Autor Wątek: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?  (Przeczytany 741743 razy)

Offline Andi1978 Mężczyzna

  • Wiadomości: 122
  • Ekspres: Linea Classic.
  • Młynek: Mazzer Kony.
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3525 dnia: 28 Maj 2022, 12:05:41 »
Cześć. Miło powitać pasjonatów kawy. Jestem Andrzej, pochodzę z Zach-Pomorskiego,  mieszkam od 2008 w Oslo w Norwegii. Tata 7,5 letniej Mai. Przyjechałem tu jako stolarz, przeflancowałem się na technika serwisowego bo stolarzy tu tysiące a techników nie:) i jak widziałem jaki szacun mają techmani to wiedziałem że w obcym kraju nie przetrwam długo jako stolarz. Moja historia z maszynami do kawy zaczęła się w 2012 roku, kumpel poprosił mnie o remont Rancilio Classe 8. Spędziłem jakieś 50 godzin, grzebiąc w necie, pytając ludzi, błądząc. Miałem wtedy firmę serwisową, fakturę wysłałem na 20 godzin a więc w plecy. To był początek a początki jak wiecie bywają ciężkie. Serwisuję maszyny La Marzocco od 2016 roku i jest to moje ulubione zajęcie ze wszystkich (mam ich więcej, sprzęt barista to jakieś 20% mojego zakresu obowiązków). Pracuję w sieci piekarni/kawiarni w Oslo (technical manager). Kocham swoją pracę,to jedna z moich pasji. Druga to spearfishing a trzecia to rower. Ulubiona kawa to espresso, kolejna to cappucino, dalej to czarna i ice latte.
Na przestrzeni ostatnich 3 lat zacząłem tuningować maszyny La Marzocco. Tak, znają mnie we Florencji. Czy lubią? Wątpię:)  Czy polubisz mnie Ty jako serwisant? To zależy jaki masz system pracy, jeśli „kopiuj-wklej” i serwisy co 6mcy - 12 mcy to wątpię:). Już zaczynam to dostrzegać na forum że moje sposoby będą dla niektórych solą w oku. Jeśli jednak jesteś zainteresowany wydłużeniem interwałów serwisowych, w bezpieczny i sprawdzony w terenie sposób , to być może moje materiały będą dla Ciebie inspiracją.
Prowadzę kanał na insta. Nie wszystko będę w stanie pokazać tutaj ze względu na ograniczenia formatu, rozmiaru. Nie widziałem też opcji wstawiania video.
Pozdro. Andrzej

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3526 dnia: 28 Maj 2022, 12:22:05 »
Pisz, udzielaj się, wstawiaj linki, filmy i co jeszcze chcesz.  :ok:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Andi1978 Mężczyzna

  • Wiadomości: 122
  • Ekspres: Linea Classic.
  • Młynek: Mazzer Kony.
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3527 dnia: 28 Maj 2022, 12:40:20 »
Z wideo będzie ciężko bo minuta filmu w full HD pewnie tu nie przejdzie. Tak kręcę filmy bo limit na Insta jest minuta jeden film. Musiałbym je przerabiać na youtube i podlinkować.Postaram się choć z czasem jest zwykle cieńko.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3528 dnia: 28 Maj 2022, 12:44:11 »
Z wideo będzie ciężko bo minuta filmu w full HD pewnie tu nie przejdzie. Tak kręcę filmy bo limit na Insta jest minuta jeden film. Musiałbym je przerabiać na youtube i podlinkować.Postaram się choć z czasem jest zwykle cieńko.
Daj linki, wystarczy.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline emo94

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: nivona?
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3529 dnia: 30 Maj 2022, 14:05:28 »
Cześć, jestem z krakowa

Offline Hoffix Mężczyzna

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Sage Dual Boiler; Bialetti Brikka 2020 4tz; Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3530 dnia: 09 Czerwiec 2022, 10:31:07 »
Czołem kawosze!

Jestem Mateusz, mieszkam w Krakowie i od lat utrzymuje kawową zajawkę. Do tej pory przygotowywałem kawe w domu w alternatywny sposób (FP/Aeropress/v60/kawiarka) i utrzymywałem umiłowanie do kawiarnianych espresso jeżdżąc po Polsce/innych krajach. Nastał wielki moment i... kupiłem pierwszy ekspres do domu (mimo, że byłem dosyć sceptyczny co do "budżetowych" ekspresów kolbowych). Przeglądam forum już dosyć długo ale nigdy nie myślałem o rejestracji - aż do dziś! No więc... cześć Wam!

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3531 dnia: 09 Czerwiec 2022, 16:53:09 »
Cześć, jestem z krakowa

A po polsku?
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3532 dnia: 10 Czerwiec 2022, 00:32:47 »
Po polsku mu zazdrościsz, że stamtąd jest, a krakusowa nie lubi ;p

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3533 dnia: 10 Czerwiec 2022, 07:01:39 »
 :smiech:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline THRaKeD Mężczyzna

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: AeroPress, kawiarka
  • Młynek: Timemore C3
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3534 dnia: 10 Czerwiec 2022, 12:26:14 »
Cześć,
jestem z Otwocka (pod Warszawą). Dopiero na początku drogi kawosza, choć już zdecydowanie w drugiej połowie życia :)
Od poczatku roku wziąłem się za siebie, zrzuciłem 22kg, a ponieważ wiązało się to ze zmianą sposobu żywienia to i smak się zmienił.
Do tej pory rozpuszczalna z mlekiem i cukrem (wiem, wiem:  :Bicz: ), teraz czarna bez cukru... i nagle świat się zmienił  :pycha:
Ponieważ jestem zapalonym kajakarzem (pływam we wszystkich czterech porach roku) zacząłem szukać jakiejś metody parzenia dobrej kawy w terenie i tak trafiłem na Aeropress.
Potem zapytałem googla o młynek i po nitce do kłębka znalazłem się na tym szacownym forum.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3535 dnia: 10 Czerwiec 2022, 12:42:41 »
Cześć! Bardzo ciekawa historia :). Śmiało możesz pisać na forum również o kajakach i o zmianie stylu życia.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3536 dnia: 10 Czerwiec 2022, 13:18:05 »
Przy ostatnim zwiedzaniu kanionu Matka w Macedonii, pięknym miejscu gdzie można rozkoszować się kajakarstwem, patrząc z okna hotelu na pobliskie góry, zdziwiłem się jak upatrzyłem żółty kajak.

https://macedonia-timeless.com/pol/rzeczy_dozrobienia/dziaania/kajakwmacedonii/

 


Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3537 dnia: 10 Czerwiec 2022, 13:42:09 »
upatrzyłem żółty kajak.

Zaskoczyło go obniżenie poziomu rzeki.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline THRaKeD Mężczyzna

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: AeroPress, kawiarka
  • Młynek: Timemore C3
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3538 dnia: 10 Czerwiec 2022, 14:44:28 »
Przy ostatnim zwiedzaniu kanionu Matka w Macedonii, pięknym miejscu gdzie można rozkoszować się kajakarstwem, patrząc z okna hotelu na pobliskie góry, zdziwiłem się jak upatrzyłem żółty kajak.

Fajne zdjęcie. Zapiszę je sobie. Pływania górskiego trochę liznąłem (tylko do kursu na rzece WW II - II+, ale i tak niesamowicie wpłynęło to na moje opanowanie kajaka.
Najbardziej lubię kilku - kilkunastodniowe spływy ze sprzętem w kajaku i biwakowaniem na dziko w maksymalnie 4 osobowej grupie.

Zaskoczyło go obniżenie poziomu rzeki.

 :lol2:

Offline lisu984

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Bezzera Giulia, Aeropress, kawiarka, french press
  • Młynek: Macap M2D
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3539 dnia: 18 Czerwiec 2022, 09:45:21 »
Cześć wszystkim miłośnikom dobrej kawki,
Jestem z Długołęki pod Wrocławiem gdzie mamy świetną lokalną palarnię "black cup coffee". Przygodę z dobrą kawą zacząłem jakieś dwa lata temu. Na początku kawiarka a później przyszła pora na podstawowy ekspres kolbowy i aeropress do popołudniowej większej kawki.
Czytam forum od dłuższego czasu, ale nadszedł czas wymiany budżetowego ekspresu i pomyślałem, że warto byłoby to skonsultować z ekspertami z forum :)
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2022, 11:35:57 wysłana przez ranGo »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi