Autor Wątek: kolba w przedziale 2000-2500  (Przeczytany 16490 razy)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: kolba w przedziale 2000-2500
« Odpowiedź #60 dnia: 01 Lipiec 2017, 13:05:56 »
Zapomniałem dodać. Jest kolba ECM Casa. Szybko w czasie, oszczędnie dla portfela i  dobrą kawę robi. 

Mógłbyś rozwinąć temat, co ja jestem zielony jak trawka na wiosnę...

Jest to ekspres w którym grupa jest dnem bojlera.
Użytkowałem starszy model gdzie bojler był o pojemności 0,5 l. Nowe modele maja 0,4 l .
Czas potrzebny na wygrzanie pod  espresso to od 6 do 10 min.
Oszczędny dla portfela, bo mało prądu zjada a robotę zrobi ok.
Smak kawy jest taki, że kupującemu ten ekspres zrobiłem 2 doppio. Jedno lekko kwaskowate, drugie słodkie.
Odpowiedź kupującego była taka: Lepszego espresso od twojego we Wrocławiu nie napiję się.  :)  :) { czytać forum, zapewnić dobry przemiał, kupić kilkanaście kaw, wyrobić sobie smak- to wystarczy}
Sumując, ten ekspres nie ogranicza w niczym użytkownika. Jest on mały ale byk.{mówię o starszym modelu, z nowym powinno być podobnie}



Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3174
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: kolba w przedziale 2000-2500
« Odpowiedź #61 dnia: 01 Lipiec 2017, 13:30:15 »
@Tedi
Wiesz, może ten jak ECM Casa ma stabilizowaną temperaturę bojlera? PID, czy bimetal?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4979
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: kolba w przedziale 2000-2500
« Odpowiedź #62 dnia: 01 Lipiec 2017, 13:30:47 »
Off-Topic:
QTedi płakał, jak sprzedawał :).

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3174
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: kolba w przedziale 2000-2500
« Odpowiedź #63 dnia: 01 Lipiec 2017, 13:32:01 »
Off-Topic:
QTedi płakał, jak sprzedawał :).
A sprzedał?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4979
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: kolba w przedziale 2000-2500
« Odpowiedź #64 dnia: 01 Lipiec 2017, 13:36:46 »
Smak kawy jest taki, że kupującemu ten ekspres zrobiłem 2 doppio. Jedno lekko kwaskowate, drugie słodkie.
Odpowiedź kupującego była taka: Lepszego espresso od twojego we Wrocławiu nie napiję się.   

A on pozbył się takiego ekspresu.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: kolba w przedziale 2000-2500
« Odpowiedź #65 dnia: 01 Lipiec 2017, 13:40:32 »
Philopator,
Pytanie zadadnicze co ty tak naprawde chcesz pic. Bo z Twoich odpowiedzi to nie wynika. Espresso (25/50ml) czy kubek mocnej kawy. Bo jak druga odpowiedz to daj spokoj ekspresom bo sie do tego nie nadaja. Jak nie chcesz kawiarki to dla mnie idealnym do tego ustrojstwem jest aeropress. Kawa wychodzi swietna i mozna ja zrobic na wiele sposobow. A czyszczenie prostsze i szybsze od kawiarki.
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec 2017, 13:57:21 wysłana przez Bacek »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5099
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: kolba w przedziale 2000-2500
« Odpowiedź #66 dnia: 01 Lipiec 2017, 13:45:26 »
Jest to ekspres w którym grupa jest dnem bojlera.
Użytkowałem starszy model gdzie bojler był o pojemności 0,5 l. Nowe modele maja 0,4 l .
No patrz... Ascaso Basic/Arc(chyba że inne też miały takie rozwiązanie) w innej obudowie i z manometrem. Tyle że kosztuje 2 razy więcej.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3174
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: kolba w przedziale 2000-2500
« Odpowiedź #67 dnia: 01 Lipiec 2017, 13:47:09 »
A on pozbył się takiego ekspresu.
Kurde, że nie kupiłem ...  :mrgreen:

No patrz... Ascaso Basic/Arc(chyba że inne też miały takie rozwiązanie) w innej obudowie i z manometrem. Tyle że kosztuje 2 razy więcej.
Cena adekwatna do objętości bojlera.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: kolba w przedziale 2000-2500
« Odpowiedź #68 dnia: 01 Lipiec 2017, 14:57:48 »
Cytat: Tedi w Dzisiaj o 13:05:56
Smak kawy jest taki, że kupującemu ten ekspres zrobiłem 2 doppio. Jedno lekko kwaskowate, drugie słodkie.
Odpowiedź kupującego była taka: Lepszego espresso od twojego we Wrocławiu nie napiję się.   

A on pozbył się takiego ekspresu.

Szkoda mi było go sprzedawać. To co od ekspresu tej konstrukcji oczekiwałem, to on to spełnił. Wody nie przegrzewał, ciśnienie było, regulacja temperatury też była. 
A na smak kawy najwięcej ma do powiedzenia jakość przemiału plus kawa. A młynków to u mnie dostatek :lol2:, kawy też  :)

Kurde, że nie kupiłem ...  :mrgreen:


Kupić jak kupić,  ;)  dał bym Ci jeszcze przy okazji kawę do testu ECM względem ekspresów gastro.  :taktak:  :)







Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: kolba w przedziale 2000-2500
« Odpowiedź #69 dnia: 01 Lipiec 2017, 17:27:51 »
Wiesz, może ten jak ECM Casa ma stabilizowaną temperaturę bojlera?
Jest czujnik temperatury na górze bojlera i elektronika pilnuje temperatury. Z jaką histerezą, nie wiem. Regulowana jest temperatura do zrobienia kawy i do pary osobno.

Kurde, że nie kupiłem ...
A tyle czasu wisiał na forum ten ekspres i nikt go nie kupował...

Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline bigmaciek

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Wystarczający do zrobienia tego co lubię
  • Młynek: Odpowiedni do kawy którą robię i pijam
Odp: kolba w przedziale 2000-2500
« Odpowiedź #70 dnia: 01 Lipiec 2017, 22:50:14 »
Trochę OT ale dotyczy to tego wątku więc ,poruszę to tutaj. Odpowiedź dla mnie jest ważna, bo dotyczy tego czy dalej na tym forum warto być. A jak ten wpis zniknie to razem ze mną.

Otóż po wpisie #52 o Lelit Annie napisałem o Gaggi Classic. Potem powiedziałem, że warto śledzić sprzęt używany, a na koniec zasugerowałem zadającemu pytanie młynek Comandante podpierając się swoim osobistym doświadczeniem. Wszystko odnosiło się do tytułu wątku, a wymieniony przeze mnie sprzęt spokojnie zmieściłby się w budżecie do 2500zł. Nowy.

Mój wpis został wykasowany. Natomiast ostały się np. wpisy, które są niczym innym jak reklamą Ascaso, a wymiana zdań na temat tej firmy to tylko techniczny bełkot nie odpowiadający kol. Philopator na zadanie pytanie.

Więc moje pytanie brzmi: co w moim wpisie było nie tak? Obrażałem kogoś? Był nie na temat? A może nie zareklamowałem jedynie słusznej firmy? Jeśli tak ma wyglądać administracja to szkoda mojego czasu.

Dziękuję za uwagę.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: kolba w przedziale 2000-2500
« Odpowiedź #71 dnia: 01 Lipiec 2017, 23:45:01 »
Zejdź na ziemię i przypomnij sobie ten wątek: http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=3755.0
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: kolba w przedziale 2000-2500
« Odpowiedź #72 dnia: 01 Lipiec 2017, 23:46:56 »
@bigmaciek
Napisz mi proszę na pw możliwie dużo szczegółów, zajmę się tematem jutro po południu, bo rano kilkaset kilometrów mam do zrobienia.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5099
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: kolba w przedziale 2000-2500
« Odpowiedź #73 dnia: 02 Lipiec 2017, 00:04:16 »
Mój wpis został wykasowany. Natomiast ostały się np. wpisy, które są niczym innym jak reklamą Ascaso, a wymiana zdań na temat tej firmy to tylko techniczny bełkot nie odpowiadający kol. Philopator na zadanie pytanie.
Zacytuję ten kawałek konkretnie. Śledząc forum od kiedy jestem tutaj, nie spotkałem się z sytuacją, żeby post został wykasowany z powodu reklamy czegoś innego, niż sprzęt oficjalnego dystrybutora na forum, o ile można to tak nazwać. Moderacja jest bezstronna, Janusza w niej nie ma. Ale ogólnie, nie podchodź do tego tak emocjonalnie :) Tu jest tyle wiedzy, że moim zdaniem naprawdę nie warto stąd znikać, nawet jeśli trafią się raz na ruski rok jakieś "dziwne" sytuacje. I, jak widać, zainteresowanie jest, więc nie ma się czym przejmować :) po różnych forach wiem, że sam fakt reakcji na taką sytuację znaczy tyle, że "zarząd" forum(notabene bezstronny) nie ma gdzieś tego, co się tu dzieje...

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3174
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: kolba w przedziale 2000-2500
« Odpowiedź #74 dnia: 02 Lipiec 2017, 00:12:25 »
Mój wpis został wykasowany.
Nie, nie został. Nadgorliwy moderator przeniósł go do innego wątku - tam wciąż jest (choć trochę tkwi jak Piłat w Credo). Mam nadzieję, że albo fux albo Maciek to wyprostują.
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec 2017, 00:21:33 wysłana przez Krakus »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi