;

Autor Wątek: Gaggia Classic  (Przeczytany 34810 razy)

Offline rubin Mężczyzna

• Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Rocket Fausto, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #120 dnia: 03 Marzec 2021, 11:37:15 »
Podstaw kubeczek pod dysze. Normalna rzecz.

Offline Eustachiusz

• Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #121 dnia: 14 Marzec 2021, 17:13:00 »
Dzięki uprzejmości użytkownika @wielkik moja Gaggia pracuje z ciśnieniem 9 barów. Co prawda od razu było widać efekty, ale najlepsze przyszło dopiero, kiedy udoskonaliłem dystrybucję. Teraz strzały są powtarzalne, nie widać kanałów i pryskania w trakcie ekstrakcji, strużka prawie zawsze leci idealnie ze środka portafiltra i po prostu chce się pić kawę. Mimo to, najpóźniej w przyszłym miesiącu, planuję ją wymienić na coś lepszego. Jak już okiełznałem espresso, to pora na latte art! :)

Offline Koziołek

• Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Santos55, Tura
« Odpowiedź #122 dnia: 15 Marzec 2021, 10:04:10 »
Mimo to, najpóźniej w przyszłym miesiącu, planuję ją wymienić na coś lepszego.
To jest piękne w GC. Dużo uczy, jest tania, trudno ją zepsuć i łatwo naprawić. Ustawiasz już wszystko. Robi świetne szoty i wtedy chce się iść dalej. To dobra droga bo łatwiej Ci będzie określić w którą stronę i jak zmieniać by uzyskać dobre rezultaty na kolejnej maszynie. Powodzenia.

Offline wielkik

• Ekspres: Gaggia Classic 2019/Gaggia Baby Twin 2010
  • Młynek: Saeco M50
« Odpowiedź #123 dnia: 15 Marzec 2021, 12:39:04 »
Dzięki uprzejmości użytkownika @wielkik moja Gaggia pracuje z ciśnieniem 9 barów. Co prawda od razu było widać efekty, ale najlepsze przyszło dopiero, kiedy udoskonaliłem dystrybucję. Teraz strzały są powtarzalne, nie widać kanałów i pryskania w trakcie ekstrakcji, strużka prawie zawsze leci idealnie ze środka portafiltra i po prostu chce się pić kawę. Mimo to, najpóźniej w przyszłym miesiącu, planuję ją wymienić na coś lepszego. Jak już okiełznałem espresso, to pora na latte art! :)

Cieszę się, że mogłem się do tego przyczynić  :uklony: - miło obserwować rozwój czyjejś pasji. Gdyby kolega potrzebował jakichś podzespołów w przyszłości to polecam się do usług  kawka

Offline rubin Mężczyzna

• Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Rocket Fausto, 1zpresso JE PLUS
« Odpowiedź #124 dnia: 16 Marzec 2021, 17:19:50 »
Mimo to, najpóźniej w przyszłym miesiącu, planuję ją wymienić na coś lepszego.
To jest piękne w GC. Dużo uczy, jest tania, trudno ją zepsuć i łatwo naprawić. Ustawiasz już wszystko. Robi świetne szoty i wtedy chce się iść dalej. To dobra droga bo łatwiej Ci będzie określić w którą stronę i jak zmieniać by uzyskać dobre rezultaty na kolejnej maszynie. Powodzenia.

Dodam do tego, że łatwo sprzedać. Bo zwykle trafi się ktoś młodszy stażem kawowym, któremu taka droga też odpowiada :).

Offline pj.w Mężczyzna

• Ojciec Chrzestny
  • Ekspres: Londinium R
  • Młynek: Titus Nautilus, Baratza Forte BG
« Odpowiedź #125 dnia: 16 Marzec 2021, 18:20:07 »

Offline Hakuri Mężczyzna

• Ekspres: gaggia classic 2019
  • Młynek: xeoleo 50
« Odpowiedź #126 dnia: 07 Kwiecień 2021, 17:21:29 »
Moja gaggia 2019 zaczęła pluć wodą (podczas nagrzewania i w trybie robienia kawy) z dyszy do spieniania mleka mimo, że zawór mam całkowicie zakręcony.
Czy może to mieć związek z odkamienianiem? Po tej czynności to zauważyłem nie pamiętam czy występowało wcześniej.
Jest jeszcze na gwarancji.

Offline daniell Mężczyzna

• Ekspres: Expobar Brewtus IV, EC680
  • Młynek: Niche Zero, Ceado E6P, Baratza Virtuoso
« Odpowiedź #127 dnia: 07 Kwiecień 2021, 20:21:18 »
Kolega niedawno odsylal do serwisu z tego samego powodu. Gaggia Classic Pro z 2020

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi