Autor Wątek: Nuova Simonelli Oscar II  (Przeczytany 131106 razy)

Dawid1144

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #555 dnia: 15 Marzec 2023, 15:19:25 »
Do takiego ekspresu kupuje się młynek na plaskich żarnach za co najmniej 2k, a nie budżetowa calibre. W przeciwnym razie zakup całkowicie traci sens.

Z tego co widzę po dyskusji to trzeba też kupić wagę i ogarnąć co to jest espresso i jak to prawidłowo przyrządzić.

Offline paulsbros Kobieta

  • Wiadomości: 19
    • kawka_wypita
  • Ekspres: NS Oscar II
  • Młynek: Eureka Mignon Classico + Melitta Calibra na sprzedaż :)
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #556 dnia: 15 Marzec 2023, 16:08:37 »
Do takiego ekspresu kupuje się młynek na plaskich żarnach za co najmniej 2k, a nie budżetowa calibre.

to ja powtórzę jeszcze raz - Calibrę mam już od niecałych 2 lat :) Nie kupiłam jej typowo pod ekspres. Można powiedzieć, że po dyskusji tutaj na forum jestem w trakcie szukania nowego młynka ;)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #557 dnia: 15 Marzec 2023, 16:22:17 »
Można powiedzieć, że po dyskusji tutaj na forum jestem w trakcie szukania nowego młynka
Ciekawe jaki stan, wewnętrzny:

https://m.olx.pl/d/oferta/mlynek-do-kawy-espresso-mazzer-super-jolly-CID99-IDTfkbK.html
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2023, 16:25:21 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #558 dnia: 15 Marzec 2023, 16:25:51 »
To jest młynek z dozownikiem. Nie polecam. Lepiej poszukać młynka z namielaniem bezpośrednio do portafiltra.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #559 dnia: 15 Marzec 2023, 16:30:33 »
To jest młynek z dozownikiem. Nie polecam. Lepiej poszukać młynka z namielaniem bezpośrednio do portafiltra.
Janusz, ale to Mazzer za 4 stówy, jeśli wszystko z nim oki.
》tertium non datur《

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #560 dnia: 15 Marzec 2023, 16:38:13 »
Tak ale nie każdy lubi taki gabaryt na blacie. No i dozownik należałoby wymienić na lejek. Dobry do gastronomii ale i tak tylko przy dużym zejściu kawy...
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #561 dnia: 15 Marzec 2023, 16:55:14 »
Tak ale nie każdy lubi taki gabaryt na blacie. No i dozownik należałoby wymienić na lejek. Dobry do gastronomii ale i tak tylko przy dużym zejściu kawy...
Zgadza się.
Tak ale nie każdy lubi taki gabaryt na blacie.
Kota w worku nie kupuje.
No i dozownik
Przy niedoświadczonym kawoszu to plus.
No i dozownik należałoby wymienić na lejek.
Ostatecznie można zrobić.
》tertium non datur《

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #562 dnia: 15 Marzec 2023, 18:02:29 »
O ile dooser jest kompletny to uważam że mielenie SD jest lepsze z dozownikiem niż z lejkiem. Mazzer bryli jak szalony, dozownik rozwiązuje sprawę WDT.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #563 dnia: 15 Marzec 2023, 18:10:40 »
Mazzer bryli jak szalony, dozownik rozwiązuje sprawę WDT .
👍 Tak też wyżej napisałem.
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2023, 18:18:20 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #564 dnia: 15 Marzec 2023, 18:45:40 »
Kiedyś też tak podciągnąłem żarna na drobniejsze mielenie w De'Longhi kg89 i długo nie pociągnął
Tak to już jest, wiadomo, że przy większym obciążeniu szybciej sprzęt się skończy. Dlatego pisałem w drugim wątku, o kalibrze że nie ma to większego sensu do espresso. Ja bym zostawił do alternatyw, ile za taki młynek można wziąć 200 zł?. Moim zdaniem nie koniecznie sprzedaż ma sens jeśli koleżanka będzie robić jeszcze alternatywy.

Offline paulsbros Kobieta

  • Wiadomości: 19
    • kawka_wypita
  • Ekspres: NS Oscar II
  • Młynek: Eureka Mignon Classico + Melitta Calibra na sprzedaż :)
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #565 dnia: 15 Marzec 2023, 19:36:56 »
Moim zdaniem nie koniecznie sprzedaż ma sens jeśli koleżanka będzie robić jeszcze alternatywy.

Tak, pewnie będę  :ok:

Moze to szalone pytanie, ale i tak zapytam - a jesli zamawialabym kawę pod espresso juz zmieloną? Jest sens? Wiem, ze najlepsza zmielona tuż przed parzeniem i wgl, ale i tak Was zapytam o opinie  [emoji14]
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2023, 19:40:31 wysłana przez paulsbros »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #566 dnia: 15 Marzec 2023, 19:40:39 »
Moze to szalone pytanie, ale i tak zapytam - a jesli zamawialabym kawę pod espresso juz zmieloną? Jest sens?
Pomijając świeżość mielonki, na pewno będzie lepiej zmielone, oczywiście z poważnej palarnii, niż z Calibry, ale idealnie do Twoich sitek w NS nie będzie, chyba że jakimś cudem trafią. Dzisiaj na Ceado zrobiłem korektę stopnia mielenia na grubsze z 1,400 (było za drobno) na 1,425 i jest lepiej, a jutro żeby być pewny pogrubię jeszcze o 0,025 na 1,450.
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2023, 19:47:56 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #567 dnia: 16 Marzec 2023, 00:06:41 »
jesli zamawialabym kawę pod espresso juz zmieloną
Zasada jest prosta - im drobniej mielisz, tym szybciej trzeba zużyć kawę. Przy tak drobnym przemiale jak do espresso, zmiany są z każdą z każdą godziną.  Także moim zdaniem szkoda pieniędzy na kawę mieloną do espresso. Po trzech dniach już będzie w najlepszym wypadku zwietrzała, a w gorszym złapie jakieś inne aromaty z otoczenia. Na pewno nie będzie trzymać parametrów zaparzania, bo te zmieniają się wraz ze zmianami wilgotności i utlenienia kawy.

Ja widzę takie opcje obecnie - albo trenujesz lungo z Melittą, albo czekasz na młynek. A może ktoś ma pożyczyć młynek na ten czas gdy będziesz miała swój?

W kwestii kawy do mielenia  w Meliccie do ekspresu, to możesz pogadać z palarnią, z której akurat chcesz kupić, jaka kawa będzie do zmielenia najgrubiej, zapewne będzie to jakaś bardziej klasyczna mieszanka.

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #568 dnia: 16 Marzec 2023, 08:23:05 »
Bardzo na okrągło do tego podchodzicie, tu trzeba napisać wprost: NIE MOŻNA KUPOWAĆ MIELONKI DO ESPRESSO. Nikt Ci nie zmieli jej tak, żeby dopasować się do Twojego ekspresu, głupia temp. wody wpływa na prędkość przepływu. No i to to co Krystian pisze, że po kilku godzinach będzie już do wyrzucenia.
Mielonkę można ładować w ciśnieniowe sitka, ale nie w pro maszynie

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi