;

Autor Wątek: Astoria CKE + Mazzer SJ - czy to ma w ogóle sens?:)  (Przeczytany 10417 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

• Ekspres: V60, AP, Severin KA 5702, Astoria CKE, FP, Melitta AromaSignature Deluxe
  • Młynek: MSJ, serbski ręczny, Wilfa, Aergrind, Faema trup
Odp: Astoria CKE + Mazzer SJ - czy to ma w ogóle sens?:)
« Odpowiedź #195 dnia: 09 Maj 2018, 18:06:57 »
Mam taki chiński modulik. Podają rozdzielczość +/- 0,5 oC ALE dokładność +/- 6 oC. Masakra jakaś, chyba lepiej sterować ciśnieniem w bojlerze.

Offline Krakus Mężczyzna

• Ekspres: Ascaso Arc ++
  • Młynek: Macap M2M ++
« Odpowiedź #196 dnia: 09 Maj 2018, 18:52:19 »
Doczytałem, że problem leży w zasilaniu - należy maksymalnie wygładzić napięcie zasilania i wtedy powinno być lepiej.

Offline hi_aro Mężczyzna

• Ekspres: W trakcie
  • Młynek: Mazzer SJ
« Odpowiedź #197 dnia: 09 Maj 2018, 19:23:34 »
@pj.walczak
Muszę poszukać czujnik twardości, nie jestem pewien.

@krakus
MAX6675 rzeczywiście to lipa, fluktuacje +-0.5st to standard. Jest tylko do testów, jakie rozwiązanie będzie najlepsze. W drodze jest MAX31855 w ver.2 z dodatkowym regulatorem na  3.3V i cewkami. Ten ponoć trochę lepiej się sprawuje. Co ważniejsze jest bardziej powtarzalny pomiar. 

Z pomiarem poziomu wody, to starałem się zrobić układ, który będzie testował poziom jak najniższym napięciem. Im wyższe napięcie tym większa elektroliza i teoretycznie korozja.

Offline Krakus Mężczyzna

• Ekspres: Ascaso Arc ++
  • Młynek: Macap M2M ++
« Odpowiedź #198 dnia: 09 Maj 2018, 19:51:00 »
Używasz tej chińskiej płytki z MAX6675? Doczytałem w nocie aplikacyjnej, że wprost do końcówek powinien mieć dolutowane 100nF. Może tu problem?

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi