;

Autor Wątek: AEG EA150 - tani ekspres o sporych możliwościach  (Przeczytany 21988 razy)

Offline techmanski

Odp: AEG EA150 - tani ekspres o sporych możliwościach
« Odpowiedź #60 dnia: 17 Marzec 2018, 16:10:09 »
Wiem, że tą wiadomością powinienem podzielić sie w innym wątku ale nie wiem czy byłbym tam poważnie potraktowany z takim ekspresem;)
Kocham kawy palone w stylu włoskim moją ulubioną jest Verona Starbucksa.
Mam już odblokowane sitka i npf.
Dużo czytałem o zrobieniu dobrego espresso i przed odblokowaniem sitek i npfem kilkakrotnie udało mi sie zrobic wybitnie smaczne espresso.
Po odblokowaniu sitek woda mozna powiedzieć, że przelatuje przez sitka.
Mam młyn faema.
Mielilem od 4.5 aż doszedłem do 1.5 czas sie wydłużał ale cremy prawie brak a smak baaaardzo słaby nie taki jak powinien być czego doświadczyłem już kilka dni wcześniej.
Ekspres wygrzany, ubite na 15kg
Pojedyncze espresso robione 25 sek ma .... 90 ml
Ktoś pomoże?

Offline siewcu Mężczyzna

• Ekspres: V60, AP, Severin KA 5702, Astoria CKE, FP, Melitta AromaSignature Deluxe
  • Młynek: MSJ, serbski ręczny, Wilfa, Aergrind, Faema trup
« Odpowiedź #61 dnia: 17 Marzec 2018, 16:53:41 »
Za grubo mielisz, za mało sypiesz. To tak na początek. Co dalej? Ciężko pokierować jak brak szczegółów... Sitka są dobrze stoczone? Nie leci nic bokiem?

Offline Miklas Mężczyzna

• Ojciec Chrzestny
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
« Odpowiedź #62 dnia: 17 Marzec 2018, 16:57:23 »

Pojedyncze espresso robione 25 sek ma .... 90 ml
Ktoś pomoże?

Tu jest błąd.

Poczytaj ten wątek, wszystko Ci się rozjaśni, nie ma potrzeby pisać tego samego w dziesięciu wątkach.

http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=844.0

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline techmanski

« Odpowiedź #63 dnia: 18 Marzec 2018, 13:43:57 »
@Miklas znałem ten wątek i przeczytałem 1/3;) ale oczywiście dzięki
@Siewcu gdy zmniejszyłem przemiał na 1.5 to rozsadzilo mi odblokowane sitko:D Jutro jadę kupić nowe.
Odnośnie trudności z espresso przeniosę się na wspomniany wątek ale tutaj mam jeszcze dwa pytania które dotyczą tego ekspresu:

1. Czytałem, że można kupować inne sitka co jest polecane ale nie zawsze udaje kupić się od razu odpowiednie. Czy sugerujecie bym przeszedł na inne sitko i jeśli tak to na jakie?
2. Czy wiecie, że pojemnik na wodę jest wykonany z toksycznego plastiku oznaczonego kategorią 7 :/ Śmierdzi na maksa nie mówiąc już o tym, co przechodzi do wody bo pojemnik oczywiście ogrzewa się od ciepłego ekspresu. Zastanawiam się jak to obejsc. Mam dwa pomysły. No chyba że ktoś mi coś podpowie, bo ma już temat opanowany?

Offline siewcu Mężczyzna

• Ekspres: V60, AP, Severin KA 5702, Astoria CKE, FP, Melitta AromaSignature Deluxe
  • Młynek: MSJ, serbski ręczny, Wilfa, Aergrind, Faema trup
« Odpowiedź #64 dnia: 18 Marzec 2018, 15:17:37 »
Mój czajnik też śmierdział. Straszne ilości kwasku cytrynowego, octu, wody, czasu i prądu zużyłem na odsmrodzenie go. Ale jak by się to dało przełożyć na pojemnik na wodę to pojęcia nie mam...

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi

anything