama obudowa to jeszcze nie wszyskto, pozostała konstrukcja np podstawa do której jest wszystko przymocowane. Zrobię zdjęcia swojej Bezzery, porównacie.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #754 dnia: 04 Kwiecień 2022, 14:26:15 »
Lelit ma cienką ramę, stal jest droga:)
Przy obecnych cenach zakup Bianca nie ma żadnego sensu.

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #755 dnia: 04 Kwiecień 2022, 15:47:07 »
a że przekonała  Cię podwyżka do jej zakupu, to jestem lekko skonfundowany.
Doszedłem do wniosku, że przestają konkurować ceną.
Stwierdziłem, że jest to najlepszy ekspres na tej półce cenowej i go kupiłem. A jeśli ktoś ma inne zdanie, inny budżet lub inne potrzeby to nie kupuje Bianki.  Jest wybór, cieszmy się nim.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2022, 15:50:19 wysłana przez skansen »

Offline kabzior

  • Wiadomości: 835
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #756 dnia: 04 Kwiecień 2022, 15:56:31 »
Uczepiliście się tej grubości jak byście w tym na wojnę mieli jechać a nie kawę parzyć.
A jak teraz ktoś zbuduje ekspres z 1,3mm blachy to będzie lepszy niż Profitec bo im więcej tym lepiej, czy też po prostu 1mm jest wartością objawioną i jedyną słuszną i nadal będzie najlepszy?

Zarzucacie innym że bronią Bianki w ramach racjonalizowania swojego zakupu, a może to w drugą stronę jest - może Wy racjonalizujecie swoje zakupy deprecjonując Biankę. Równie prawdopodobne... oskarżenia rzucać łatwo.

I ok, fajnie że nasi forumowi eksperci wypowiedzieli się, że nie ma sensu kupować Bianki, tylko jakoś dziwnie ludzie kupują, analizują czego chcą i potrzebują i okazuje się, że to dla nich najlepszy wybór, a jakoś nie widzę takiej samej ilości postów osób chwalących się (tak samo tu jak i np na home-barista) że kupiły QM, Mtrixa czy Pro700, ciekawe czemu.

Offline MSL

  • Wiadomości: 702
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #757 dnia: 04 Kwiecień 2022, 16:01:35 »
Dla jasności - też uważam, że już trochę "odpłynęliście" z tą blachą.

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #758 dnia: 04 Kwiecień 2022, 16:17:17 »
Dla jasności - też uważam, że już trochę "odpłynęliście" z tą blachą.
nikt nie odpłynął, rama w Biance jest cienka, potrafi się wygiąć. Sama obudowa to blacha jak od puszki w konserwie. Do ekspresu czasem trzeba zajrzeć, coś dokręcić, wymienić , w Bianca trzeba okręcić zylion śrubek, trwa to trochę, plus później trzeba pasować obudowę, same śrubki wkręca się w plastik. W takim ECM trwa to chwilę, dwie śrubki, zdejmujesz panel i masz pełen dostęp. Zobacz gdzie jest w Bianca pompa rota, a gdzie w Profitec, co łatwej wymienić, naprawić, gdzie pompa jest bardziej narażona na zachlapanie.
Cena 7tyś jakoś usprawiedliwiała ten szit, ale po pewnym czasie człowiek się zastanawia, czy nie lepiej było dołożyć te 3 tyś i mieć lepszy sprzęt.
I nie piszę tego żeby deprecjonować jakąś markę, miałem kilka ekspresów, każdy był innej marki.

Co do chwalenie Bianki, chwalą bo marketing robi swoje. Ecm, Profitec, Bezzera po prostu robią kawę, o czym tu pisać. Mógłbym pociągnąć pierdylion przykładów gdzie ludzie się podniecają badziewiem bo im kisiel z  mózgu zrobili.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2022, 16:22:00 wysłana przez Jozin von Bazin »

Offline kabzior

  • Wiadomości: 835
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #759 dnia: 04 Kwiecień 2022, 16:27:52 »
Ej naprawdę, takie bzdety że ręce opadają. Jestem otwarty na dyskusję i krytykę, sam mam zastrzeżenia do ekspresu, ale argumenty w stylu cienka rama i potrafi się wygiąć? Chyba jak Ci spadnie z blatu co najwyżej, bo nie wyobrażam sobie co byś musiał robić z ekspresem żeby ramę wygiąć. Pompę ciężko wymienić bo jest w trudno dostępnym miejscu? No fatalnie, mnie też to przeszkadza codziennie rano jak wymieniam pompę.
Jakie jeszcze krytyczne i nieakceptowalne wady skreślające ekspres? Nieprawidłowy odcień bieli tła manometru?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5442
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #760 dnia: 04 Kwiecień 2022, 16:38:45 »
Dla jasności - też uważam, że już trochę "odpłynęliście" z tą blachą.
Blacha to tylko jeden z aspektów i dorzucę, że u mnie w Classice grubość lekko powyżej 1mm, więc @skansen stosując analogię o jedzeniu z przytoczonej przez Ciebie grafiki, wolałbym schrupać Biankę, bo ma cieńszą "skórę"  O0

A tak na poważnie, to ja i inni, niech zapomną, że dostaną jakikolwiek rabat u @Michał 'a
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2022, 16:50:58 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline kabzior

  • Wiadomości: 835
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #761 dnia: 05 Kwiecień 2022, 16:39:59 »
Coraz mniej lubię Kyla bo za dużo pozerstwa, kiedyś bardziej mi się jego filmy podobały, ale tutaj zarzucił ciekawe pomysły na profilowanie.
Nie jest to tylko dla Bianki oczywiście, ale chyba nie mamy tematu o profilowaniu, więc wrzucę tu.


Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2231
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #762 dnia: 05 Kwiecień 2022, 18:54:34 »
Offtop: Kyle jest jeszcze ok, Lance Hedrick już mocno odlatuje niestety.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1132
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #763 dnia: 05 Kwiecień 2022, 20:50:38 »
Miałem wrzucić kilka fot wnętrza Matrixa dla porównania, zamiast tego założyłem wątek
Bezzera Matrix Top MN

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12191.0
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline emil88d Mężczyzna

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T v3, Bialetti Venus
  • Młynek: Fiamma MCF 9A (moded to single dose)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #764 dnia: 06 Kwiecień 2022, 00:05:51 »
Widać najnowsza wersja dość mocno różni się wykonaniem i to na plus. Dzisiaj sprawdzałem swoją Biance przy okazji tego problemu z manometrem i mówię a co pomierzę wszystkie blachy i co się okazało😱
Blacha okalająca ekspres jest grubości 0,8 mm
Natomiast blacha główna czyli stelarz dolny i ściana grodziowa to blacha bagatela 1,5 mm
Wszystko mierzone sówmiarką Mitutoyo z dokładnością do 0,02 mm ( kto się zna to wie co to za sprzęt)
Dodam, że blachy okalające te z blachy 0,8 są gięte na wierzchołkach co nadaje im gro sztywności, więc nie wiem o co te krzyki, że cienka blacha skoro nawet nie jest jej w stanie odkształcać ręką.
W dodatku wszystko to nierdzewka a nie jakieś oszczędności typu czarna stal. Jak dla mnie jest ona aż nadto wystarczająca. No chyba że ktoś będzie do ekspresu strzelał z broni i sprawdzał wytrzymałość…
 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi