Autor Wątek: ekspres automatyczny do 4000 PLN  (Przeczytany 5458 razy)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2329
  • Ekspres: Kolbowy, automatyczny, przelewowy i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 1 ręczny (wielki)
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Sierpień 2024, 14:51:58 »
W tej samej Biedronce w której kupujesz Mleczną Dolinę. Jest w plastikowej butelce. A świeże, to określenie handlowe, bo mleko jest pasteryzowane.

Ok wszystko jasne tak pytam bo ja od ponad dwóch lat po sklepach nie łażę.

Dzieki
Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline kastor Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Lelit PL41TEM, V60, kawiarka, tygielek, Poccino Espresso/retro/
  • Młynek: Eureka Mignon, 1ZPRESSO
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Sierpień 2024, 16:19:01 »
@Jka: jeśli plastikowa butelka 1ltr to zbyt dużo to polecam niebieski kartonik 200g  mleka zagęszczonego niesłodzonego light (tylko 4% tłuszczu!), gostyńskie. Sterylizowane a nie UHT.  Sprawdzone przy capuccino spieniane za pomocą  Aerolatte ew. Subminimal NanoFoamer

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 6021
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》MAHLKÖNIG ek43S Limited Edition: THE ICON nr 937/999 》 1Zpresso K-plus 》
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Sierpień 2024, 16:37:26 »
Piątnica: 3,2, jeszcze lepsze 3,9 a najlepsze w Lidlu 3,9 w szklanej butelce 750ml. @Jka57 sprawdzone na WMF perfection.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2024, 16:40:03 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2329
  • Ekspres: Kolbowy, automatyczny, przelewowy i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 1 ręczny (wielki)
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Sierpień 2024, 16:48:45 »
OK dzięki za podpowiedzi znając siebie na 101% się dostosuję i od jutra coś z tego co podajecie zastosuję

Dzięki
Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1182
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini, WMF Perfection 860L, Hario, tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic,
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Sierpień 2024, 20:29:29 »
Moduł zaparzający do 10g.
Ok, dzięki za wasza pomoc! Wezmę pod uwage tylko  C8 lub E6, z tego co się dowiedziałem w MM można spróbować kawki z Jury, więc dzisiaj podjadę spróbować i mam nadzieje, że to ułatwi zakupy ;) 

Zdecydowanie E6. Moduł zaparzający do 16g. Teraz ten model da się kupić tanio nowy na OLX. Były w niemczech na wyprzedaży i od razu wysyp ofert.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1182
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini, WMF Perfection 860L, Hario, tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic,
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Sierpień 2024, 20:38:44 »

Co do WMF-ów, to napisz do @MacJaro Nie piłem kawy z tańszych modeli. Seria 890 jest wybitna w kwestii espresso. Nigdy nie piłem lepszego z automatu.

Wszystkie modele z serii 800 robią podobne espresso do Jury. Od modelu 860 w górę, zakres mocy 5/7/9/11,5 g. W modelu 840 5/7/9 g. Kolejne różnice to ilość zaprogramowanych gotowych kaw. Nie wiem jak jest z Jurą, ale WMF potrzebuje zrobienia kilkudziesięciu pierwszych kaw, min 50,  by ułożył się młynek ( testowałem w zakresie ustawień 1-4, fabrycznie jest ustawiony w pozycji 1. I ta pozycja jest w/g mnie najlepsza i jedyna.) przy dobrej jakości świeżych  ziaren uzyskuje się przyzwoite espresso.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2024, 20:42:05 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2329
  • Ekspres: Kolbowy, automatyczny, przelewowy i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 1 ręczny (wielki)
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Sierpień 2024, 21:09:45 »
ale WMF potrzebuje zrobienia kilkudziesięciu pierwszych kaw, min 50,  by ułożył się młynek ( testowałem w zakresie ustawień 1-4, fabrycznie jest ustawiony w pozycji 1. I ta pozycja jest w/g mnie najlepsza i jedyna.) przy dobrej jakości świeżych  ziaren uzyskuje się przyzwoite espresso.
To mnie znowu wyrolowali :lol2: bo u mnie młynek był i jest ustawiony jak widać.
Już mi kawa smakuje a co to będzie jak przestawię na nr.1 :redface:

20240730_150713.jpg

A żarna to takie "maluchy"

20240730_150730.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 6021
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》MAHLKÖNIG ek43S Limited Edition: THE ICON nr 937/999 》 1Zpresso K-plus 》
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Sierpień 2024, 21:15:30 »
Już mi kawa smakuje a co to będzie jak przestawię na nr.1
Wydłużysz czas ekstrakcji przy tych samych parametrach i będziesz miał więcej goryczy.

Jurek, średni zakres tak ma być, przez jakiś czas.
fabrycznie jest ustawiony w pozycji 1
Ktoś musiał u Ciebie przestawić. Zalecają na początek, jak napisałeś, przygotowywać kawę na grubszym przemiale. Wg mnie przy swieżym ziarnie średnio ciemnym i ciemnym lepszy jest smak na dwójce => mniej gorzki.
》tertium non datur《

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2329
  • Ekspres: Kolbowy, automatyczny, przelewowy i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 1 ręczny (wielki)
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Sierpień 2024, 21:26:12 »
A OK abym dobił do 50 kaw to trochę zejdzie.

I ta pozycja jest w/g mnie najlepsza i jedyna.) przy dobrej jakości świeżych  ziaren uzyskuje się przyzwoite espresso.

Q... bez jaj  :lol2: do espresso to ja mam przyzwoity ekspres i to w dosłownym tłumaczeniu.
Automat kupiłem z lenistwa jakie mnie ogarnia na stare lata iiii by się napić "śmiesznych"  :kawa: a nie espresso z niego :lol2:

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 6021
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》MAHLKÖNIG ek43S Limited Edition: THE ICON nr 937/999 》 1Zpresso K-plus 》
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Sierpień 2024, 21:47:25 »
@MacJaro ma rację, a przyznał i mi rację, gdy to samo powiedziałem o espresso z WMF-a, co MacJaro 😁Będziesz pod wrażeniem, jak z danego ziarna wyciśniesz siódme poty na tym automacie. Stalowy moduł zaparzający sprzężony z termoblokiem robi robotę.
》tertium non datur《

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1182
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini, WMF Perfection 860L, Hario, tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic,
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Sierpień 2024, 22:02:34 »
Już mi kawa smakuje a co to będzie jak przestawię na nr.1
Wydłużysz czas ekstrakcji przy tych samych parametrach i będziesz miał więcej goryczy.

Jurek, średni zakres tak ma być, przez jakiś czas.
fabrycznie jest ustawiony w pozycji 1
Ktoś musiał u Ciebie przestawić. Zalecają na początek, jak napisałeś, przygotowywać kawę na grubszym przemiale. Wg mnie przy swieżym ziarnie średnio ciemnym i ciemnym lepszy jest smak na dwójce => mniej gorzki.

Nikt mi nie przestawił, bo ekspres kupiłem nowy „fabrycznie zapieczętowany” Aktualnie mam na liczniku niespełna 100 kaw i uważam, że ustawienie na 1 jest własciwe przy moich średnich i i średnich z plusem wypałach. Ale to moje subiektywne spostrzeżenia  :) nie zamykam się na dobre rady i będę testował. Dzięki  :szampan:
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2329
  • Ekspres: Kolbowy, automatyczny, przelewowy i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 1 ręczny (wielki)
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Sierpień 2024, 07:30:57 »
OK dzięki za podpowiedzi znając siebie na 101% się dostosuję i od jutra coś z tego co podajecie zastosuję

Jak napisałem tak zrobiłem oto dowód  :lol2:
By nie było ze lekceważę podpowiedzi innych.
A syn ze sklepu przyniósł takie cos.
20240802_064312.jpg

Jka
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2024, 07:59:27 wysłana przez Jka57 »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline CzyZadowolony

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Krups Intuition Preference+, Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka mignon specialita
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Sierpień 2024, 11:12:58 »
Na niemieckim MM znalazłem jure e6 (c) za 700€ (~3000PLN). Wiecie może jak z gwarancją i dostawą z Niemiec?

Offline Ziutek

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Krups ea895e10
  • Młynek: Wbudowany
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Sierpień 2024, 13:16:08 »
Na niemieckim MM znalazłem jure e6 (c) za 700€ (~3000PLN). Wiecie może jak z gwarancją i dostawą z Niemiec?

Nie wiem jak z gwarancją ale jak chcesz wydać dobrze pieniądze to lepiej ta jura niż wmf

WMF to tak naprawdę krups obudowany w inne plastiki i oprogramowanie... Zaparzacz jest ten sam co w każdym krupsie więc jak chcesz taniej to krups... Zaparzacz cały z grzałką tu i tu kosztuje około 300 zł do krupsa jak i wmf  wchodzi jeden... Popatrz zresztą na grafiki marketingowe jest ten sam młynek i ten sam boiler na kawę w wmf i krupsie... Zresztą rozebranego krupsa zdjęcia też znajdziesz wmf za drogi i nowa marka by ktoś wrzucił

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2329
  • Ekspres: Kolbowy, automatyczny, przelewowy i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 1 ręczny (wielki)
Odp: ekspres automatyczny do 4000 PLN
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Sierpień 2024, 13:49:26 »
Na niemieckim MM znalazłem jure e6 (c) za 700€ (~3000PLN). Wiecie może jak z gwarancją i dostawą z Niemiec?

WMF to tak naprawdę krups obudowany w inne plastiki i oprogramowanie..

Bez obrazy nie wiem kto i kiedy Ci coś przykrego zrobił że jedziesz jadem do jednej 3trzy literowej nazwy.
Pokaż gdzie @CzyZadowolony zapytał o WMF a Ty mu wykład zrobiłeś jaki to niedobry ekspres - by na koncu swojej wypowiedzi się zaplątać bo nie wiedziałeś co dalej pisać.
 
:kawa: pozdrowieniami użytkownik WMF

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi