;

Autor Wątek: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.  (Przeczytany 53658 razy)

Offline ziarenko

• Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: i-2 mini, Tiamo Slim, PeDe, Comandante MK3
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #405 dnia: 14 Maj 2018, 21:17:40 »
Nie mówię o odbiorze lokalu na działalność gastronomiczną przez Sanepid tylko o podaniu "bazy" do mobilnej kawiarni.

Offline Miklas Mężczyzna

• Ojciec Chrzestny
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
« Odpowiedź #406 dnia: 14 Maj 2018, 21:28:04 »
A to da się rozdzielić?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kuń Mężczyzna

• Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
« Odpowiedź #407 dnia: 14 Maj 2018, 21:40:40 »
adres prowadzenia działalności np. plaza- nie jest adresem siedziby.
no chyba ze adres to adres sklepu i masz  sklep i część biurowa.
Miklas ma racje. Obostrzenia są potworne:) Badanie wody, wymazy ze scian się kiedyś brało. Aby efektywnie myc podłogę i nie było 'niedoczyszczonego" zakamarka miedzy scianą a podłogą trzeba było dawać specjalne profilowane półuczkowo wygięte listwy przypodłogowe- ceramika- by było wszystko ok.
badania wody,nieraz cała nowe przyłącze itp.
drogi brudne,czyste, obieralnia itp...
Nie dyskutujemy o zasadności przepisów.
Z naszego podwórka.....http://www.krs-online.com.pl/pan-rowerski-krs-5037238.html

i co??  mobilna tylko na łagiewenickiej?  Czy zmieniany jest wpis do działalności przy każdym wynajęciu,jublu,zmianie lokalizacji?

Miejsce zarejestrowania to jedno, baza odebrana sanepidowsko to drugie, miejsce prowadzenia trzecie.

Możesz mieć zarestrowaną w urzędzie mobilną , możesz mieć baze odebraną sanepidowsko, a nie masz zgody właściciela terenu gdzie chcesz stać i koniec zabawy:)
Na tym wtopiły jakieś panny z Polski, nie wiem co sobie myślały ....ze wbiiją się z mobilną gdziekolwiek....  się nagle okazało ze gmina nie pozwala na poboczu jak się tworzą korki ranne postawić kawiarni ...tak samo kawałek dalej grunty  zarządu dróg....brak zgody i lipa.

Offline kuń Mężczyzna

« Odpowiedź #408 dnia: 14 Maj 2018, 21:44:02 »
Lokal, garkuchnia, kuchnia hotelu, kuchnia szkoły musi mieć odbiór. Nie trzeba posiadać bazy- w sensie własność- można mieć umowę użyczenia, i ze się tam myje sprzęt itp. kwestia dogadnia, ale nieraz to dogadanie by tą baze mieć jest najgorsza:)

Offline ziarenko

• Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: i-2 mini, Tiamo Slim, PeDe, Comandante MK3
« Odpowiedź #409 dnia: 14 Maj 2018, 21:52:32 »
Znam ludzi, którzy od kilku lat sprzedają kawę mobilnie przy plaży i robią to legalnie. Wiem gdzie i jak wygląda ich baza i nie mają żadnych problemów. Ale widzę, że Ty wszystko wiesz najlepiej.

Offline Miklas Mężczyzna

• Ojciec Chrzestny
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
« Odpowiedź #410 dnia: 14 Maj 2018, 22:02:54 »
Problem będą mieli jak ktoś trafi z zatruciem pokarmowym do szpitala. Przecież Kuń napisał, że można na pałę, można nie dawać paragonów i nie płacić podatków, tylko chyba nie o to chodzi.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Online pj.walczak Mężczyzna

• Ekspres: Londinium R
  • Młynek: Mythos 1, C40
« Odpowiedź #411 dnia: 14 Maj 2018, 22:10:43 »
Ciekawy ten wątek o mobilnej kawiarni. Jedna, rzecz mnie tylko zastanawiam. Mało tu o kawie. Jak sobie radzisz z dźwignią, masz już pomysł z jakiej palarnii będzie kawa, z jednej czy może zmieniać będziesz kawy? Jakieś pomysły na swoje autorskie napoje na bazie espresso?
Bo szkoda by było gdyby na takim fajnym sprzęcie wychodziła nudna zwykła kawa.
---
Paweł
Aktualnie w młynku: Colonna - BUZIRAGUHINDWA #22

Offline kuń Mężczyzna

« Odpowiedź #412 dnia: 14 Maj 2018, 22:20:19 »
Dokładnie tak jak mówi Miklas, sprzedawać sobie mogą, podatki płacić, płacić np. dzierżawę komuś, np. urzędowi morskiemu itp. Mogą mieć baze w ziemiance a mogą i mieć w pałacu wyłożonym złotem..lepiej srebrem bo wtedy sanepid się cieszy,srebro9,25 tłucze bakterie:)
Ale muszę mieć opiniowaną baze i tyle, względem przepisów,jak jest w życiu ..różnie.

A zapytaj, zapytaj znajomych czy mają bazę pod kontrolą sanepidu. Jeśli nie muszą mieć to pisz, chętnie wykorzystam taki legalny myk jeśli istnieje

ziarenko-przeczytaj - http://www.niepoddawajsie.pl/kontrola-z-sanepidu/

Idąc jutro wieczorem koło sklepu-najlepiej koło rzeźnika- zerknij po zamknięciu - czy dalej w ladach chłodniczych tak apetycznie się wylegują kiełbaski itp......nie, lady są puste, umyte, przykryte, Mięso i wędliny są  w innej części sklepu. Chodzi o to że produkty spożywcze  mają być przechowywane w określonych warunkach i otoczenie ,naczynia powinny spełniać jakies normy-wytyczne.
Więc nie ma że masz sklep spożywczy z  krojeniem sera i pasztetowej na wage  np. i bierzesz do chaty norze od krojenia serka i pasztetowej i myjesz w chacie w jednym zlewie gdzie  dzieciak myje brudne łapy do łazienka zajęta:).
Masz to myć w odpowiednich warunkach .koniec kropka
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2018, 22:35:40 wysłana przez kuń »

Offline kuń Mężczyzna

« Odpowiedź #413 dnia: 14 Maj 2018, 22:30:03 »
No tak pojechaliśmy po sanepidowskim temacie.
Kawa i kawiarnia:) na razie składam całość , musze to mądrze robić by sie dało znieść ze strychu-stolarni gdzie powstaje.
Wznioski, prośby , itp.do różnych instytucji   częściowo poskładane, czekam na odpowiedzi albo konkrety.
Ekspress na razie zazimowany u znajomych- bo na strychu by mi zamarzł zimą a w chacie brak miejsca, chwila moment wraca do mnie.
Teraz siedze  i staram się  zarobić na skończenie .
Kawa...poczęstowano mnie Mujeresem... i ciekawe to było smakowo.
Na miejscu-tzn w szczecinie jest palarnia Qualia..robią szkolenia...możliwe ze się skuszę ,zobaczymy jeszcze.
Roboty mnóstwo, czasu mało, inna sprawa ze z tą kawiarnią mnie czas nie goni:)  zrobię, pojeżdzę, pokarze się i poczekamy na rezultaty:) może to przyspieszy decyzje...albo wręcz odwrotnie:)

Offline piomic

• Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
« Odpowiedź #414 dnia: 14 Maj 2018, 22:38:05 »
Ale muszę mieć opiniowaną baze i tyle
No musisz. Z wyposażeniem zależnym od tego co i jak sprzedajesz, np. jednorazowe naczynia i sztućce zwalniają Cię z wyparzarki. Oczywiście często jest to obchodzone w prosty sposób: wskazujesz bazę do zaopiniowania (np. u kumpla w knajpie z cateringiem bo i tak musi spełniać wymagania) a gary myjesz w garażu bo tak Ci wygodniej. Problem się zrobi jak ktoś się struje lodami na plaży, powie że to od Twojej kawy (bo lodziarz jest na dziko i go nie namierzy) i kumpel zaliczy nalot sanepidu na knajpę (bo oficjalnie tam myjesz). Może Cię zanielubić.

Offline kuń Mężczyzna

« Odpowiedź #415 dnia: 14 Maj 2018, 23:17:20 »
musze mieć- skrót myślowy.
musze mieć podpisaną umowę z lokalem, knajpą itp.
Oczywiście ze jednorazówki zwalniają z wypażarki, tak jak piszesz.
Ale już punkt kawa + lody tajskie...produkcja żywności a nie sprzedaż- to już inna bajka ( żeby nie było, ja nie planuje kręcić lodów:)

wracając do kawy...chyba strzelę kolejną sobie z kawiarki, tak na dobranoc.  I tak spac nie mogę bo synek wstaje o 5...oczywiscie przed przedszkolem trzeba połobuzowa:) więc nieraz wieczorna kawa nie zdążyła wystygnąć  jak miałem pobudke.

Offline kuń Mężczyzna

« Odpowiedź #416 dnia: 04 Czerwiec 2018, 20:09:18 »
Sprawa sie wyjaśniła. Przetarg o jaki wnioskowałem sie odbył......w nieco zmienionej wersji.
Zamiast teren pod sprzedaż mobilną  był przetarg pod AUTOMATY sprzedażowe.
Łącznie 2 kawomaty i 2 automaty do chipsów i puszek - na 2 miejscówki.
Już nie jeden sobie gardło swoim ozorem poderżnął więc nie będe punktował elementów przetargu i ich komentował ,napisze tylko że:
Przetarg na 23 miesiące - od czerwca 2018 do końca maja 2020 czyli 1 pełen sezon i ogryzki- a automaty mają działać non stop.Przy wydłużeniu o 5 miesięcy były by to pełne 3 sezony letnie .
Przy  23 miesiącach potencjalnych klientów jest 280 tys ,  przy wydłużeniu o 5  miesięcy już ilość wzrasta do 420tys ludzi.
Można by tak pisać  co z przetargiem nie tak, ale to nie miejsce a i sensu nie ma.
jeśli chodzi o kwoty: Termin  ogloszenia przetargu- maj- oraz krótki termin odpalenia potencjalnych automatów-czerwiec- spowodował że trzeba by kupować  automaty używane,bez szukania okazji, czyli kupowanie drogo.
Termin potencjalnego postawienia automatów -tuż przed sezonem- spowodował że nie można by znaleźć firmy co wykona pewne wymagane prace- ale wykona te prace w sensownej cenie a nie zawyżonej masakrycznie na zasadzie przed sezonem albo człeku bierzesz naszą cenę albo całuj sie w nos.
   Wymienione wyżej elementy plus inne zapisy w przetargu spowodowały że lekko licząc trzeba by zarobić
około 90-96  tys zł by pokryć same koszty ( nie licze zusu , i samego jakiegokolwiek zarobku ! )
Nie pytajcie co kto i jak i dlaczego taki przetarg:)
Oczywiście ze sie nikt nie zgłosił na przetarg , nie ma takich frajerów .

Czyli dobrze żarło i zdechło ale głowa do góry:) zostaje mi zawsze plaża w wekendy zimowe.
Jako żę to kompendium -podpowiedzi  to podpowiem: miejscówka i umowa, to początek i dobrze by było jeszcze przed postawienie -kupieniem mobilnej.
Ja zaryzykowałem ale wyszedłem z założenia ze postawie -złożę -mobilną z używek w dobrym stanie- za niskie pieniądze i w razie  braku zgody  sprzedam za okazyjne cene bez straty.
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec 2018, 20:13:19 wysłana przez kuń »

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi