Autor Wątek: Syfon  (Przeczytany 108090 razy)

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Syfon
« Odpowiedź #90 dnia: 20 Czerwiec 2013, 20:47:21 »
No jest to ciekawy filtr. Przynajmniej nie trzeba zakładać jakichś bawełnianych siateczek.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Syfon
« Odpowiedź #91 dnia: 01 Lipiec 2013, 12:38:19 »
Ładnie, wysoko, metalowo, stabilnie.
Oto przedstawiam najnowsze wcielenie Syfonu Hario:

http://imageshack.us/a/img713/7320/4ktz.jpg
Syfon



Jeszcze muszę tylko coś pod palnik znaleźć.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4831
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Syfon
« Odpowiedź #92 dnia: 01 Lipiec 2013, 12:45:18 »
No ładne cacko!
A jak z wygodą przelewania do filiżanki?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2386
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Syfon
« Odpowiedź #93 dnia: 01 Lipiec 2013, 13:00:56 »
Czy ten palnik można oddzielnie kupić ?


Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Syfon
« Odpowiedź #94 dnia: 01 Lipiec 2013, 13:05:24 »
Spinka - Trochę ciężej, ale ciągle wygodnie.
ranGo - Ja kupiłem palnik tutaj: http://allegro.pl/palnik-laboratoryjny-bunsena-na-butle-proban-butan-i3255991500.html

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Syfon
« Odpowiedź #95 dnia: 26 Listopad 2013, 15:46:49 »
Ja właśnie jestem na kupnie syfonu. Dziś listonosz przyniósł mi adapter do filtrów papierowych bo moczenie jakiejś skarpety mi się nie uśmiecha  :o Taki adapter w naszym kraju jest chyba nieosiągalny więc podpowiem, że kupiłem na ebay-u za cenę 75zł z przesyłką u jegomościa z Japonii "hirokojapan". List szedł 4 dni. Szukałem też palniczka jakiegoś miarowego by pasował bez przerabiania stojaka na syfon i wyszło by na to, że w swierzopalona.pl ten za 130zł będzie najlepszym rozwiązaniem.
Teraz mam do Was pytanie jakie macie syfony (Hario) TCA-2 czy TCA-3 ? Czy adapter pasuje do mniejszego TCA-2 czy muszę kupić większy TCA-3 by adapterek pasował ?

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 705
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Syfon
« Odpowiedź #96 dnia: 26 Listopad 2013, 16:15:47 »
Adapter pasuje też do TCA-2.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4979
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Syfon
« Odpowiedź #97 dnia: 26 Listopad 2013, 16:29:47 »
Taki adapter w naszym kraju jest chyba nieosiągalny

Można go kupić, taniej niż w Japonii, jeżeli jest na stanie: http://swiezopalona.pl/products/filtry-papierowe-do-hario-syphon-z-adapterem

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Syfon
« Odpowiedź #98 dnia: 26 Listopad 2013, 18:26:44 »
I ten adapter z linku WS pasuje również do TCA-2, mimo że nie jest to napisane na stronie.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Syfon
« Odpowiedź #99 dnia: 26 Listopad 2013, 18:53:35 »
Można go kupić, taniej niż w Japonii, jeżeli jest na stanie: http://swiezopalona.pl/products/filtry-papierowe-do-hario-syphon-z-adapterem
Dzwoniłem tam bo i tak palnik będę brał od nich ale adapterów nie mają i raczej nie będą mieli. Dowiedziałem się, że MOŻE ewentualnie w połowie grudnia więc wolałem kupić w Japonii za całe 20 złociszy drożej. Filtry w Japonii są też tańsze (Hario, Chemex) a biorąc pod uwagę, że kilka sztuk dziennie wyjdzie to może warto zaimportować ?

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Syfon
« Odpowiedź #100 dnia: 29 Listopad 2013, 14:31:55 »
W przyszłym tygodniu będziemy mieli dostępne bardziej "ludzkie" palniki niż takie laboratoryjne :) http://www.coffeedesk.pl/product/284/Rekrow-Palnik-Do-Hario-Sifon , jak ktoś potrzebuje to proszę o PW to dogadamy cenę :) Używamy ich u siebie i są całkiem fajne, w plenerze też się sprawdzają, malutkie, napełniane gazem do zapalniczek.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Syfon
« Odpowiedź #101 dnia: 29 Listopad 2013, 20:37:30 »
Syfon do mnie dotarł i morduję go od kilku godzin  :pycha: Prawdą jest to co piszecie na temat tego jak przyjemne dla oka jest zaparzanie kawy w tym sprzęcie. Co do samego palnika to potwierdzam, że długo to wszystko trwa - na turystycznej kuchence znacznie szybciej z tym, że ta powolność procesu jest dla mnie w tym momencie zaletą. Jak mi się już gapienie się na ten syfon znudzi to sobie kupię palnik gazowy. Kawa fantastyczna, klarowna z filtra papierowego bo oryginalna skarpetka powędrowała do szuflady.

Deskowemu dziękuję za megarabat, ekspresową darmową przesyłkę choć to jeszcze nie 2 grudnia  ;) i liczne herbaciane gratisy  :kawa:

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Syfon
« Odpowiedź #102 dnia: 29 Listopad 2013, 20:44:01 »
Byłby ktoś tak miły i zaspokoił moją ciekawość? Jaka jest temperatura podczas parzenia?

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Syfon
« Odpowiedź #103 dnia: 29 Listopad 2013, 22:16:45 »
Niecałe 90 stopni.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Syfon
« Odpowiedź #104 dnia: 30 Listopad 2013, 12:58:13 »
A czy pamiętacie o prostym są sobie przyspieszenia procesu zaparzania w syfonie, tzn wlaniu gorącej wody do dolnego zbiornika? :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi