Autor Wątek: Telewizor  (Przeczytany 2782 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Telewizor
« dnia: 08 Marzec 2018, 10:30:36 »
Mam kupić TV dla teścia, odbiór głównie tv naziemnej + może kabarety z youtube, średnio w temacie jestem, może ktoś coś szukał ostatnio w temacie, budżed ok 3K, wpadł mi w oko ue55mu6272 Samsung, chociaż już tych krzywych jakoś coraz mniej widzę. Kanapa 3m od TV taki do ok 120cm szerokości. W sumie po co do naziemnej 4K 😀

Offline Karolinka Kobieta

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: Szklanka, V60/01, automat, mokka i espreso u przyjaciół.
  • Młynek: u przyjaciela :))
Odp: Telewizor
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Luty 2019, 19:31:59 »
Jestem też na etapie szukania TV rodzinie a więc pozwolicie że napiszę w tym temacie.
Będąc ze znajomym na niedawnych targach AVS18 na Narodowym i biorąc udział w pokazie LG zaintrygowały mie telewizory oled.
Jakością obrazu i czernią przybiły niemal wszystko co do tej pory widziałam!
Były też pokazywane tv grubości szkła i dosłownie wisiały jak obraz na ścianie. Model 'W' przypinany był dosłownie rzepem od tyłu i wyginał się jak płyta hdf - dla mie kosmos!
Model z serii C (C7 lub C8 - nie pamiętam) był polecany jako dobry stosunek cena/jakość/ilość techn. miał wszystko co firma dawała, inteligentny pilot, komendy głosowe, laserowy wskaźnik, przeglądarki na ekranie itp.

Mamy teraz soniaka lcd 32" ex500 jednak dobry obraz tylko przy materiale hd a zwykłe programy już mają sporo gorszą jakość! Po 2 skończyło się wsparcie i już np. nie działa aplikacja YT z której często korzystałam :(

https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-OLED65W8PLA

https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-OLED55E8PLA
powoli się nawracam!! :)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Telewizor
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Luty 2019, 19:59:11 »
Teraz bym wybrał sobie Samsung frame. Fajnie to wygląda. Jak pisałem wcześniej wybór padł na krzywy, ale efektu nie widać.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telewizor
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Luty 2019, 20:10:52 »
A ja bym wybrał plazmę ;) ostatnio się zdziwiłem jak bardzo to trzyma ceny... Ale z drugiej strony i tak wolę obraz z tego niż nawet z oleda.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Telewizor
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Luty 2019, 20:44:59 »
4K pozwala oglądać na tv zdjęcia z pełną rozdzielczością matrycy 18 MP i co moim zdaniem istotniejsze nawet z bliskiej odległości nie widać pikseli. Te tv z zagiętą matrycą mają tą wadę że patrząc z boku tracimy jakość obrazu, nie przyjęło się zbytnio podobnie jak 3D, 4K.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telewizor
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Luty 2019, 20:57:45 »
Dziadek ostatnio kupił TLC za 1300 zł, też z matrycą 4k. Działa jak działa, ale bardziej mnie dziwi, że ten sprzęt nie ma problemów z odtwarzaniem 4k... Wygląda tak o, jak zwykłe LCD. Póki nie ma rzetelnych źródeł materiałów w tych rozdzielczościach to nie ma sensu na siłę tego szukać.

Offline Karolinka Kobieta

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: Szklanka, V60/01, automat, mokka i espreso u przyjaciół.
  • Młynek: u przyjaciela :))
Odp: Telewizor
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Luty 2019, 21:02:09 »
Jasne plazmę. Jednak ponoć oled dorównuje. Ceny trochę odstraszają, może za jakiś czas.
powoli się nawracam!! :)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Telewizor
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Luty 2019, 21:06:18 »
Zastanawiałem się nad oledem Sony, ale ta cena. Ostatecznie zdecydowałem się na oleda LG. W 10k bym się zmieścił. Traf chciał, że kupiłem projektor Epson Tw6700w i doszedłem do wniosku, że po co mi taki drogi tv? 4k nie potrzebuję, bo jeszcze długo nie wykorzystam możliwości.  Jakość z projektora jest zadowalająca, a do tv zwykły LCD wystarczy. Mam Sony hx700 i też daje radę.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Karolinka Kobieta

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: Szklanka, V60/01, automat, mokka i espreso u przyjaciół.
  • Młynek: u przyjaciela :))
Odp: Telewizor
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Luty 2019, 21:43:09 »
Ale jak ktoś nie ma fajnego elcedeka to taki lg oled c8 wymiata a 4k i laserowy celownik to tylko dodatki ;)

ps, dobra kończę bo mnie weźmiecie za naganiacza jakiegoś!
powoli się nawracam!! :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telewizor
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Luty 2019, 22:00:32 »
Firma jak firma, o matryce się rozchodzi... Reszta to tylko co najwyżej software'owe naciąganie.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Telewizor
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Luty 2019, 22:12:04 »
Nikt tu nie wspomina o jednej ważnej rzeczy - natywnym odświeżaniu.
Wszystkie te telewizory aktualnie mają super cyfrowe wysokie odświeżanie co niestety, ale w rzeczywistości na nic się nie przekłada.
Większość telewizorów ma natywne odświeżanie 50Hz i to wystarcza większości użytkownikom, ale jak oglądacie dużo sportu czy gracie na konsoli to lepsze jest 100Hz.
W domu mam LG 4K z natywnym odświeżaniem właśnie 100Hz, co robi różnice.
Mam nawet 3D, z którego nigdy nie korzystałem, ale było już.
Wada WebOS LG jest to, że z Apple średnio wspólpracuje.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi