Autor Wątek: Dlaczego na forum królują tylko dwie marki?  (Przeczytany 10817 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5441
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Dlaczego na forum królują tylko dwie marki?
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Kwiecień 2023, 15:31:26 »
też mają super młynki - ceramiczne, lepsze od stalowych
Jak wrzód na du***
》tertium non datur《

Offline MrBobert:) Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Perkolator, gaggia
  • Młynek: Eureka minion single dose
Odp: Dlaczego na forum królują tylko dwie marki?
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Kwiecień 2023, 17:41:02 »
też mają super młynki - ceramiczne, lepsze od stalowych
Jak wrzód na du***

kathumaxowi  nie można pomóc 🤦‍♂️
lol

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: Dlaczego na forum królują tylko dwie marki?
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Kwiecień 2023, 17:55:04 »
Moja teściowa kupiła Krupsa. Idę go w weekend uruchomić to testowo strzele sobie kawusię. Fajnie, że ma niewyjmowalną grupę, tacka z przodu jest bardzo niska i tylko na same popłuczyny, a na fusy jest pojemnik wyjmowany z boku urządzenia. Ciekawe rozwiązanie. No i jestem ciekaw jak wyjdzie to "pomacanie" z WMF w tym ekspresie...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5441
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Dlaczego na forum królują tylko dwie marki?
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Kwiecień 2023, 18:12:34 »
Moja teściowa kupiła Krupsa.
Zobacz, jaki wykręcisz najdłuższy czas ekstrakcji, bo u mnie w jednym z oddziałów mają Krupsa, to na maksymalnych ustawach kawę robi w mniej niż 10s. Piłem też kawkę w tym ich modelu za 5k, to było lepiej.
》tertium non datur《

Offline nowynapokladzie

  • Wiadomości: 2
Odp: Dlaczego na forum królują tylko dwie marki?
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Kwiecień 2023, 20:14:13 »
Moja teściowa kupiła Krupsa.
Zobacz, jaki wykręcisz najdłuższy czas ekstrakcji, bo u mnie w jednym z oddziałów mają Krupsa, to na maksymalnych ustawach kawę robi w mniej niż 10s. Piłem też kawkę w tym ich modelu za 5k, to było lepiej.


A jak dokładnie sprawdzić ta ekstrakcję najdłuższą?  Jakie ustawienia i do kiedy się obserwuję, az woda przestaje lecie czy jak widać inny kolor kawy gdy leci z dyszy?

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Dlaczego na forum królują tylko dwie marki?
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Kwiecień 2023, 20:20:53 »
No to jest prawdziwy ekspres, a nie męczą te kolby, że ledwo tej kawy nakapie na dno filiżanki w pół minuty i jeszcze wagę podstawiają, aby ilość kropel zgadzała się. I jeszcze mówią na to espresso. A prawdziwe ekspresso to z automatu. 10s i masz pół szklanki

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5441
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Dlaczego na forum królują tylko dwie marki?
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Kwiecień 2023, 20:36:06 »
No to jest prawdziwy ekspres, a nie męczą te kolby, że ledwo tej kawy nakapie na dno filiżanki w pół minuty i jeszcze wagę podstawiają, aby ilość kropel zgadzała się. I jeszcze mówią na to espresso. A prawdziwe ekspresso to z automatu. 10s i masz pół szklanki
Nie no można i w kolbie. Właśnie oglądam film "Gniazdo" i Jude Law robi espresso. Do kolby nasypał mielonki, uklepał łyżeczką, zapiął kolbę, podstawił filiżanki i po chwili pił kawkę. 
》tertium non datur《

Offline ikpara

  • Wiadomości: 184
Odp: Dlaczego na forum królują tylko dwie marki?
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Kwiecień 2023, 21:38:36 »
To samo widać w kawie - królują niepodzielnie dwie palarnie...

A to ciekawe, można wiedzieć które? ;)

Które? - no cóż to było dla mnie oczywiste po pięciu minutach pierwszej wizyty na tym forum. Czy to źle? - ja nie mówię, że źle, mówię tylko, że to jest bardzo widoczne, dużo bardziej niż "selekcja " ekspresów.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Dlaczego na forum królują tylko dwie marki?
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Kwiecień 2023, 00:46:14 »
Polecamy pewne i sprawdzone palarnie. To, że są dwie najbardziej popularne, nie znaczy, że nie ma innych godnych uwagi. Nie wszystkie palarnie są jednak zainteresowane promowaniem swoich kaw na forum.

Offline ikpara

  • Wiadomości: 184
Odp: Dlaczego na forum królują tylko dwie marki?
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Kwiecień 2023, 09:27:20 »
Polecamy pewne i sprawdzone palarnie. To, że są dwie najbardziej popularne, nie znaczy, że nie ma innych godnych uwagi. Nie wszystkie palarnie są jednak zainteresowane promowaniem swoich kaw na forum.
Dokładnie tak jest i w przypadku ekspresów zapewne jest podobnie.
BTW Z małego żartu robi się g...o burza w filiżance (ale taka mała burza, bo w małej filiżance do espresso). Mam nadzieję, że nikt nie czuje się urażony.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3175
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Dlaczego na forum królują tylko dwie marki?
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Kwiecień 2023, 10:06:14 »
ekspresso
A przypadkiem nie nazywa się to expresso?

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 444
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Dlaczego na forum królują tylko dwie marki?
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Kwiecień 2023, 14:01:49 »
Jedne palarnie są bardziej aktywne na forum, inne mniej. Ale jest tyle dobrych i bardzo dobrych palarni w Polsce że zawsze można wypróbować jakąś i już wiesz czy do niej wrócić czy nie.

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: Dlaczego na forum królują tylko dwie marki?
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Kwiecień 2023, 14:09:42 »
Moja teściowa kupiła Krupsa.
Zobacz, jaki wykręcisz najdłuższy czas ekstrakcji, bo u mnie w jednym z oddziałów mają Krupsa, to na maksymalnych ustawach kawę robi w mniej niż 10s. Piłem też kawkę w tym ich modelu za 5k, to było lepiej.
Rozumiem, że chodzi Ci o czas robienia espresso? Od którego momentu włączyć stoper? :)

Oglądałem na YT kilka filmów z tymi ekspresami i na oko czas mlecznej kawy jest zblizony, a czasem nawet dłuższy.



Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5441
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Dlaczego na forum królują tylko dwie marki?
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Kwiecień 2023, 14:48:21 »
Rozumiem, że chodzi Ci o czas robienia espresso? Od którego momentu włączyć stoper?
Jak tylko włączy się pompa, bo może być też jakaś preinfuzja. Weź też wagę, to będziesz miał pełny obraz espresso z automatu.
》tertium non datur《

Offline ikpara

  • Wiadomości: 184
Odp: Dlaczego na forum królują tylko dwie marki?
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Kwiecień 2023, 16:27:17 »
 Weź też wagę, to będziesz miał pełny obraz espresso z automatu.
[/quote]
Masz na myśli: szybko, dużo i dobrze? ...i żeby aż w pięty poszło...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi