;

Autor Wątek: waga z Aliexpress  (Przeczytany 9935 razy)

Offline Ness

• Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #60 dnia: 25 Grudzień 2019, 18:41:55 »
Ciekawe czemu tak żrą... Moja srebrna "jubilerska" (wygląd jak brewista) nie miała wymienianych baterii od nowości, czyli jakoś 3 lata  :D

Offline maciekz

• Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #61 dnia: 03 Styczeń 2020, 23:31:43 »
Moja ewidentnie żre baterie nawet gdy jest wyłączona. Pogodziłem się z tym, że cały ceremoniał przygotowania kawy jest dłuższy o włożenie i wyjęcie bateri.  :D
Wkładaj tylko kawałek papieru między baterię a styk, będzie łatwiej szybko wyjąć.

Offline skansen

• Ekspres: Lelit Mara-X (na testy), Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Lelit Wiliam PL 72, Sage BCG820BSS Pro Grinder
« Odpowiedź #62 dnia: 05 Luty 2020, 22:42:51 »
Po długim czasie oczekiwania na przesyłkę (ponad miesiąc) dotarła do mnie waga...
Na plus zaliczam szybkość działania, wbudowany timer, gumową podstawkę:
waga z ali (3).jpg

Waga idealnie mieści się na tacce odciekowej:
waga z ali (2).jpg

Rancik na obudowie wystaje minimalnie bardziej niż szalka z gumową nakładką, dzięki temu waga nawet po dosunięciu do ścianki ekspresu pracuje prawidłowo:
waga z ali (1).jpg

Widzę też pewne niedoskonałości. Osłona wyświetlacza nie jest wykonana z twardego plastiku, będzie ciężko utrzymać ją w czystości. Gumowa nakładka nie ma solidnego mocowania do wagi. Timer nie ma opcji automatycznego startu. Najbardziej szkoda tej ostatniej funkcji, bo jest to tylko kwestia programu... Za cenę którą zapłaciłem (45,95 PLN) można te niedoskonałości zaakceptować.

Offline Heniutek Mężczyzna

• Ekspres: PL042EM, V60 _02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Chemex, Mok 2tz i 4tz , Mizudashi , Barista , V60 Decanter, ...
  • Młynek: Wscg-2 , KG-89 , Skerton , XEO 45 , MyM54
« Odpowiedź #63 dnia: 06 Luty 2020, 08:56:57 »
Mam "taka samą",  jednak  u mnie nie do końca miesci sie do szota w ocieku.

Generalnie jestem bardzo zadowolony i widzialem że można ją kupić taniej, trzeba zwrócić uwagę na wage jaką jest w stanie "obsłużyć".
 Robie na niej przelewy, więc mam wersje do 3 kg.

Teraz czekam na taka za 20 zł, przypomina bardzo inny markowy produkt  :taniec:

waga_ali.jpg
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2020, 09:06:12 wysłana przez Heniutek »

Offline avidrock Mężczyzna

• Ekspres: Lelit Grace
  • Młynek: 1zpresso JE
« Odpowiedź #64 dnia: 06 Luty 2020, 09:27:14 »

Czy u ciebie też jest niedokładność w mg.? Mnie w tej wadzę to strasznie denerwuję, raz pokazuję 18,0 za moment pokazuję  18,3-18,4 i muszę co chwile podnosić pojemnik z kawą i z powrotem kłaść dokładnie pośrodku. Każdy odcinek na płaszczyźnie  w tej wadzę pokazuję inną  wartość w mg. Omijając  ten minus   wagą spełnia swoją rolę, szczególnie w odniesieniu do jej ceny.

Offline Heniutek Mężczyzna

• Ekspres: PL042EM, V60 _02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Chemex, Mok 2tz i 4tz , Mizudashi , Barista , V60 Decanter, ...
  • Młynek: Wscg-2 , KG-89 , Skerton , XEO 45 , MyM54
« Odpowiedź #65 dnia: 06 Luty 2020, 10:09:23 »
Jest mała niedokładność ( może nie aż tak duża, gdzieś 0,1 ÷ 0,2 g) jak wrzucam ziarenka przed ważeniem to czasem świruje, ale przywykłem i zostawiam to jako retencje młynka ;)
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2020, 11:15:53 wysłana przez Heniutek »

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi