Autor Wątek: De longhi czy Philips?  (Przeczytany 910 razy)

Offline Shokei

  • Wiadomości: 3
De longhi czy Philips?
« dnia: 25 Sierpień 2024, 12:07:17 »
Witam przymierzam się do zakupu pierwszego expresu do kawy, chodzi mi o to aby robił zimna kawę, dwa modele; pierwszy to PHILIPS LatteGo 5500 EP5543/90 i DELONGHI Eletta Explore ECAM450.86.T, różnica w cenie to ok. 1500zl, DeLonghi robi więcej kaw ale tym się nie sugeruję mi zależy na dobrej zimnej kawie, skąd ta różnica 1500 zł między Philips a DeLonghi, czy jest sens dopłacać do DeLonghi? Jak z awaryjnością? Skąd ta różnica w cenie skoro obydwaj robią zimną kawę?
Mógłby ktoś doradzić?
Co do wyglądu tym się nie sugeruję oba mi się podobają.
Pozdrawiam

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 6021
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》MAHLKÖNIG ek43S Limited Edition: THE ICON nr 937/999 》 1Zpresso K-plus 》
Odp: De longhi czy Philips?
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Sierpień 2024, 17:21:10 »
Jeśli w tym modelu Philipsa siedzi ten sam młynek, co u teściów córki, to chyba gorszego na rynku wśród automatów nie ma. Na najdrobniejszym mieleniu i świeżo palonym ziarnie 40ml robi w mniej niż 15 sekund, ale Tobie przecież nie o dobrą kawę chodzi, tylko o jakąś zimną. Jak taki napar jest przyrządzany? Mielonka w module zaparzającym jest potraktowana zimną wodą, czy co?
Stalowy młynek w De'Longhi zrobi na pewno lepsze "espresso" niż ceramiczny w Philipsie. Oczywiście grunt to świeża kawa => bez takiej nic pozytywnego nie wyjdzie.
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień 2024, 18:49:37 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Shokei

  • Wiadomości: 3
Odp: De longhi czy Philips?
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Sierpień 2024, 18:15:56 »
Nie chodzi mi do końca tylko o to aby robił zimna kawę, smak też jest bardzo ważny ale z naciskiem za zimną, gdybym miał kupić bez opcji zimnej kawy to w tedy nie miałbym takowego problemu, z zimnymi kawami jest takowy problem ze nie ma za bardzo w czym wybierać, tylko pytanie czy jest sens dopłacać do DeLonghi skoro Philips ma ta samo, w czym DeLonghi jest lepsze? Może cichsze może dopłata extra za markę może młynek lepszy nie wiem.. a może jeden kij...

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2435
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: De longhi czy Philips?
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sierpień 2024, 19:55:23 »
Zapewne mowa o cold brew, zimna woda i niskie ciśnienie, jak to smakuje w praktyce pojęcia nie mam, ale zaryzykuję twierdzenie że pewnie analogicznie tak jak espresso z automatu. Musze chyba odciąć europicollę od zasilania i pulsacyjnie machać dźwignią ;-)
Kolejny wynalazek który ma w 5 minut zrobić coś co po bożemu trwa 12h ;-)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 6021
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》MAHLKÖNIG ek43S Limited Edition: THE ICON nr 937/999 》 1Zpresso K-plus 》
Odp: De longhi czy Philips?
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sierpień 2024, 20:13:47 »
tylko pytanie czy jest sens dopłacać do DeLonghi skoro Philips ma ta samo, w czym DeLonghi jest lepsze?

Prawdopodobnie chodzi o pozycjonowanie brandu w grupie Philipsa,  jak kupił Saeco, które sprzedają drożej i kasa się zgadza. Na pewno espresso będzie lepsze z De'Longhi. Wiem to z autopsji.
》tertium non datur《

Offline Shokei

  • Wiadomości: 3
Odp: De longhi czy Philips?
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Sierpień 2024, 20:50:46 »
Na tym filmie najlepiej chyba autor wyjaśnił zimną kawę/mrożoną kawe/cold brew
youtu.be/nlYIIj9oegM?si=ndxAUPqFWHXYZmhl

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi