;

Autor Wątek: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?  (Przeczytany 61091 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

• Ekspres: V60, AP, Severin KA 5702, Astoria CKE, FP, Melitta AromaSignature Deluxe
  • Młynek: MSJ, serbski ręczny, Wilfa, Aergrind, Faema trup
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #255 dnia: 05 Luty 2018, 09:11:06 »
do dyspozycji klientów udostępniono Macapa
Dawno temu w spożywczych też stał taki duży młyn (zdaje się, że z żarnami płaskimi ustawionymi pionowo - coś jak EK-43  :mrgreen:), jak mnie pamięć nie myli, w kolorze brudno żłótym.
Pewnie Kenia albo Guatemala ;) Z tego co zauważyłem to w różnych sklepikach takie mają.

Offline Bartus_M Mężczyzna

• Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton
« Odpowiedź #256 dnia: 15 Luty 2018, 17:31:23 »
Nie jestem jakimś specjalistą od kawy, ale jak dla mnie to ze sklepowych kaw, chyba najlepsza jaką parzyłem w kawiarce. Ma taki pełny, czekoladowy smak (chociaż powtórzę, że póki co rozróżniam kawy takie które mi smakują i takie które mi nie smakują z rozróżnieniem czy kawa jest kawowo-czekoladowo-orzechowa, czy gorzka, czy kwaśna, czy czuć jakby była przepalona itp.)

Tchibo Latin Bio - chyba najlepsza jaką piłem spośród kaw dostępnych w sklepie.

Na kawie napisano:

Cytuj (zaznaczone)
Z kompozycji najdelikatniejszych kaw z upraw ekologicznych pochodzących z tropikalnych regionów górskich Ameryki Środkowej, jak Honduras i Salwador oraz z klimatycznie umiarkowanych rejonów górzystych Ameryki Południowej, takich jak Peru, powstaje kawa o delikatnym kwaskowym smaku i delikatnej pikanterii.

Skosztuj tej delikatnie pikantnej kawy z subtelną nutą melona. Pierwsza kawa z upraw ekologicznych, która zasłużyła na miano Privat Kaffee.

ja pikantności nie wyczuwam. Natomiast jest miły, pełny, bogaty smak kawowo-czekoladowy :)

-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

Offline koneserkawy0

« Odpowiedź #257 dnia: 16 Luty 2018, 13:47:41 »
wszystko zalezy od producentów, ale generalnie smak zupełnie inny

Offline Amord

« Odpowiedź #258 dnia: 21 Luty 2018, 12:10:33 »
Zdarza się i to nawet często. Wiadomo że taka kawa w smaku jest inna od prawdziwej kawy, jednak mi jej smak odpowiada :)

Offline Szczympek Mężczyzna

• Ekspres: LaMa Strada, Gabi, v60, Kalita 101, aeropress, Frenchpress, clever, tygielek, moccamaster
  • Młynek: Comandante, Ek43, mythos one, Rhinowares
« Odpowiedź #259 dnia: 21 Luty 2018, 19:12:59 »
Ulala aż trzech marketingowcow pod rząd to chyba jeszcze tu nie było ;)

Offline Tedi Mężczyzna

• Ekspres: Gastro 2 X 2 GR, Gastro 2 X 1 GR, Automat 2 GR / HX 10 L / elektrycznie ogrzewane grupy.
  • Młynek: Gastro Mix 85 mm, 2 X 75 mm, 2 X 64 mm, Zapylacz- mały stożek Graef CM 800
« Odpowiedź #260 dnia: 21 Luty 2018, 20:08:44 »
Nie było, nie było, za to "kwaśno" zrobiło się teraz.  ;)

Offline Bartus_M Mężczyzna

• Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton
« Odpowiedź #261 dnia: 22 Luty 2018, 09:23:31 »
Ta kawa o której pisałem w ogóle nie była ani kwaśna ani gorzka. Parzona w kawiarce. Kupiłem teraz Etiopie sasabe, która zdecydowanie jest kwaskawa zgodnie z opisem bo nawiązuje do truskawek. Ciekawe co by na jej temat powiedział ktoś o wprawnym aparacie smaku :)

Pozdrawiam, 
Bart:)

-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

Offline kawoszuty

• Ekspres: Toshiba
  • Młynek: ręczny
« Odpowiedź #262 dnia: 27 Luty 2018, 13:34:59 »
Ja tam piję różnie, raz z mlekiem a raz bez. Zależy od nastroju. Czasami potrzebuję czarnej jak smoła a momentami popijam sobie lekkie latte ;)

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi