Autor Wątek: Problem z graef cm 80  (Przeczytany 9661 razy)

Offline Endrju_w

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Bezzera bz09
  • Młynek: Graef cm80
Problem z graef cm 80
« dnia: 02 Sierpień 2014, 00:10:31 »
Mam problem z mielenim kawy. Ustawiam mlynek na najdrobniejszy przemiał, ale to co dostaje jest zbyt grube. Mogę zapomnieć o espresso, co najwyżej nadaje sie na peeling(żona sie cieszy).

Próbowałem rożne podkładki pod dolne zarna, niestety efekt marny.

Bardzo proszę o pomoc/sugestie/serwis(?)

Online gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Problem z graef cm 80
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpień 2014, 00:23:15 »
Wystarczy przejrzeć tematy o Graefach.
Musisz dołożyć podkładki pod żarna. Jak wyjmiesz żarna to zobaczysz jakie. poszukaj w serwisach agd takie o grubości 0,2mm.
Tu masz pokazane jak się dobrać do żaren :http://coffeesnobs.com.au/attachments/EM0480_Recalibration_Guide.PDF

witoldzik2007

  • Gość
Odp: Problem z graef cm 80
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Sierpień 2014, 11:48:17 »
Hej mam pytanie odnośnie graef'ów. Miałem zamiar kupić CM70. Z tego co wiem, to CM80 jest taki sam w środku jak CM70 i się teraz przestraszyłem, że będę musiał grzebać w młynie i dodawać nakładki :( Czy w Graefie CM 800 też jest taki problem? Nie chcę tuningować młynka... (bo od tego się chyba traci gwarancje, tak mi się wydaje)

Offline harkie

  • Wiadomości: 149
Odp: Problem z graef cm 80
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Sierpień 2014, 20:04:50 »
Tutaj masz  wideo dot. CM800

"Graef Kaffeemühlen - Feineinstellung des oberen Mahlwerks"

i

"Kaffeemühle CM 800 - Mahlwerk herausnehmen und wieder einsetzen"


witoldzik2007

  • Gość
Odp: Problem z graef cm 80
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Sierpień 2014, 20:48:10 »
Rozumiem, że na pierwszym filmiku przesunięcie o dwa (maksymalne) da przesunięcie na właściwej skali młynka o mniej więcej 10 na fine tak? :) Czyli mogę brać młyn? To samo będzie na graefie CM70 i CM80?

Offline harkie

  • Wiadomości: 149
Odp: Problem z graef cm 80
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Sierpień 2014, 22:04:29 »
Tutaj na forum gdzieś było pisanie o tuningowaniu starych graefów (patrz podkładki). Nie pamiętam czy jest instrukcja obrazkowa ale jakby co to kolejny link:

http://www.kaffee-netz.de/threads/hilfe-mahlgradtuning-bei-graef-cm80-moeglich.40850/ "Hilfe - Mahlgradtuning bei Graef cm80 möglich?"

Jest dyskusja i są wskazania na inne materiały w tym pdf o starych graefach.

Co do ustawień, pytaj mądrzejszych. Z wiedzy ogólnej uzyskanej chyba jednak z zagranicy to różnie z tym bywa. Trzeba testować najlepiej na jakiejś kawie markowej, ot dzisiaj na targowicy sprzedawali taką po 9,90 za 1 kg pod marką nie pamiętam, ale mogę sprawdzić.

Online gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Problem z graef cm 80
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Sierpień 2014, 00:29:40 »
Dorzucanie podkładek to nie tuning, a kalibracja.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi