;

Autor Wątek: Woda do kawy  (Przeczytany 72579 razy)

Offline Boniunio Mężczyzna

Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #585 dnia: 13 Grudzień 2019, 12:14:04 »
Mam pytanie czy jak kupie do ekspresu polecaną przez was wodę Żywicki kryształ to czy muszę jeszcze używać w ekspresie filtru do wody delonghi ?

Offline iLuminaTi Mężczyzna

• Ekspres: Drip, French Press, Chemex
  • Młynek: RĘCZNY: C40 Nitro Blade Black. ELEKTRYCZNY: WILFA SVART CGWS-130B
« Odpowiedź #586 dnia: 21 Grudzień 2019, 10:01:07 »
Najlepsza woda butelkowa to wg mnie Zywiecki Kryształ. 51 PPM na mierniku tds. Bez obaw można lać do ekspresu. Nie wiem tylko jak u niej z magnezem . Pozostałe wody to raczej 100 -150 PPM. Ktoś zna alternatywe dla tej wody ?, bo nie zawsze mam do niej dostęp

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Z alternatywnych do Żywiecki Kryształ to Żywiec Zdrój ( ujęcie Pilsko ) i Primavera w 6 litrowych baniakach ( dostępna np. w Stokrotce ) obydwie mają ok. 130 ppm.
Co do ilości ppm i ilość składników to SCAA określiła standard wody h ttps://i.ibb.co/pyg6Hs5/Przechwytywanie.png ( proszę skopiować i usunąć spację w linku pomiędzy h ttps )

Offline iLuminaTi Mężczyzna

• Ekspres: Drip, French Press, Chemex
  • Młynek: RĘCZNY: C40 Nitro Blade Black. ELEKTRYCZNY: WILFA SVART CGWS-130B
« Odpowiedź #587 dnia: 21 Grudzień 2019, 10:05:53 »
Mam pytanie czy jak kupie do ekspresu polecaną przez was wodę Żywicki kryształ to czy muszę jeszcze używać w ekspresie filtru do wody delonghi ?
Moim zdaniem jeśli ten filtr nie zaszkodzi to na pewno nie pomoże. Żywiecki Kryształ uznawany jest za jedną z najlepszych wód. Ulepszanie jej jest w/g mnie złym pomysłem. Natury się nie poprawia. Taki filtr ma sens w przypadku np. "kranówki".

Offline WM

« Odpowiedź #588 dnia: 07 Styczeń 2020, 22:58:11 »
Witam
Mam pytanie odnośnie ppm i mg a dokładnie ich przeliczania. Na stronach SCA można znaleźć rekomendowane wartości co do składników zawartych w wodach i są one podane w mg/l. -------> scanews.coffee/2013/07/08/dissecting-scaas-water-quality-standard/

często ktoś nawet na ty m forum podaje wartości w ppm aczkolwiek nie jest to do końca sprawa dla mnie jasna.

Jak przeliczać te wartości dokładnie by odczytywać je poprawnie? Jak zgłębiłem temat szperając po necie to przelicznik 1:1 jest w przypadku gdybyśmy mierzyli zawartość wody w wodzie :) W przypadku mierzenia zawartości minerałów te wartości się nie pokrywają. Jak doczytałem to 10 mg odpowiada 3 ppm. Czy tak?
Ktoś bardziej rozwinei temat?
Dziękuje

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi