Autor Wątek: Skrzypiąca dźwignia grupy E61  (Przeczytany 39066 razy)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Skrzypiąca dźwignia grupy E61
« Odpowiedź #195 dnia: 05 Luty 2024, 23:41:10 »
Rapoh, nie czytasz uważnie. Prześledź moje komentarze nt smarowania dźwigienki, jak to odbywało się w moim przypadku. Wszystko z Classiką jest oki. Nie skrzypi grupa, tylko ten element, który się wkręca w grupę, a są to uszczelki i trzpień. Po naślinieniu, jak nazwałeś, tych elementów, a teraz już tylko trzpienia bez wyjmowania uszczelek gumowych, dźwigienka chodzi jak nowa.

Rado, czytałem. Wiem, że mowa o tym. Ale u mnie, jak napisałem, zbiegło się z brakiem ujścia ciśnienia i dlatego zawiozłem do serwisu.  Zaniechałem tedy dalszych prób z dźwigienką, ale pierwsze nie były owocne. Dzielę się tylko spostrzeżeniem, że kamień niekoniecznie ma jakieś znaczenie w tym aspekcie, a w wątku o odkamienianiu mowa.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5289
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Skrzypiąca dźwignia grupy E61
« Odpowiedź #196 dnia: 06 Luty 2024, 06:33:33 »
Dzielę się tylko spostrzeżeniem, że kamień niekoniecznie ma jakieś znaczenie w tym aspekcie, a w wątku o odkamienianiu mowa.
Też myślę, że kamień nie odpowiada za skrzypie dźwigienki, a za składowe grupy.
》tertium non datur《

Offline Strzala świst gwizd Mężczyzna

  • Wiadomości: 151
    • Test4Climbing.com
  • Ekspres: Quick Mill Andreja Premium
  • Młynek: Casadio Enea On Demand
Odp: Skrzypiąca dźwignia grupy E61
« Odpowiedź #197 dnia: 06 Luty 2024, 08:19:43 »
To chyba zrozumiałe...
Nie dla mojej żony. I żony mojego jednego kolegi również.
Climbing Performance Test https://test4climbing.com

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5289
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Skrzypiąca dźwignia grupy E61
« Odpowiedź #198 dnia: 06 Luty 2024, 08:32:36 »
Też widziałem, jak kolba siedziała niespiesznie w grupie do następnego shota.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi