Autor Wątek: ekspres automatyczny do 4000 PLN  (Przeczytany 5461 razy)

Offline CzyZadowolony

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Krups Intuition Preference+, Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka mignon specialita
ekspres automatyczny do 4000 PLN
« dnia: 31 Lipiec 2024, 09:22:47 »
Cześć,

Poszukuje nowego ekspresu automatycznego do 4000 zł, po ostatnich doświadczeniach z KRUPS-em, wykluczam tę marke ;)

To co wpadło mi w oko to SAECO GranAroma Deluxe SM6680 lub model wyższy Saeco Xelsis SM8785 Deluxe. Widzę spore zainterowanie na forum ekspresem od firmy WMF (trochę wyższy budżet, ale może warto dołożyć?). Kiedyś miałem budżetowego Siemens-a i byłem bardzo zadowolony, ale żonie nie pasował do wystroju kuchni :D

Zazwyczaj robiona jest kawa czarna i max 1 dziennie kawa mleczna.

Z góry dziękuje za wsparcie i pomoc :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 6021
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》MAHLKÖNIG ek43S Limited Edition: THE ICON nr 937/999 》 1Zpresso K-plus 》
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipiec 2024, 15:06:33 »
Jura: C8 lub droższa E6.
》tertium non datur《

Offline CzyZadowolony

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Krups Intuition Preference+, Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka mignon specialita
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Lipiec 2024, 16:07:38 »
Brałem pod uwagę te dwa ekspresy, ale są ogromne, a zależy mi na czymś kompaktowym.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 6021
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》MAHLKÖNIG ek43S Limited Edition: THE ICON nr 937/999 》 1Zpresso K-plus 》
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Lipiec 2024, 18:49:07 »
Żaden automat do 4k nie zrobi lepszego espresso od wymienionych, a i niektórych droższych. Jeśli zależy Ci na jakości czarnej, to postaraj się wygospodarować miejsce. Jak żona pozbędzie się paru gratów, to zrekompensujesz jej bardzo dobrą kawką. Ostatnio ustawiałem e6 i żona znajomego była zadowolona z macchiato i dużej czarnej zrobionej przy pomocy funkcji americano, jakie Jura wyprodukowała.

Co do WMF-ów, to napisz do @MacJaro Nie piłem kawy z tańszych modeli. Seria 890 jest wybitna w kwestii espresso. Nigdy nie piłem lepszego z automatu.
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2024, 18:57:07 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1182
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini, WMF Perfection 860L, Hario, tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic,
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Lipiec 2024, 19:19:45 »
@GostRado ma całkowitą rację a co do Krupsa, z którego modelu byleś tak niezadowolony?

Moja siostra ma Krupsa Intuition który ma przebieg ponad 4 tys kaw głównie mlecznych i działa bez problemu. Fakt, jest często czyszczony i odkamieniany.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 6021
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》MAHLKÖNIG ek43S Limited Edition: THE ICON nr 937/999 》 1Zpresso K-plus 》
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Lipiec 2024, 21:16:01 »
Fakt, jest często czyszczony i odkamieniany.
Tu jest pies pogrzebany. Znam to z autopsji: ludzie kupują po kilkanaście tysięcy ekspresy a żałują na oryginalne środki do konserwacji i leją bardzo twardą wodę, bo przecież była filtrowana... zwykłym dzbankiem :picardpalm: O aplikowaniu nieświeżej kawy to już nie ma co pisać.
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2024, 22:05:19 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline CzyZadowolony

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Krups Intuition Preference+, Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka mignon specialita
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Lipiec 2024, 22:04:13 »
@MacJaro mam Krups Intuition Preference+ EA875U, 4 raz na gwarancji - zawsze oryginalny filtr i tabletki czyszczące, ziarna też zawsze świeżo mielone (allegro od BOC ). Problem zawsze polegał na tym że się wyłączał w trakcie robienia kawy, aktualnie robił kawę po czym się płukał i wyłączał, więc cała woda z płukania wpadała prosto do kawy.


Byłem dzisiaj zobaczyć jak wyglądają ekspresy jury i widziałem, że są dostępne “kompaktowe” modele o oznaczeniu ENA. Macie może jakieś doświadczenia związane z tymi automatami?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 6021
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》MAHLKÖNIG ek43S Limited Edition: THE ICON nr 937/999 》 1Zpresso K-plus 》
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Lipiec 2024, 22:30:10 »
》tertium non datur《

Offline CzyZadowolony

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Krups Intuition Preference+, Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka mignon specialita
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Sierpień 2024, 08:25:52 »
Moduł zaparzający do 10g.
Ok, dzięki za wasza pomoc! Wezmę pod uwage tylko  C8 lub E6, z tego co się dowiedziałem w MM można spróbować kawki z Jury, więc dzisiaj podjadę spróbować i mam nadzieje, że to ułatwi zakupy ;) 

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2329
  • Ekspres: Kolbowy, automatyczny, przelewowy i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 1 ręczny (wielki)
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Sierpień 2024, 08:49:45 »
Jak nie masz za daleko do Ustki podjedz poczęstuję różnymi rodzajami kaw z takiego czegoś.
Teraz rano sprawdziłem sobie takie coś iii było to znakomite myślę ze spory udział ma w tym kawa jaką tam wsypałem o taka.
https://sklep.eurocafe.com.pl/produkt/zambiaaa/

Lekki kwasek w połączeniu z mlekiem stworzyły coś wyjątkowego w smaku.

20240801_055510.jpg

Jka


Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 6021
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》MAHLKÖNIG ek43S Limited Edition: THE ICON nr 937/999 》 1Zpresso K-plus 》
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Sierpień 2024, 09:59:13 »
można spróbować kawki z Jury, więc dzisiaj podjadę spróbować i mam nadzieje, że to ułatwi zakupy
👍👍
Weź też żonę, żeby spróbowała mlecznej kawy,  bo te spieniacze trochę się różnią techniką spieniania mleka.
》tertium non datur《

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4995
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Sierpień 2024, 12:42:36 »
Lekki kwasek w połączeniu z mlekiem stworzyły coś wyjątkowego w smaku.

Mleko UHT, to nie jest dobry wybór. Zmień je na świeże, Piątnicę lub Mlekowitę 3,2 %.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2329
  • Ekspres: Kolbowy, automatyczny, przelewowy i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 1 ręczny (wielki)
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Sierpień 2024, 13:30:07 »
A gdzie ja w Ustce znajdę świeże mleko - tutaj wkoło wszystkie PGR już dawno polikwidowali :lol2:
Za to poproszę syna (on robi cięższe zakupy) by mi takie coś co podałeś kupował "Piątnicę lub Mlekowitę 3,2 %"

Dziękuję za podpowiedz.
Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4995
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Sierpień 2024, 13:43:10 »
W tej samej Biedronce w której kupujesz Mleczną Dolinę. Jest w plastikowej butelce. A świeże, to określenie handlowe, bo mleko jest pasteryzowane.

pawel890

  • Gość
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Sierpień 2024, 14:04:11 »
Żeby uprościć mleko z lodówki, a nie z kartonu. :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi