Autor Wątek: Promac i jego czyszczenie  (Przeczytany 4250 razy)

Offline bercik

  • Wiadomości: 8
Odp: Promac i jego czyszczenie
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Kwiecień 2017, 14:00:07 »
Siewcu, dzieki za opinie i tak właśnie zrobię tak czy siak. Tymczasem muszę zacząć od Promaca więc go sobie rozłożę i odkamienię za pół roku razem z demontażem grup i wyczyszczeniem oraz wymianą zużytych części Tymczasem teraz porobię tylko backflush wymienię uszczelki grupy, wyczyszczę prysznice i dyszę końcową, którą ewentualnie wymienię.
W tym temacie chciałem tylko spytać jak zdjąć prysznic bez uszkadzania go. Ekspresy takie jak np. LaSanMarco mają przy grupie pośrodku śrubę, ten nie. Myślę, że to na początek i tak w miarę prosta czynność:)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Promac i jego czyszczenie
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Kwiecień 2017, 15:48:32 »
Idąc prostą drogą, znaną również w elektryce - nie mając pojęcia o konstrukcji układu, szukamy jego schematu. Chcesz rozbierać? Kup coś dla siebie, żeby w razie zepsucia mieć pretensje do samego siebie. Chcesz robić klientom? Naucz się robić to dobrze, żeby nikt nie przyszedł do Ciebie z pretensjami. Podstawowe zasady w usługach...

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Promac i jego czyszczenie
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Kwiecień 2017, 15:53:10 »
Zdjąć uszczelkę i próbować delikatnie wyciągnąć w dół lub okręcając najpierw . Przy takim zasyfieniu pewnie będzie ciężko wić backslashe najpierw.

Offline Promacowiec

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: promac green me plus
  • Młynek: Eureka Zenith
Odp: Promac i jego czyszczenie
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Lipiec 2017, 11:59:02 »
Witam, odświeżę trochę temat, od pewnego czasu w posiadaniu mam promac green me plus, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, mam różne rodzaje kaw, które są mielone w Eureka Zenith, testowałem już różne długości czasu mielenia(od 2,35 do 3 jeśli chodzi o kolby z jednym lejkiem) jak i grubości mielenia, tamping też był robiony różnymi technikami(chyba z 20 różnych filmów obejrzałem czy to po polsku, angielsku i włosku) i kawa wydaje mi się, że jest idealnie ułożona, wsadzam kolbe do espresso i tak w miarę luźno wchodzi, niestety po włączeniu opcji manualnej nie ustawionej, ta kawa leje się nie tylko z lejka, ale po bokach się leje...do tego jest to prawdopobnie pod ekstrakcja, gdyż robi to za szybko(nawet zaczyna lać po 2-3s) i ta kawa jest za blada, co mnie ciekawi, to po wyjęciu już zużytej kolby z kawą, widzę odciśniętą w zużytej kawie tę śrubę co jest przy wypływie wody, to normalne? Ciśnienie baryczne jest ustawione ok(0,9) temperatura bojlera 116. Jak wstawie pustą kolbe, to woda się nie wylewa na boki, ale nawet jakbym dał mniej kawy, to i tak się leje...Czego to wina? Podobno przy odbiorze jak sprawdzali, to robił dobrą kawę, a teraz 9/10 wychodzi za kwaśna...

PS. tam prócz manualnej opcji lania wody, są do wyboru małe, duże, podwójne espresso, rozumiem że to tylko są przyciski do ustawienia czasu pod daną kawe i nie ma znaczenia, które użyje?
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec 2017, 12:10:13 wysłana przez Promacowiec »

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Promac i jego czyszczenie
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Lipiec 2017, 13:13:25 »
Jak leje bokami to zacznij najpierw od wymiany uszczelki grupy i potem patrz dalej co się dzieje.

Co to znaczy że kawy masz zmielone  młynkiem Zenith? Masz te młynek i używasz przed każdym parzeniem? Czy ktoś kiedyś na oko zmielił Ci kawy i teraz próbujesz je parzyć?
[Ok doczytałem sam go używasz]
Kawa musi być tak zmielona żeby espresso/dopio szło przez 25-30 sek (około). Jak leci dużo szybciej to albo kawa stara, albo za słabo zmielona albo zmielona dawno czyli stara ew kawy za mało, ale do takich konkluzji trzeba najpierw mieć sprawny ekspres ( czyli nie cieknący po bokach).

« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec 2017, 13:16:39 wysłana przez Bacek »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi