A to coś warte zachodu ?
Ecosoft RObust COFFEE
Czy dopisek coffee i już trzeba bulić ?
https://najlepszefiltry.pl/ecosoft-robust-pro-filtr-odwroconej-osmozy
To pewnie zależy od budżetu i oczekiwań.
Mi się bardzo podobało koncepcyjnie, ale cena od razu zadecydowała, że nie.
Dodatkowo jak przeanalizowałem schemat techniczny, to oni korzystają z mineralizatora na by-passie. Tj mieszają wodę z RO z wodą przed RO i dają na mineralizator.
U mnie by to nie zadziałało, bo linia zasilająca RO będzie po zmiękczaczu docelowo.
Jako alternatywę rozważałem ROboost mini, ale też odpuściłem.
Ostatecznie trafiłem bardzo tanio (outlet + naprawa) iSpring RCS5T i jestem zadowolony. Jest duża membrana (500GPD) co daje super wydajność.
Do tego mały zbiornik i radzi sobie z kostkarką + ekspresem. Chociaż sam ekspres ma na wejściu chyba jakiś zawór dławiący i napełnia mi zbiornik tak do maks 1/3, ale starcza, bo się i tak sam napełnia.
Jedyny problem jaki mam nie do końca rozwiązany, to mineralizacja. Zrobiłem sobie pakiet trzech mineralizatorów w linii i na wyjściu mam TDS 40-50...
Ale smak kawy ok (głównie mleczne, trochę ameriacno + tonic espresso), więc jeszcze nie kombinuję.
Jak masz hajs i mieszanie wody przed RO to nie problem, to pewnie wygodne rozwiązanie.