Autor Wątek: Baratza Encore czy Wilfa Svart WSCG-2 do alternatywy?  (Przeczytany 30594 razy)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Baratza Encore czy Wilfa Svart WSCG-2 do alternatywy?
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Sierpień 2016, 20:03:34 »
To całkiem duże ilości pyłu.  Ja używając swych starych młynków: PeDe, Dienes, Zassenhaus czy Peugeot to z 21 g ziaren kawy mielonych do małego V60 odpada mi pyłu średnio ok 2 gramy czyli jest to jakieś 10% pyłu ( odsiewanie przez 20 sek), czyli wynik blisko 2 razy lepszy od wymieniongo młynka w cenie kilka razy niższej;-)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4979
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Baratza Encore czy Wilfa Svart WSCG-2 do alternatywy?
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Sierpień 2016, 21:21:51 »
Zależy czym odsiewasz przemiał, przy gęstym sitku pyłu będzie niewiele.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Baratza Encore czy Wilfa Svart WSCG-2 do alternatywy?
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Sierpień 2016, 22:39:44 »
Korzystam z sitka Fackelmana dostępnego np. W Kauflandzie ( białe plastikowe sitko), które z pewnością nie jest gęstym sitkiem:-)

Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Baratza Encore czy Wilfa Svart WSCG-2 do alternatywy?
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Sierpień 2016, 09:52:20 »
:O Ja tyle pyłu odsiewam przy 4x gęstszym sitku (ale o większej powierzchni, bo średnicy ma 15cm). Też początkowo miałem fackelmana ale po paru przesianiach dałem sobie spokój, bo ma za duże oczka

Offline Wojtek Mężczyzna

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: V60, Kalita
  • Młynek: Tiamo Slim
Odp: Baratza Encore czy Wilfa Svart WSCG-2 do alternatywy?
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Sierpień 2016, 11:42:50 »
Pył całkiem fajnie odsiewa się Phinem  :ok:

 :spam:

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Baratza Encore czy Wilfa Svart WSCG-2 do alternatywy?
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Sierpień 2016, 12:28:19 »
Shaggy_Paw, a gdzie kupiłeś i jak nazywa się to 4x gestsze sitko?

Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Baratza Encore czy Wilfa Svart WSCG-2 do alternatywy?
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Sierpień 2016, 12:58:23 »
Na AliExpress, Spinacz je polecał w wątku o odsiewaniu pyłu:
http://s.aliexpress.com/rEza2Ufy

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4831
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Baratza Encore czy Wilfa Svart WSCG-2 do alternatywy?
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Sierpień 2016, 13:01:06 »
To chyba nie ja polecałem.

Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Baratza Encore czy Wilfa Svart WSCG-2 do alternatywy?
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Sierpień 2016, 14:14:29 »
To chyba nie ja polecałem.
Najmocniej przepraszam, nie wiem czemu wpadłeś mi do głowy

Ja kupiłem tam, gdzie jakiś czas temu zrobił to @pafcio, czyli na chińskim allegro, aliexpress. Z przesyłką całe 17zł
jakiś link  można prosić ??
Mam dokładnie takie - http://www.aliexpress.com/item/6-inch-15cm-Stainless-Steel-60-Mesh-Flour-Sifters-Sieve-Strainer-Kitchen-Baking-Pastry-Tools-CT275/32242140576.html

Cytuj (zaznaczone)
W sumie to odnoszę wrażenie, że każde sitko się w miarę sprawdzi, przy czym z jakichś powodów tym wzorcem powinien być rozmiar 60 mesh.
Z tego co pamiętam/ktoś mi mówił, 60 mesh zalecał Matt Perger.

Offline WitekN Mężczyzna

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: Różne Bialetti, AP, phin, V60-2, Konewki: Brewista, Tchibo
  • Młynek: Severin 3873, Porlex mini, Fio F4E nano, Xeoleo 50, MYM54, 1Zpresso JE-Plus
Odp: Baratza Encore czy Wilfa Svart WSCG-2 do alternatywy?
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Sierpień 2016, 06:31:47 »
Sitka to tzw. "dyspenser do cukru pudru" dużo ofert w sklepach gastro za ok. 20zł
Do cukru (kawy  :) ) to prawe z drobnym sitkiem.
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpień 2016, 06:34:09 wysłana przez WitekN »

Offline altharr Mężczyzna

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Kazak Rota, Aeropress, V60-02
  • Młynek: Eureka Mignon Turbo, Fiorenzato F4 Filter, Comandante C40 IH
Odp: Baratza Encore czy Wilfa Svart WSCG-2 do alternatywy?
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Wrzesień 2016, 10:10:13 »
Ostatnio moja Wilfa kilka razy zacięła się na jasno palonej Ethiopii. Przemiał nie był drobny, był ustawiony na skali pomiędzy przelewem a aero. Żadnych kamyków w kawie nie stwierdziłem. Czy użytkownicy mogliby potwierdzić czy ten typ tak ma czy to tylko mój egzemplarz może dawać znaki, że wizyta w serwisie jest wskazana?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10628
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Baratza Encore czy Wilfa Svart WSCG-2 do alternatywy?
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Wrzesień 2016, 10:18:28 »
Bywa tak, gdy konstrukcja i silnik są niezbyt mocne. Zdarza się i młynkom gastro. Jak to wyglądało dokładnie?

Offline altharr Mężczyzna

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Kazak Rota, Aeropress, V60-02
  • Młynek: Eureka Mignon Turbo, Fiorenzato F4 Filter, Comandante C40 IH
Odp: Baratza Encore czy Wilfa Svart WSCG-2 do alternatywy?
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Wrzesień 2016, 10:42:44 »
W trakcie przemiału nagle zatrzymuje się. Ponowne uruchomienie powoduje jedynie głośną pracę, ale brak mielenia, zarna zablokowane (jest tam jakieś sprzęgło zapobiegające uszkodzeniu mechanizmu przy zablokowaniu żaren? ). Po usunięciu zablokowanego ziarenka wszystko działa ok. do czasu kolejnego zablokowania. Na razie przytrafiło się to kilkakrotnie ale na jednej tylko kawie i nie przy każdym mieleniu.

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Baratza Encore czy Wilfa Svart WSCG-2 do alternatywy?
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Wrzesień 2016, 11:03:56 »
Potwierdzam moja Wilfa też tak ma. Na jakimś jasnym ziarnie od Gorana mi zablokowała podczas mielenia do dripa. Po wyczyszczeniu żaren zmielił ale słychać było że młynek ma problem z tym ziarnem.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Baratza Encore czy Wilfa Svart WSCG-2 do alternatywy?
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Wrzesień 2016, 11:09:17 »
Potwierdzam moja Wilfa też tak ma. Na jakimś jasnym ziarnie od Gorana mi zablokowała podczas mielenia do dripa. Po wyczyszczeniu żaren zmielił ale słychać było że młynek ma problem z tym ziarnem.

To może być problem przy mieleniu bardzo twardych ziaren (ewentualnie niedopalonych, o co akurat chwalonego tutaj Gorana nie podejrzewam ;) ). Może się tak przytrafić przy bardzo drobnym mieleniu ziarna i niestety problemu za bardzo nie da się rozwiązać, kwestia możliwości silników małych młynków.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi