Autor Wątek: Kubek termiczny  (Przeczytany 129059 razy)

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #105 dnia: 18 Marzec 2016, 19:25:41 »
Własnie zalezy mi na tym zeby nie zmianiał saku.. jestem gotów zaplacic wiecej byle by sie tego ustrzec.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6331
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #106 dnia: 18 Marzec 2016, 19:35:27 »
nie wiem czy jest to możliwe żeby zaparzony napój przez kilka godzin nie zmieniał smaku, rzadko używam tego typu rozwiązań. Z punktu widzenia chemicznego to chyba po takim czasie każdy napar będzie zmieniał smak. Mogę zalać samym wrzątkiem i zobaczyć czy wpływa wtedy na smak po kilku godzinach. Z tego co pamiętam jak robiłem test z temperaturą to próbowałęm wody i nie pamiętam żebym coś niepokojącego wyczuł.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #107 dnia: 18 Marzec 2016, 19:43:04 »
Zależy mi np na tym żeby nalać sobie cold brew i popijać go sobie, nie chciał bym czuć uszczelki, gumy, plastiku i tego typu pysznośći.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #108 dnia: 18 Marzec 2016, 20:36:22 »
Primus commuter mug. Jest w wersjach 0,3 i 0,4 l. Stalowy kupisz za ok. 80 zł.
Wersja 0,4 średnicę 81mm osiąga w najszerszym miejscu? Znaczy u góry?

Offline thesiu Mężczyzna

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Gaggia Classic, Ascaso Steel Uno Prof, Aeropress, Hario V60-02, Phin, Mr Clever Dripper
  • Młynek: Mazzer SJ, Graef CM 70, Graef CM 800, Rhinowares
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #109 dnia: 18 Marzec 2016, 20:50:15 »
Tak, na łączeniu z pokrywką. Tyczy się to obu wersji pojemnościowych. Wersja 0,3 jest po prostu niższa.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #110 dnia: 18 Marzec 2016, 21:29:14 »
Tak się waham między primusem i contigo, niby ccc* ale jakoś design wyceniam chyba wyżej niż te 50pln różnicy.


*cena czyni cuda

Offline Cielak Mężczyzna

  • Wiadomości: 176
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione V2
  • Młynek: Macap M4D
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #111 dnia: 19 Marzec 2016, 22:42:19 »
ja ostatnio kupiłem sobie fjord nansen lando. Wygląda że producent zakrętki jest ten sam jak w primusie. Wybrałem ten bo opinie w necie pozytywne, nawet tutaj ktoś polecał i pasuje mi do plecaka - czarny mat z czerwoną kropką. Trzyma fajnie temperaturę po wlaniu 430ml wrzątku , stojąc na parapecie po 5 godzinach temperatura wody spadłą do 59st. Wcześniej kubek był wygrzany. Jedyny minus to po kilku godzinach zmienia się smak kawy, nie wiem czy kwestia naturalna czy tworzyw i uszczelek, ale wszystkie termosy i kubki z którymi miałem do czynienia zmieniały smak napoju po kilku godzinach. Niektóre były nie do zaakceptowania dla mnie, w tym przypadku jest ok.
Pouzywaj troche i niestety bedzie lipa.mam taki i fakt ze go dosc ostro uzywalem ale niestety jego wydajnosc do utrzymywania ciepla masakrycznie spadla(w tym samym czasie kupilem ojcu ktory go prawie wogole nie uzywa i ten to faktycznie trzyma dluuugo)Mam tez contigo i jest srednio. Z termosow mam tatonke i sobie chwale.po calym dniu w gorach na porzadnym mrozie nadal prad potrafi przypalic ustka;D

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline Odesa

  • Wiadomości: 3
    • rośliny wiosenne
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #112 dnia: 25 Marzec 2016, 00:12:58 »
Ja ostatnio kupiłem sobie kubek termiczny dość drogi ale niestety nie zdaje egazminu

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #113 dnia: 25 Marzec 2016, 06:43:55 »
Po pierwsze masz pecha po drugie w niczym nie pomogleś (głaś)

Offline Wojtek Mężczyzna

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: V60, Kalita
  • Młynek: Tiamo Slim
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #114 dnia: 01 Kwiecień 2016, 11:03:53 »
Mogę się wypowiedzieć ogólnie o kubkach Contigo, bo posiadam 2 sztuk

Morgan 360ml
"Utrzymuje ciepło przez 2 godziny, a zimno przez 4 godziny"

Kubek dobry do brania kawy-herbaty na wynos w drodze do pracy. Ciepło utrzymuje ok. 30min, w zimowe dni. W samochodzie parę minut dłużej. W lato ok. 1h. Zimnych napojów nie piłem. Problem z tymi kubkami jest taki, że nie możemy w nich zamykać wrzątku. Wytwarza się wtedy takie ciśnienie, że otwierając kubek mamy wrażenie, że to szampan. Kubek bardzo szczelny, nigdy mi nie przeciekł. Użytkowany 1 rok.

Minusy:
Czasem moja dziewczyna pije z niego. Zieloną herbatę przeważnie. Zakrętka kubka mocno się brudzi (biała), bez zmywarki albo octu ani rusz.


Byron 470ml
"Utrzymuje temperaturę płynu przez 6 godzin, a zimno przez 12 godzin"

Mój wół roboczy do roboty - 55min autem, przesiadka i koleje 35min autem. W warunkach zimowych, w tym czasie, ostatni łyk jest już letni. W lato dużo lepiej. Zaparzona kawa przed 6.00 ciepła jeszcze koło 11. Oczywiście zamknięcie wrzątku lub temp. ok 95 C to strzał w kolano, albo pamiątka na podsufitce auta :D Kubek metalowy i nie czuć przez niego kompletnie nic. Zakrętka plastikowa oddaje ciepło. Użytkowany również rok.



Widać wszystko zależy od temp. zewnętrznej oraz otwierania kubka. Moim zdaniem kubki są godne polecenia. Nie zmieniają smaku, nie śmierdzą plastikiem. Ważne, żeby go dobrze myć, szczególnie po herbatach. Zakrętki najlepiej w zmywarce.

 kawka

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6331
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #115 dnia: 01 Kwiecień 2016, 13:57:49 »
a próbowałeś zakręcać z otwartym ustnikiem,żeby nie kompresować powietrza ? W moim kubku FN zamykam w ten sposób wrzątek, że mam otwarty dziubek przy zakręcaniu i potem dopiero go zamykam. Nigdy nic nie strzelało nie pryskało.

Offline Wojtek Mężczyzna

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: V60, Kalita
  • Młynek: Tiamo Slim
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #116 dnia: 01 Kwiecień 2016, 16:15:48 »
Tak, zamykam z otwartym dziubkiem.

qba

  • Gość
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #117 dnia: 09 Kwiecień 2016, 23:40:45 »
A z kubkow Zojirushi miał może ktoś okazję korzystać? Opinie na necie sa bardzo dobre a znany wszystkim portal międzynarodowy działajacy za Odra sprzedaje je w cenach podobnych do Contigo (tyle że przesyłka z Japoni więc jest ryzyko naliczenia cła i vatu)

Offline Piolka

  • Wiadomości: 5
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #118 dnia: 17 Kwiecień 2016, 17:23:39 »
Jaki polecacie bo chcę sobie kupić kubek na podróż?

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #119 dnia: 17 Kwiecień 2016, 18:42:06 »
No a z tych omówionych to żaden ci nie pasuje?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi