Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1555457 razy)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5415 dnia: 29 Listopad 2018, 18:16:46 »
Może to głupie pytanie ale co oznacza termin Synestezja? Pseudonim?

Słowo "Synestezja" nie jest pseudonimem. Oznacza nakładanie się i przenikanie wrażeń odbieranych różnymi kanałami zmysłowymi:

 

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5416 dnia: 29 Listopad 2018, 18:22:22 »
Wcześniej nie mogłem sobie poradzić z Miriam Elisabeth i Los Alpes :) dla mnie to był problem którego niestety  nie rozwiązałem .

A jak je zaparzałeś? Miriam z jaką datą?

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5417 dnia: 29 Listopad 2018, 21:11:15 »
Miriam Elisabeth  :) na opakowaniu jest data 28.10,2018 .  To było ok.2 tyg.temu jak parzyłem .
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad 2018, 21:16:31 wysłana przez ZELAND »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10643
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5418 dnia: 30 Listopad 2018, 07:06:23 »
Wszystko jest względne. Od paru miesięcy, jeden z naszych znajomych kupuje tenże Honduras, by zaparzyć go w domowym automacie :). Niekoniecznie trzeba szukać doskonałego espresso, gdy kawa jest doskonała ;).

Online pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3465
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5419 dnia: 30 Listopad 2018, 17:34:57 »
Czekoladowo: Honduras od Jordi's genialny :)
Ta mleczna dla mnie zbyt mdła, ale myślę, że wielu osobom zasmakuje
Madagaskar - klasa!

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5420 dnia: 30 Listopad 2018, 18:11:25 »
 Dziś zostawiłem na chwilę moją ukochaną Ariadnę :)
 Po raz pierwszy zaparzyłem  z nowej dostawy 3* i od razu, za drugim razem  super strzał :) , bogata polifonia najróżniejszych wspaniałych aromatów -  po prostu miodzio.
Dla mnie jest mała goryczka, ale jest super  :)

Offline rojowolfi Mężczyzna

  • Wiadomości: 104
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Ascaso Dream PID, Gabi Master A,
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5421 dnia: 01 Grudzień 2018, 08:15:14 »
3* w aktualnej mieszance to mój absolutny faworyt. Właśnie zamówiłem kolejną partię. Espresso wychodzi idealne, z lekką goryczką na początku a na końcu długo utrzymująca się słodycz. Delikatny kwasek tylko podnosi walory tej kawy. Do tego miła crema i  tygrysek. Mniam  :taniec:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10643
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5422 dnia: 03 Grudzień 2018, 11:05:22 »
W podobnym stylu jak 3** jest wypalona mieszanka dwojga świetnych Kolumbii -->> Marsella-Las Animas oraz Salwador El Manzano Pacamara Natural. Też polecam do espresso. Dziś rano natomiast wypiliśmy z ciekawością Kongo, zaparzone przy użyciu V60. Efekt w sam raz na poranek i śniadanie -- bardzo przyjemna kawa.

Z serii Synestezji mamy już kolejne palenia. Jest np. Kenia Mihuti do metod przelewowych, oba nasze Bob-o-linki do espresso ("zwykły" z Fazenda Ambiental Fortaleza oraz Yellow od Celso i Gertrudes), kolejne palenie La Claudina, doskonały Honduras od Miriam oraz ostatnie zdaje się wydanie bardzo fajnego połączenia Mulish-Reko.

Wciąż nie mogę pojąć, jak to się dzieje, że ludzie głosują bardziej na jedne kawy, zostawiając drugie, choć jakość i przyjemność z nich jest równa. Mam na myśli Etiopie: naturalne rozchwytywane i te z obróbki mokrej -- zapominane. Czyżbyśmy wraz z promocją wybitnych naturali, pogrążali bardzo dobre kawy z obróbki mokrej?

Wciąż nie mogę też pojąć bardzo wyraźnego u niektórych miłośników kawy, szczególnie w "trendy" kawiarniach, totalnego zafiksowana się na kawach single-origin i totalnego odrzucenia twórczej pracy roastera czyli mieszanki. Czasem to zafiksowanie przybiera dosyć śmieszne formy, bo przecież ziarna "single-origin" także są mieszankami wielu ziaren z wielu drzew, często z większego obszaru, a nawet regionu... Jakże mogłoby być inaczej? Pomińmy milczeniem "plony z jednego drzewa" naszego włoskiego znajomego...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5423 dnia: 03 Grudzień 2018, 11:39:21 »
Trzeba poczekać aż ktoś z tych trendy zrobi smaczną mieszankę do przelewek i wtedy będzie szał i zachwyt, a single będą nudne. Ot sinusoida marketingu.

Otwarta głowa to rzadko spotykane zjawisko, schematy i uproszczenia się liczą, a ktoś powiedział, że tylko single, bo mieszanki to ble i robusta (która też ble). Więc kawa nie ma być dobra, tylko ma być że ktoś powiedział, że dobra. :szampan:

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5424 dnia: 03 Grudzień 2018, 12:42:45 »
 Zamiast ziarnek, ostatnio zamówiłem omyłkowo zmieloną  kawę 3** :) czy mogę liczyć ,że będę miał z niej jakąś pociechę w swoim ekspresie. :)

Najgorszym razie będę miał ją do kawiarki .
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2018, 14:29:38 wysłana przez ZELAND »

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5425 dnia: 03 Grudzień 2018, 13:25:46 »
Mam na myśli Etiopie: naturalne rozchwytywane i te z obróbki mokrej -- zapominane.

Akurat teraz mam w Caravelku mytą Etiopie - bomba! :)

Co do mytych Etiopii, zdarza się że ich smak jest taki jakby perfumowany, z bardzo mocnym akcentem jaśminowym (jak w herbacie zielonej jaśminowej). Mi akurat to nie podchodzi.
Aczkolwiek są też takie o bardziej złożonym kwiatowym aromacie, bardziej zbalansowane i złożone.

Naturalne Etiopie są truskawkowe, a truskawki chyba lubi każdy ;)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6328
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5426 dnia: 03 Grudzień 2018, 14:52:36 »
Czyżbyśmy wraz z promocją wybitnych naturali, pogrążali bardzo dobre kawy z obróbki mokrej
Naturalne i myte Etiopie mają trochę inny charakter jak wspomniał przedmówca. Myte chyba nadal są powszechniejsze, bo zdaje się, że łatwiej znaleźć dobrej jakości kawy tak procesowane. Wydaje mi się, że kawy z linii Synestezji znane są z wyjątkowych naturali. Może stąd większe powodzenie suchej obróbki.  Ja kocham Etiopskie ziarenka z obu obróbek. Reko moim zdaniem jest dość wyjątkowa jak na mytą Etiopię i osobiście dla mnie ciekawsza niż Mulish.
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2018, 14:56:23 wysłana przez krystians »

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5427 dnia: 03 Grudzień 2018, 16:55:13 »
Mulish to już ostatnie palenie było, zrobione razem z Reko. Czekamy na dwie nowe Etiopie, ale palenia pojawią się najwcześniej w połowie przyszłego tygodnia..

Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5428 dnia: 03 Grudzień 2018, 19:02:13 »

Naturalne Etiopie są truskawkowe, a truskawki chyba lubi każdy ;)
Mimo tego że uwielbiam truskawki i jagody, kawy z obróbki naturalnej są dla mnie (i mojej żony też) nie do przełknięcia. Właśnie wylądowała w śmietniku (może żule się ucieszą) "kawa do szklanki" którą niedawno kupiłem. Niestety w tej mieszance były naturale i nawet z mlekiem i cukrem dla nas było to niepijalne.
Ten sfementowany smak nas odrzuca. Wyczujemy go z daleka. Żona mówi, że to wali trupem.  :ups:

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1500
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5429 dnia: 03 Grudzień 2018, 19:13:48 »
Trzeba było podać dalej a nie wyrzucać...
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2018, 19:15:53 wysłana przez kulka »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi