;

Autor Wątek: Spienianie mleka - latte art  (Przeczytany 110169 razy)

Offline Db1

• Ekspres: Kolbowy
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #645 dnia: 07 Luty 2018, 22:17:35 »

mlopus tak o ten chodzi: )

Ja mam bardzo podobny firmy G.A.T. Da się nim spieniać mleko tak, żeby coś tam narysować, ale musisz mieć osobno odpowiedni dzbanek do mleka, na rysowanie. Jeśli chodzi o samo urządzenie, to ja świadomie brałem metalowe, żeby mieć możliwość podgrzewać mleko na wyjazdach na palniku gazowym. W domu mam ekspres z zapasem pary, więc w domu nie używam. Gdybym miał jednak używać w domu to wziąłbym takim, który da się wstawić do mikrofali, czyli bez elementów metalowych w budowie samego dzbanka.

Marek.

Wiem, że musze miec jeszcze dzbanuszek do latte.art i wlasnie brac 0.35 czy 0.6 ? ;)

W sumie dobrze mowisz, bo podgrzanie w mikrofali wydaje sie łatwiejsze i szybsze.
 Co do tego ubijaka jak nie stalowy to jaki? Bo tam na aukcji każdy jest ze stali.

Offline Miklas Mężczyzna

• Ojciec Chrzestny
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
« Odpowiedź #646 dnia: 07 Luty 2018, 23:02:19 »
Szukaj frenchpressu, chyba Bodum ma szklane z plastikowymi elementami bez metalu.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kasiam Kobieta

• Ekspres: Ascaso Uno Prof, The Gabi Master A
  • Młynek: Ascaso i-1 mini
« Odpowiedź #647 dnia: 08 Luty 2018, 10:04:40 »
Jakiś czas temu w Lidlu był spieniacz do mleka Bodum Bistro. Pojemnik na mleko cały szklany i można bezpośrednio na płycie podgrzewać (tyle, że na indukcję nie działa). Do mikrofali chyba też się nada. Mam i polecam.

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi