Autor Wątek: Timemore Sculptor  (Przeczytany 51910 razy)

Offline wjp

  • Wiadomości: 194
  • Ekspres: QM AQUILA, La Pavoni Europiccola, Flair 2 Pro
  • Młynek: SanRemo SR70, comandante c40 mk3
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #75 dnia: 06 Maj 2023, 16:49:25 »
Jak to mówi mój znajomy. Kurczaki !!!!
Który wybrać pod espresso? Oto jest pytanie.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1056
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #76 dnia: 06 Maj 2023, 17:06:40 »
Jak na być pod espresso to raczej tylko 078S wchodzi w grę.

Offline wjp

  • Wiadomości: 194
  • Ekspres: QM AQUILA, La Pavoni Europiccola, Flair 2 Pro
  • Młynek: SanRemo SR70, comandante c40 mk3
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #77 dnia: 06 Maj 2023, 17:39:55 »
Chyba tak. Trzeba zamówić :)

Offline manos.csw Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Timemore Sculptor 078s
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #78 dnia: 06 Maj 2023, 17:56:58 »
Wielka szkoda, że 078 dla nas niedostępny w dobrych pieniądzach :(

Póki co zadowolę się 064, a z czasem najwyżej się pomyśli nam żarnami ssp i liczę, że też będzie  :ogien:

Na grupie pojawiła się informacja, że kto wziął 078s będzie mógł zmienić wybór na 078 w ankiecie, po zakończeniu kampanii.

Z tego co się orientuję to ma być możliwość zakupu obu żaren osobno. Osobiście biorę 078s do espresso, pod alternatywę od czasu do czasu tez powinien dać radę.

Offline Sokorn

  • Wiadomości: 81
    • Youtube - Paweł Soczewski
  • Ekspres: Kazak Rota, Cafelat Robot
  • Młynek: C40 MK4, Kinu M47 Simplicity, Ode Gen 2.0, DF64 Gen II
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #79 dnia: 06 Maj 2023, 18:35:13 »
078s w espresso wg. niego wyciągnęło 100% potencjału kawy i to mnie kupuję. Sculptor dla mnie będzie młynkiem do espresso i w kwocie 2100 zł nie widzę lepszego wyboru w tym momencie.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #80 dnia: 06 Maj 2023, 19:06:24 »
Z racji tego, że upierdliwa jest wymiana żaren to chyba najlepiej byłoby oba zamówić  :lol2:

Offline sew83

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Ecm mechanika iv profi, aeropress
  • Młynek: Ecm s-automatic 64, timemore C2
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #81 dnia: 06 Maj 2023, 22:32:24 »
Na yt lance dodał posta  z porównaniem  z różnymi młynkami każdego modelu sculptora….teraz chyba jeszcze trudniej bedzie podjąć decyzje.

Offline MarVald

  • Wiadomości: 256
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #82 dnia: 06 Maj 2023, 22:58:05 »
No ja w sumie nie rozumiem po recenzji Lance'a tej przesiadki na O78. Jeśli ktoś mierzył w inne metody parzenia niż espresso to od razu powinien go wybrać.
W sumie cieszy ta recenzja, że pod espresso wypada on lepiej niż Niche. Jedna rzecz mnie martwi - czyli zakres regulacji pod espresso. W sumie ten zakres jest bardzo mały (0-3). Tutaj widzę pewien problem i wąskie gardło aby wbić się w dobre ustawienie.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 835
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #83 dnia: 06 Maj 2023, 23:14:42 »
W sumie ten zakres jest bardzo mały (0-3). Tutaj widzę pewien problem i wąskie gardło aby wbić się w dobre ustawienie.

Jest mniejszy niż w Niche, ale wystarczający według Lensia... No cóż, zobaczymy.

Natomiast ta informacja oznacza IMO coś innego - jedyna sensowna droga jeśli chce się mieć oba żarna to 078s i dokupienie ghost. Jako że 078 jest stopniowe to ładowanie tam żaren espresso jeszcze bardziej ograniczy ww niezbyt rozbudowaną skalę.

Offline adios Mężczyzna

  • Wiadomości: 33
  • Ekspres: Lelit Bianca v3, V60, Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, C40 Mk3
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #84 dnia: 07 Maj 2023, 01:27:54 »
W sumie ten zakres jest bardzo mały (0-3). Tutaj widzę pewien problem i wąskie gardło aby wbić się w dobre ustawienie.

Jest mniejszy niż w Niche, ale wystarczający według Lensia... No cóż, zobaczymy.

Natomiast ta informacja oznacza IMO coś innego - jedyna sensowna droga jeśli chce się mieć oba żarna to 078s i dokupienie ghost. Jako że 078 jest stopniowe to ładowanie tam żaren espresso jeszcze bardziej ograniczy ww niezbyt rozbudowaną skalę.
Ale według niego 078 można przerobić na bezstopniowy, wystarczy wyjąć sprężynkę z kulką która odpowiada za stopnie.

Wysłane z mojego SM-F936B przy użyciu Tapatalka


Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #85 dnia: 07 Maj 2023, 08:19:55 »
Zabawny typ z tego Lance'a, wypuszcza wzruszające video o rynku domowych młynków, o tym żeby przestać nimi sobie mierzyć długość przyrodzenia i ciągle szukać nowszego, lepszego, takiego i siakiego, a za parę dni sam robi dokładnie to o czym opowiadał i nakręca cały ten cyrk  kawka

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2024
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #86 dnia: 07 Maj 2023, 08:58:26 »
Zabawny typ z tego Lance'a, wypuszcza wzruszające video o rynku domowych młynków, ...............a za parę dni sam robi dokładnie to o czym opowiadał i nakręca cały ten cyrk  kawka

Z czegoś musi żyć dzisiaj klepnie to jutro tamto nie ważne co, ważne by zapłacili, iiiiiiii nie jest w tym odosobniony.

Ja od dawna nauczyłem się kupować bez szumnych reklam.

Nie tak dawno kupiłem 2dwa takie urządzenia do rozdrabniana ziaren kawy, piszę tak bo nie wiem czy mogę te ustrojstwa nazwać młynkami nie znam się na tym a nie chciałbym popełnić gafy :ups:

mł niedz.jpg

I to nie dzięki reklamom, filmikom które tak chętnie pokazywano w temacie o jednym z nich.
Ale dzięki takiemu krótkiemu wpisowi jednego z użytkowników tego forum to pogrubione zdecydowało.

Warto wybrać V2.

Ot tak mnie naszło w niedzielę rano jeszcze przed wypiciem codziennej porcji espresso, a już po dużej porannej śniadaniowej kawy z ekspresu przelewowego.
Przez ten rok bytności tutaj już nauczyłem się kogo tutaj czytać, czyich rad słuchać itp. może z racji peselu jest mi łatwiej.
Jka




Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2231
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #87 dnia: 07 Maj 2023, 09:00:43 »
A kiedy klika miesiecy temu mała palarnia Rabbit Hole napisała o tym „recenzowaniu” młynków na insta (nie odnosząc się do nikogo osobiście) wrzucił kilkanaście szyderczych memów i postów jeżdżących po tej palarni, oczywiście po kliku godzinach je usunął. Ultra zakłamany typ z niewyobrażalnym wręcz parciem na szkło, za grosz nie ufam w żadne jego słowo.
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2023, 09:03:18 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10643
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #88 dnia: 07 Maj 2023, 09:32:07 »
Który z tych młynków najlepszy jest do przelewowych kaw? Myślę, że młynek do espresso powinien wyglądać zupełnie inaczej ale do alternatyw zdaje się być taka forma doskonała.

Offline Gshehoo

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Bianca, Bullet R1, alternatywy
  • Młynek: Nche Zero
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #89 dnia: 07 Maj 2023, 18:52:36 »
W sumie cieszy ta recenzja, że pod espresso wypada on lepiej niż Niche. Jedna rzecz mnie martwi - czyli zakres regulacji pod espresso. W sumie ten zakres jest bardzo mały (0-3). Tutaj widzę pewien problem i wąskie gardło aby wbić się w dobre ustawienie.
Zdaje się tylko, że Lance używał korpusu 078 z żarnami s, a na podziałce tego młynka nie ma rzeczywiście skali dziesiętnej między pełnymi cyframi, a na 078s jest. Więc te 3 należy pomnożyć przez 10.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi