;

Autor Wątek: Kawa a zdrowie  (Przeczytany 4538 razy)

Offline Latton

 • Wiadomości: 36
 • Ekspres: Delonghi EC860.M
 • Młynek: Krups F203, Inventum MK350, Bialetti Mukka Express
Odp: Kawa a zdrowie
« Odpowiedź #75 dnia: 10 Lipiec 2019, 12:37:51 »
Can Coffee Deplete Magnesium?

Czy kawa zmniejsza magnez?

Cytuj (zaznaczone)
Coffee and Magnesium Levels

Drinking coffee can affect the levels of magnesium in your body. When you drink coffee, your intestinal absorption of magnesium decreases. Although coffee doCoffee and Magnesium Levels

Drinking coffee can affect the levels of magnesium in your body. When you drink coffee, your intestinal absorption of magnesium decreases. Although coffee does not directly deplete magnesium from your body, the decreased absorption of magnesium can cause your body to gradually lose magnesium, potentially resulting in a magnesium deficiency. The more coffee you drink, the less magnesium your intestines can absorb. This becomes more important as you get older, as magnesium absorption typically decreases with age.es not directly deplete magnesium from your body, the decreased absorption of magnesium can cause your body to gradually lose magnesium, potentially resulting in a magnesium deficiency. The more coffee you drink, the less magnesium your intestines can absorb. This becomes more important as you get older, as magnesium absorption typically decreases with age.

Picie kawy może wpływać na poziom magnezu w twoim ciele. Kiedy pijesz kawę przyswajalność jelitowa magnezu spada. Jednak
kawa bezpośrednio nie zmniejsza magnezu w twoim ciele, tę obniżoną przyswajalnośc magnezu powoduje twój organizm, stopniowo tracać magnez, co może się skończyć niedoboirem magnezu. Czym więcej kawy pijesz tym mniej magnezu potrafią przyswoić jelita.
To staje się poważniejsze kiedy się starzejesz to przyswajanie magnezu obniża się z wiekiem.

Jeszcze coś o co chodzi z tymi jelitami:

Small intestine
https://en.wikipedia.org/wiki/Small_intestine

Cytuj (zaznaczone)
The small intestine or small bowel is an organ in the gastrointestinal tract where most of the end absorption of nutrients and minerals from food takes place.

Jelito cienkie to organ w obszarze gastro jelitowym w którym zachodzi większośc końcowego procesu przyswajania składników pokarmowych i minerałów branych z pożywienia..


https://www.livestrong.com/article/447467-can-coffee-deplete-magnesium/Bcv
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec 2019, 12:56:24 wysłana przez Latton »
Tylko 100% arabica i nie znoszę kwaśnej kawy, a już szczególnie z kawiarni na mieście...

Offline Miklas Mężczyzna

 • Ojciec Chrzestny
 • Wiadomości: 2961
  • Instagram
 • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
 • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawa a zdrowie
« Odpowiedź #76 dnia: 10 Lipiec 2019, 12:40:44 »
Wiarygodne źródła ;)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Latton

 • Wiadomości: 36
 • Ekspres: Delonghi EC860.M
 • Młynek: Krups F203, Inventum MK350, Bialetti Mukka Express
Odp: Kawa a zdrowie
« Odpowiedź #77 dnia: 10 Lipiec 2019, 12:43:04 »
Wiarygodne źródła ;)

Marek.

To może jednak ten urlop, co? ;-)
Tylko 100% arabica i nie znoszę kwaśnej kawy, a już szczególnie z kawiarni na mieście...

Offline kawosz17

 • Wiadomości: 530
 • Ekspres: Rancilio Silvia v1
 • Młynek: La Cimbali Magnum Silver
Odp: Kawa a zdrowie
« Odpowiedź #78 dnia: 10 Lipiec 2019, 12:49:22 »
Wiele ludzi niestety nawet starających się prawidłowo i zdrowo odżywiać ma problemy z otyłością, szczególnie kobiety. Niestety spowodowane jest to rozregulowaniem układu hormonalnego i często nieprawidłową pracą tarczycy. Choroby takie jak Hashimoto stają się codziennością. Od znajomego weterynarza wiem, że psy też już bardzo często mają problemy z tarczycą. Ale na grupach działkowych na FB każdy pyta się jaką chemię na mrówkę, jaką na mszyce, na chwasty itd. Betonujmy rzeki, wycinajmy puszcze, palmy śmieciami, używajmy jak najwięcej plastiku. Może uda nam się skrócić tę powolną agonię.
Kawa akurat najprawdopodobniej przyczynia się do pożądanych procesów w organizmie, może w związku z tym powinniśmy przestać jej używać. Zamiast tego jakieś czipsy o aromacie kawy z kofeiną?

Te choroby, które wymieniłes są i powodują otyłość ale nie dam sobie powiedzieć, że ze wszystkich otyłych, to chociażby połowa ma taką. Rozumiem, że starsze pokolenie, inne wychowanie i nie uprawiają sportu ale ile jest młodych ludzi na ulicy i otyli na maksa. Dobrobyt, nie da się ukryć. W tych czasach, więcej osób na całym świecie umiera częściej z powodu nadwagi niż głodu. To jest jakieś 3mln do 800tys. Wystarczy spojrzeć np na publiczność podczas kabaretu Smolenia i Laskowika. Każdy chudy jak patyk a teraz?

Offline krystians Mężczyzna

 • Ojciec Chrzestny
 • Wiadomości: 2842
  • Lens tru3
 • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, kompresso
 • Młynek: leinbrock's mokka, Zassen Quito, Kinu m47
Odp: Kawa a zdrowie
« Odpowiedź #79 dnia: 10 Lipiec 2019, 13:11:21 »
@kawosz17 Oczywiście, że wiele osób jest poprzez swój sposób życia odpowiedzialnych za własne choroby. Sami sobie to robimy, tak układamy ten świat, że życie w nim przestaje mieć sens. Oczywiście można powiedzieć, że to przez wielkie korporacje, a ja twierdzę, że to przez wygodnictwo, tchórzostwo i brak przyzwoitości. Jeśli nikt nie zgodzi się wykarczować dżungli, to pieniądze ani w walucie, ani na koncie tych drzew nie zetną. Jeśli nie kupi się syfiastego produktu to jego produkowanie nie będzie miało sensu.  Jeśli nie będziemy kupować rzeczy, które z powodu mody czy usterek zaraz wyrzucamy, to nie będzie potrzeby produkować ich tyle i zanieczyszczać świata wydobyciem surowców, produkcją i odpadami.

Jesteśmy najbardziej niedorzecznymi i niszczycielskimi istotami na tej planecie, a zarazem jedynymi, które potrafią tworzyć świadomie dzieła sztuki, muzykę, pożywienie oraz oczywiście jedynymi wypalającymi i zaparzającymi kawę. 

W porównaniu z tymi wszystkimi trującymi i rozregulowującymi czynnikami wytworzonymi przez człowieka, picie kawy jest bezpieczne dla zdrowia. Wiadomo jednak, że energia i materiały potrzebne do wytworzenia jakiegokolwiek gotowego produktu na półkę nie są czyste.
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec 2019, 13:28:10 wysłana przez krystians »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi